You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

10 speciālo riepu uzglabāšanas noteikumi

BKT tyre

BKT tyre

Neatkarīgi no tā, kādu iemeslu vadīts Jūs esat nolēmis nodot savas speciālās riepas glabāšanā, šī procedūra nav tik vienkārša kā var šķist sākotnēji. Pamatā var būt divi iemesli, kāpēc nodot riepas glabāšanā – sezonālais vai tehnoloģiskais. Kā lai optimāli glabā riepas? Lūk, 10 zelta likumi no kompānijas BKT. Tie paildzinās riepas mūžu!

1. Svarīgi ir riepas notīrīt

Atgādinām, ka runa iet par jau lietotām riepām, lai gan liela daļa rekomendāciju attiecas uz jebkurām riepām. Pirmkārt, ļoti svarīgi ir riepu pilnībā notīrīt. Dubļi un akmeņi krājas riepas protektorā, un agresīvas vielas paliek uz riepas. Notīriet tās! Īpašu uzmanību pievērsiet darba un borta zonai. Tīru riepu būs arī vieglāk pārbaudīt, vai tai nav kādi vizuāli defekti.

2. Atrodiet atbilstošu glabāšanas vietu

Kur glabāt traktoru un speciālās riepas? Protams, ideāls variants ir to glabāšana speciālā noliktavā. Noliktavā tās tiks pasargātas no saules stariem un nelabvēlīgajiem laikapstākļiem. Diemžēl, ne visiem ir pieejamas šādas telpas. Un, ja Jums nav iespējas glabāt riepas zem jumta, tad, glabājot ārā, obligāti tās pārsedziet, lai pasargātu no nokrišņiem.

3. Sargājiet riepas no gaismas

Sargājiet riepas no saules vai mākslīgā apgaismojuma. Gaisma ir galvenais Jūsu riepu ienaidnieks: pastāvīga vai ilgstoša riepas atrašanās gaismā var izraisīt tās atslāņošanos.

4. Sargājiet tās no ūdens un mitruma

Glabājiet riepas tālāk no mitrām vietām un sildošajiem elementiem. Rriepu glabāšanas tuvumā nedrīkst būt nekāda veida ūdens: tas attiecas arī uz peļķēm. Pievērsiet uzmanību, lai riepā neuzkrātos ūdens. Rajonos ar aukstu klimatu tas var novest pie sasalšanas ledū. Neglabājiet riepas arī zem saules un siltās vietās. Uz pavasara – vasaras periodu (runa par siltiem un tropiskiem reģioniem) riepas vajadzētu glabāt vēsā un sausā vietā.

5. Riepas jāglabā tālāk no ķimikālijām

Glabājiet riepas atsevišķi no ķīmijām, ieskaitot eļļu, degvielu un darvu. Neglabājiet tās tuvumā ar dzinējiem, elektroģeneratoriem un metināmajām iekārtām. Blakus nedrīkst būt šķīdinātāji un organiskās ķīmijas, jo to izgarojumi ātri riepas saēd.

6. Riepas uz zemes nedrīkst likt

Nepieļaujiet riepas kontaktu ar zemi. Glabājiet tās speciālās riepu stalažās – tas ir ideāls variants, taču, ja tas nav pieejams, paklājiet apakšā hermētisku polietilēna plēvi. Neskatoties uz to, ka riepas savu lielāko mūža daļu pavada strādājot uz zemes, uz zemes tās glabāt nedrīkst!

7. Nekrāmējiet riepas kolonā

Tad kā pareizi glabāt riepas? Mēs jau noskaidrojām, kur tās glabāt, tagad noskaidrosim, kā tās glabāt. Tas attiecas uz nomontētām riepām! Mēs tās iesakām glabāt vertikālā stāvoklī, jo tas nepieļaus riepas karkasa deformāciju. Nekad nekrāmējiet riepas kolonā vienu uz otras.

8. Samontētajām riepām ir jābūt pareizam spiedienam

Samontētas riepas ar diskiem var uzglabāt gan horizontāli, gan vertikāli. Riepās ir jābūt attiecīgam darba spiedienam.

9. Ir vērts ik pa laikam riepas pagrozīt

Un pēdējais - profilakses pēc groziet riepas! Lai izvairītos no izgulējumu veidošanās uz riepas un karkasa bojāšanās, tiek ieteikts periodiski katru riepu pagriezt par ceturtdaļu no riepas apkārtmēra katru mēnesi. Cik tas iespējams praksē, izlemiet paši.

10. Papildus par riepu kameru un flapu glabāšanu…

Par riepu kameru un loka lentu (flapu) glabāšanu: Šīs lietas ir ieteicams glabāt oriģinālajā iepakojumā un to pakāršana nav ieteicama.

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...