You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

3 populāri mīti par PVC logiem, kas nav patiesi

Photo by Buenosia Carol from Pexels

Photo by Buenosia Carol from Pexels

Tā vien šķiet, ka ikkatram no mums ir zināms kāds mīts par plastikāta jeb PVC logiem. Vairums no tiem ir radušies plastikāta logu nozares zelta gados 90.gadu sākumā, kad, dzenoties pēc peļņas, negodprātīgi uzņēmēji klientiem piedāvāja par lētu naudu ielikt modernus un Eiropas standartiem atbilstošus logus, tā vietā uzstādot tos nekvalitatīvi un bez attiecīgiem pārklājumiem. Diemžēl, daudzi mīti ir tik dziļi iesēdušies cilvēku prātos, ka apgāzt tos ir ļoti grūti, bet mēs mēģināsim... Lūk, 3 ārkārtīgi populāri mīti par PVC logiem, kas nemaz neatbilst patiesībai!

1. Plastikāta logi ir auksti

Mūsdienīgi PVC logi nodrošina ļoti labu siltumizolāciju, novēršot siltuma zudumus iekštelpās un tādējādi samazinot arī apkures izmaksas. Kameru (ar starpsienām nodalītu dobumu) skaits profila konstrukcijā ietekmē gatavā loga siltumizolācijas īpašības, tāpēc, jo vairāk kameru, jo augstāks šis rādītājs. Standarta logiem ir 5-7 kameras un 24-48 mm stiklapakete, kas ir piemērots biezums Eiropas ziemām, t.sk. arī pie mums Latvijā. Noteikti nevajadzētu izvēlēties vienkameras stikla paketi no parasta stikla, kas piemērota dienvidos esošajām Itālijas un Spānijas ēkām un neatbilst mūsu klimatam.

EUROLOGI logos jau vairākus gadus izmantoti augstas kvalitātes 5-7 kameru profilus, ko ražo SCHUCO (Vācija) un divkameru stikla paketes, kas nodrošina tādu pat siltumizolāciju kā 30 cm bieza ķieģeļu mūra siena. Nav slikti siltumizolācijai, vai ne?

2. Plastmasas logiem ir īss kalpošanas laiks

Iegādājoties kvalitatīvus plastikāta logus tu izdari ilgtermiņa ieguldījumu savā mājoklī vai dzīvoklī uz vismaz 15 gadiem! Jā, tieši tik ilgi un pat ilgāk kalpo pēc mūsdienu tehnoloģijām ražotie un kvalitatīvi uzstādītie PVC logi.

Speciālisti no EUROLOGI skaidro: “Polivinilhlorīdam, tāpat kā daudziem citiem polimēriem, ir diezgan garš mūžs. Tam nekaitē ne saules stari, ne mitrums, ne dabas mikroorganismi, ne tādi kukaiņi, kā koksngrauži, pateicoties īpašām piedevām - PVC logu profilu modifikatoriem - PVC nepavisam nav trausls, bet gan pietiekami izturīgs materiāls. Izturības īpašību ziņā tas ir pat labāks par koku. Patiesībā, nesen Vācijā tika svinēta savdabīga jubileja. PVC profilu firma reklāmas nolūkos bez maksas nomainīja logus vienam no saviem pirmajiem klientiem, kas tos uzstādīja pirms 35 gadiem. Cik gan ilgi kalpo jaunās paaudzes izstrādājumi - pagaidām nevienam nav zināms. Speciālisti apgalvo, ka logi no cietā PVC spēj saglabāt savas īpašības vismaz 50 gadu garumā. Cita lieta - blīves. To kalpošanas ilgums svārstās no 4 līdz 15 gadiem. Bet, lai nomainītu blīves, protams, nav nepieciešams mainīt visu logu. Blīves speciāli tiek izgatavotas, lai tās būtu vienkārši nomaināmas. Iespējams, drīz mēs dzirdēsim par jauniem rekordiem!”

3. PVC logi ir toksiski un kaitīgi dabai un cilvēka veselībai

Šis laikam ir viens no izplatītākajiem mītiem un, līdz ar ekoloģijas tēmas aktualizēšanos, ir dzirdams aizvien biežāk un neatbilst patiesībai. Mūsdienās no polivinīlhlorīda (PVC) ražotie logi nesatur svinu un, pateicoties savām unikālajām īpašībām, ir absolūti nekaitīgs cilvēkam. Šeit, protams, atkal ir svarīgi neizvēlēties ražotājus, kas piedāvā logus par “grašiem”. Tā vietā izvēlies tādus, kuri piedāvā PVC profilus ar starptautiskiem un Latvijas higiēnas sertifikātiem. Mūsdienās tieši PVC logus iesaka uzstādīt bērnudārzos, slimnīcās un pārtikas aprites telpās, jo plastikāta virsma ir gluda, viegli kopjama un no tās nav kaitīgu izgarojumu.

EUROLOGI speciālisti norāda: " Pateicoties PVC logu labākai situma saglabāšanas īpašībai, tie ļauj patērēt daudz mazāk kurināmā. Tas nozīmē ne tikai ieekonomēšanu uz līdzekļiem un dabas resursiem, bet arī skābekļa patērēšanas, kaitīgo vielu satura samazināšanu gaisā. Bez tam, savas eksistences laikā plastmasa ir paglābusi ne vienu vien desmitu meža hektāru no izzāģēšanas, kas nepieciešams tradicionālo koka rāmju izgatavošanai. Vācijā, piemēram, valsts pat izdala dotācijas apkurei plastikāta un citu hermētisko stikla pakešu logu īpašniekiem.” Varbūt kaut ko tādu vajadzētu ieviest arī Latvijā?

Photo by Buenosia Carol from Pexels

Photo by Buenosia Carol from Pexels

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar advices

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas