Galamērķi

Rīga

Rīga ir ne tikai Latvijas, bet arī visas Baltijas pērle ar senu vēsturi, kā arī tā lepojas ar bagātu kultūras mantojumu. Rīga veidojusies tirdzniecības krustcelēs, mūsu metropole kļuvusi par multikulturālu pilsētu, kurā aizvien var atrast ko interesantu. Rīga ir lielisks galamērķis, kurp doties nedēļas nogalē, lai gūtu jaunus iespaidus un atpūstos. Rīgā rit aktīva kultūras dzīve. Aplūkojiet blakus esošo pasākumu sarakstu vai ejiet uz mūsu portāla izklaides sadaļu "Izklaide Rīgā".

Ko darīt?

Kā darbojas "Maršruta plānotājs"

 • 1

  Ieraksti meklētājā pieturas nosaukumu, adreses sākumu vai daļu no tās un pagaidi, kad atvērsies saraksts ar atbilstošajām pieturām un adresēm.

 • 2

  No saraksta izvēlies sev vēlamo maršruta sākuma un gala punktu; tā var būt gan pietura, gan adrese.

 • 3

  Spied "meklēt", un pēc brīža atvērsies lauks ar saplānotu, Tev izdevīgāko, sabiedriskā transporta maršrutu plānu.

!

Plāno maršrutu Tev vēlamajā datumā un izbraukšanas laikā, izvēloties arī transporta veidu (autobusu, vilcienu vai pilsētu transporta satiksmi (tramvaju, trolejbusu vai autobusu)).

 • „Maršruta plānotājs” ļauj Tev viegli izplānot savu braucienu ar sabiedrisko transportu no jebkuras vietas Latvijā uz galapunktiem Latvijas teritorijā un tuvējās ārzemēs.

 • "Maršruta plānotājs" sniedz Tev iespēju izvēlēties sev ērtākos autobusu, vilcienu un pilsētu sabiedriskā transporta * kustības reisus. *(Rīga; Cēsis; Madona; Tukums; Valmiera)

 • Ja uz Tavu izvēlēto galamērķi sabiedriskais transports nekursē, vai tuvākais reiss gaidāms pēc ilgāka laika, 1188 piedāvā Tev izdevīgāko taksometru piedāvājumu attiecīgajā pilsētā vai reģionā!

!

Ja nezini vai šaubies par izvēlēto galapunktu, vai vienkārši gribi paskatīties savu sākuma vai beigu galapunktu kartē, 1188 ir radījis iespēju meklēt pieturu un plānot savu maršrutu 1188 kartē.

Saplāno savu braucienu „Pieturvietu kartē”

 • 1

  Izvēlies pieturas visā Latvijā (autobusi, vilcieni, Rīgas satiksme, Liepājas satiksme u.c.). Pietuvinot un attālinot karti, vari apskatīties pieturas un atrast sev vēlamo sākuma un gala punktu.

 • 2

  Uzspied uz pieturas punkta un izvēlies "virzienu no šīs pieturas" vai "virzienu uz šo pieturu".

 • 3

  Spied "meklēt", un pēc brīža atvērsies lauks ar saplānotu, Tev izdevīgāko, sabiedriskā transporta maršrutu plānu.

Viss par e-talonu

Biļešu veidi:Viedkarte, Viedbiļete, Papīra biļete

Personalizētā viedkarte ā

Plastikāta viedkarte ar mikroshēmu, kas glabā informāciju par konkrēto cilvēku - viedkartes lietotāju.

Saņemšana - pirmoreiz personalizētā karte tiek piešķirta bez maksas. Lai karti saņemtu, jāaizpilda anketa un jāiesniedz Rīgas Satiksmes Klientu apkalpošanas centrā (turpmāk KAC). KAC centros ir iespējama arī bezmaksas fotografēšanās. Karte tiek izgatavota uz vietas ~ 5-10 minūšu laikā.

