You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Bērns pie zobārsta – kā mazināt satraukumu?

Bērnu zobārstniecība, unsplash.com

Bērnu zobārstniecība, unsplash.com

Bērna pirmā vizīte pie zobārsta – tas var būt nepatīkams pārdzīvojums kā bērnam, tā vecākiem, kā arī pašam zobārstam. Kā sagatavoties zobārsta apmeklējumam?

Neradīt bērnā negatīvas asociācijas ar zobārstu

Negatīva attieksme pret zobārstiem var rasties jau ģimenē. Ja bērns tiek biedēts ar zobārstu kā draudu, ja bērns negrib tīrīt zobus, bērns arī vizītes pie zobārsta uzskatīs par nepelnītu sodu. Tā vietā labāk radīt pozitīvu zobārsta tēlu – zobārsts palīdzēs bērniņa zobiem būt pavisam veseliem un stipriem!

Kārtīgi sagatavoties bērna pirmajai vizītei

Pirmoreiz bērnu pie zobārsta labāk vest no rīta, lai bērnam nav visu dienu jākrāj uztraukums par gaidāmo notikumu. Pat mierīgi bērni nebijušā notikuma gaidās var kļūt satraukti. Turklāt bērni no rīta vēl nav noguruši, tādēļ būs mierīgāki. Nemieriniet bērnu ar frāzēm “Nebaidies!” vai “Nesāpēs!”, jo vienalga šie vārdi bērnu biedēs. Labāk ir mierīgi pastāstīt, ka zobārsts apskatīsies zobiņus un tad sapratīs, ko darīs tālāk. Pirmajā vizītē diez vai arī bērnam kaut ko labos. Ja tāda nepieciešamība būs, vecāki to varēs izrunāt ar zobārstu, lai tālāk saprastu, kā runāt ar bērnu.

Izvēlēties bērniem piemērotu zobārstniecību

Svarīgi, lai zobārstniecībā būtu mājīga un bērniem piemērota atmosfēra.

Bērnus uz Zobārstniecību var ņemt līdzi arī tad, ja vecāki veic savu zobu vai mutes dobuma aprūpi, jo par viņiem parūpēsies zobārstniecības personāls: bērniņu pieskatīs, ar viņu parotaļāsies, pazīmēs un paskatīsies multenītes. Tā bērniņš arī apradīs, ka zobārstniecības nebūt nav sliktas vietas.

Pie bērnu zobārsta jādodas vismaz reizi pusgadā, bet, mainoties piena zobiem uz pastāvīgajiem, vēl biežāk. Bērnam no mazotnes jāmāca, ka, jo biežāk dosies pie daktera, jo veselāki būs zobiņi.