You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

3 iemesli, kāpēc mācīties braukt ziemā ir svarīgi

pixabay.com

pixabay.com

Lai iegūtu vadītāja apliecību, nepieciešams reģistrēties autoskolā, apgūt Ceļu satiksmes noteikumus un pierādīt savas zināšanas, izpildot testus un eksāmenus, un iemācīties vadīt auto. Agrāk īpaši populāri bija braukšanas eksāmenu kārtot tad, kad ziemas laikapstākļi bija beigušies, taču tagad obligāti nepieciešams praktizēties arī braukšanai ziemā!

Speiālisti skaidro, ka, apgūstot braukšanas prasmes ziemā, sausajā un siltajā periodā jaunajam autovadītājam nebūs problēmu pārvietoties pa ceļu un izvairīties no bīstamām situācijām, taču, negūstot pieredzi uz ceļiem aukstajā periodā, varētu rasties problēmas vēlāk.

Kāpēc jāmācās braukt ziemā?

1. Uzzināsi, kā rīkoties nestandarta situācijās!

Kopā ar braukšanas instruktoru braukt ir daudz drošāk, nekā nonākt nepieredzētās situācijās negaidīti un vienam. Instruktors spēs sniegt palīdzību, ieteikumus un varēs novērst situācijas, kuras viens, iespējams, nevarētu novērst. Ziemā ceļi ir īpaši neprognozējami, kas pa gabalu izskatās pēc tīra asfalta, var izrādīties melnais ledus, vai kur, izskatās, sablietēts sniegs, izrādās vien sniega pūciņas, kas aizsedz dziļu bedri.

Instruktori ir ar pieredzi un raduši pie dažādām situācijām, tāpēc labāk viņu pavadībā izbraukāt netīrītus ceļus, pilsētas sastrēgumu laikā, šosejas, lai iegūtu pēc iespējas lielāku sapratni par riepu saķeri ar sniegu, mašīnas kontroli, uzbraucot uz melnā ledus vai strauju bremzēšanu uz sasniguša ceļa.

2. Uzzināsi praktiskas lietas, kas noderēs, lai nepārkāptu noteikumus!

Autoskolās parasti māca visu – no Ceļu satiksmes noteikumiem līdz praktiskiem padomiem dažādās situācijās. Piemēram, mācoties ziemā, noteikti tiksi informēts par to, kad jāpaspēj nomainīt automašīnas vasaras riepas uz ziemas riepām, uzzināsi, kāpēc ziemas riepas nepieciešamas, kā arī – kā noteikt, vai tās vēl ir derīgas braukšanai. Vēl tiksi informēts par to, ka ar aizklātu numurzīmi nedrīksti piedalīties satiksmē, t.i., ja sniegs būs aizbloķējis gan priekšējo, gan aizmugurējo numurzīmi, tad vari iekulties nepatikšanās.

Šādas, it kā pašsaprotamas lietas autovadītājiem, tev pastāstīs autoskolā. Taču, pastāv iespēja, ka, mācoties vasarā, par šīm lietām kāds aizmirsīs pastāstīt, jo siltajā periodā gluži vienkārši šādu problēmu nav! Turklāt, teorija, kas tiek pielietota praksē uzreiz, vienmēr paliek atmiņā!

3. Iemācīsies, kā rīkoties avārijas gadījumā!

Lai gan autoskolas neveic simulācijas (izspēlējot situācijas, kurās braucējs potenciāli varētu nonākt), pēc sarunas ar instruktoru, visbiežāk, varēsi vienoties par praktisku demonstrējumu iespējamajām situācijām. Piemēram, palūdz, lai instruktors parāda kā nomainīt riepu, ja nu gadījumā tā pārplīst.

Šajā procesā uzzināsi, ka ziemas laikā bagāžniekā obligāti jābūt līdzi ne tikai maiņas riepai, instrumentiem un brīdinājuma trijstūrim, ko izlikt aiz mašīnas, bet arī lukturītim, siltiem cimdiem, siltām drēbēm, ko uzvilkt, ja nu ārpus auto nākas uzturēties ilgāk kā iecerēts. Tāpat arī saņemsi ieteikumus vienmēr vadāt līdzi sāli vai smiltiņas, kas palīdzēs gadījumā, ja vajadzēs novērst slīdēšanu, un lielāku akmeni vai koka pagali, kas noderēs kā riepas bloķētājs, ja nu jāatstāj mašīna uz pakalniņa.

Lasi arī šos rakstus:

pixabay.com

pixabay.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar advices

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas