You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

5 veidi, kā pašam pārliecināties, vai logs ir ielikts kvalitatīvi

pexels.com

pexels.com

Tiklīdz logu montāžas speciālists ir ielicis jauno logu, ir svarīgi pārliecināties, vai viņa veiktais darbs ir kvalitatīvs, jo nekvalitatīvi ielikts logs var radīt siltumizolācijas problēmas un mitrumu. Pārliecināties par to, vai logs ir ielikts pareizi, vari Tu pats un tam Tev nebūs nepieciešami speciāli instrumenti vai specifiskas zināšanas! Kā mājas apstākļos pārbaudīt, vai logi ielikti kā nākas, ja pats ar montāžas darbiem esi uz Jūs, jautājām logu montāžas speciālistam no SIA “Glasteks”.

1. Labi uzmontēts logs stingri piespiedīsies rāmim

Lai no logu spraugām nepūstu vējš, logam aizvērtā stāvoklī ir cieši jāpieguļ pie rāmja. Kā vari pārliecināties, vai logs pieguļ gana stipri? Paņem nelielu papīra lapiņu, iebāz to pa vidu starp logu un rāmi, un aizver ciet logu. Ja lapiņu ir grūti izvilkt, logs ir uzmontēts kvalitatīvi. Ja, lapiņu pavelkot, tā brīvi izslīd (vai vispār neturas savā vietā), ziemā no logiem pūtīs liels aukstums.

2. Pārliecinies, ka logs atrodas precīzi pa vidu

Logam aizvērtā veidā ir jāatrodas precīzi pa vidu rāmim. Vislabākajā gadījumā, attālums no katras puses nedrīkst būt mazāks kā 6 mm, citādi viena loga puse par daudz spiedīsies virsū gumijai, bet otra atradīsies par tālu no tās, un tāpēc laidīs cauri vēju un trokšņus. Pārliecinies, ka logs atrodas precīzi pa vidu no visām konstrukcijas malām. Kā to izdarīt? Aizver logu un novelc parasto zīmuli gar loga rāmi. Kad logu atvērsi, varēsi ar lineālu izmērīt uzzīmētās līnijas attālumu no visām malām. Attālumam visur jābūt vienādam!

3. Loga rāmim ir jābūt līdzenam

Ir svarīgi, lai logu ielikšanas procesā montāžas putas tiktu ieklātas vienmērīgi. Ja tas netiks izdarīts, loga rāmis kādā vietā var iekristies vai tikt izbīdīts nedaudz uz augšu, radot sīkas spraugas. Kā pārbaudīt, vai loga rāmis ieklāts līdzeni? Pie uzmontētā loga rāmja pieliec klāt garo lineālu, slotas kātu, novusa kiju vai jebkuru citu taisnu, stingru priekšmetu un paskaties, vai no augšas līdz pat apakšai rāmis pieguļ pie priekšmeta līdzeni.

4. Palodze nedrīkst skanēt kā tukša muca

Ar montāžas putām jābūt aizpildītai arī vietai zem palodzes. Pasit ar pirktiem pa palodzi un ieklausies, vai skaņa nav kā tukšai mucai. Ja zem palodzes montāžas putas netiks iepūstas, siltais gaiss no radiatoriem pa šo spraugu var tikt ārā un siltums mājoklī neturēsies.

5. Vairākkārtīgi atver un aizver logu

Lai pārbaudītu, vai logi ir uzstādīti pareizi, vairākas reizes logu atver un aizver. Šarnīra elementiem pa visu perimetru ir jābūt cieši savienotiem ar rāmi. Ja ir nepilnības – grūti atvērt vai aizvērt logu, loga līstītes vēršanas procesā šķiet vaļīgas vai kaut kur veidojas dīvainas spraugas - meistaram tās ir jānovērš. Vienkārši pārliecinieties, vai logu ir ērti atvērt, aizvērt, vai nekas nekur nekustas.

Bonusa ieteikums tiem, kuri pasūtījuši logu ar trīs stikliem: Ja gribi pārliecināties, ka Tev ir uzstādīta pasūtītā logu pakete ar 3 stikliem pa vidu, izmanto sērkociņus vai šķiltavas. Iededz liesmu un pieliec to aptuveni 15 - 20 cm attālumā no stikla. Loga atspulgā jābūt 3 dejojošām liesmiņām.