Vairāk info

Nepersonalizētā viedkarte

Pieejama ikvienam sabiedriskā transporta lietotājam. Izmantojama gan autobusā, gan trolejbusā, gan tramvajā, atkarībā no iegādātā biļetes veida.

Nepieciešama tiem, kuri regulāri izmanto sabiedrisko transportu, tajā skaitā mēneša abonementa biļetes bez atlaidēm, un nevēlas lietot personalizēto e-talonu.

Vairāk info

Viedbiļete

Kartona karte ar mikroshēmu bez norādes par piederību konkrētam cilvēkam. Biļetes noteiktam braucienu skaitam vai laika periodam.

Izmantot šo karti var noteiktam sabiedriskā transporta pakalpojuma apjomam. Lietot iespējams tik ilgi, līdz pakalpojums izlietots, bet ne ilgāk par 12 mēnešiem. Viedbiļetes derīguma termiņš ir viens gads pēc tā iegādes brīža.

Vairāk info

Papīra biļete

Paredzēta vienam braucienam - tam, kura laikā biļete tikusi iegādāta.

- Biļete tiek iegādāta pie transportlīdzekļa vadītāja par lielāku samaksu
- Ērta pasažieriem, kas nav laikus iegādājušies biļeti
- Ērta tiem, kuri reti izmanto sabiedrisko transportu
- Biļete derīga braucienam, kura laikā tā tikusi iegādāta

Pasažierim, kurš pārvadā bagāžu vai dzīvnieku, jāiegādājas papildus biļete.

Dažādu biļešu veidu kombinēšanas iespējas:
Ir iespēja vienlaikus izmantot vairākus biļešu veidus . Viena Viedkarte atļauj ielādēt vienlaikus 8 biļešu veidus. Laikā, kad klients veic norēķinus ar Viedkarti, kurā ir ielādētas vairākas biļešu sistēmas, kartes nolasīšanas automāts norēķinu veic no tās biļetes, kas klientam dotajā situācijā ir izdevīgāka. Ielādēt Viedkartē laika biļeti nebūs iespējams. Ja klients vēlas iegādāties laika biļeti, viņam jāpērk viedbiļete.
Uzmanību! Vienam maršrutam paredzētās biļetes, izmantojot citā maršrutā maršrutu sakritības robežās , ir jāievēro šādas lietas: 1) Pirmā biļetes reģistrācija jāveic pamatmaršrutā; 2) Pamatmaršrutā, iekāpjot transporta līdzeklī, brauciens ir jāreģistrē vienmēr; 3) Maršrutu sakritības robežās, braucot citā maršrutā, biļetes reģistrācija nav jāveic, jo karšu lasītājs vienmēr uzrādīs noliedzošo - sarkano signālu ( vai reģistrēs citu produktu, kas būs ielādēts viedkartē). Kurš var iegādāties e-talonu?
Gan personalizēto, gan nepersonalizēto e-talonu varēs savā īpašumā iegūt ikviens pasažieris, neatkarīgi no dzīvesvietas, kurš izmanto RP SIA ”Rīgas satiksme” piedāvātos pakalpojumus. Atšķirība ir tikai tā, ka personalizētais e-talons nerīdziniekam nepiešķir braukšanas maksas atvieglojumus, ja tie ir paredzēti tikai Rīgas iedzīvotājiem
Biļetes nav nepieciešamas:
Pirmsskolas vecuma bērniem(ja rodas šaubas par bērna vecumu, var tikt pieprasīts uzrādīt personu apliecinošu dokumentu); Savukārt 1. un 2. grupas invalīdiem; Bērniem invalīdiem un personām, kuras pavada 1.grupas invalīdu vai bērnu invalīdu, ja nav izgatavots personalizētais e-talons, pie transporta līdzekļa vadītāja, uzrādot invalīda apliecību, ir jāņem nulles biļete.

Piesaki savu uzņēmumu
1188.lv