You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Ausu ērcītes kaķim – ko darīt?

Kaķis, Photo by Kim Davies on Unsplash

Kaķis, Photo by Kim Davies on Unsplash

Kaķi, tāpat kā citi dzīvnieki, inficēties ar mikroskopisko parazītu – ausu ērcīti var jebkurā vecumā. Mazuļus visbiežāk inficē māte, bet pieauguši kaķi inficējas apkārtējā vidē – laukā vai arī no citiem dzīvniekiem – infekcijas pārnēsātājiem.

Ausu ērču pazīmes

Ja dzīvniekam no ausīm redzami brūni izdalījumi un dzīvniekam niez ausis, pastāv iespēja, ka ausis ir inficētas ar mikroskopiskajām ausu ērcītēm. Lai uzzinātu īsto iemeslu ausu izdalījumiem un niezei, kaķis obligāti jāatrāda vetārstam. Ārsts veiks izmeklējumus un noteiks, vai dzīvnieks ir inficējies ar parazītiem vai pie vainas ir kas cits, ausis iztīrīs un nozīmēs ārstniecisko kursu.

Ja dzīvnieks inficējies ar ausu ērcītēm, tas obligāti jāārstē, jo iekaisums, kas rodas ausu ērcīšu invāzijas dēļ var nopietni kaitēt dzīvnieka veselībai. Neārstētas infekcijas gadījumā kaķis var kļūt kurls un arī saslimt ar encefalītu.

Kā ārstē ausu ērcīšu infekcijas?

Ausu ērcīšu inficēšanās gadījumā dzīvnieku ārstē vismaz četras nedēļas, jo pats ausu ērcītes attīstības laiks ir 3 nedēļas ilgs. Tas nozīmē, ka četru nedēļu laikā tiek iznīcinātas ausu ērcītes visās attīstības stadijās. Ārstēšanās laikā ļoti būtiski tīrīt dzīvnieka ausis un apmatojumu regulāri, izmantojot arī pretparazītu līdzekļus. Svarīgi arī ievērot veterinārā ārsta noteikto medikamentu precīzu lietošanu.

Lasi arī:

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...