You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Implantoloģija – glābiņš trūkstoša zoba gadījumā

unsplash.com

unsplash.com

Zaudēts zobs rada gan psiholoģisku diskomfortu, gan arī kaitējumu pārējai zobu rindai un sejas simetrijai. Ikvienam var gadīties neatgriezeniski zaudēt zobu vai pat vairākus – sportojot, krītot u.tml. Implantoloģija ir jaunākā un efektīvākā zobārstniecības metode pazaudētu zobu atjaunošanai. Zoba implants – tā ir mākslīgā “sakne”, uz kuras balstīsies jaunais zobs.

Kā tiek veikta zoba implanta izveidošana?

No titāna tiek izveidots implants jeb zoba saknes analogs, kas tiek cieši savienots ar apakšžokļa kaulaudiem. Šī mākslīgā zoba sakne atgādina skrūvi un tiek izgatavotas no īpaši izturīgiem titāna sakausējumiem.

Uz implantiem savukārt tiek uzlikti dažādu veidu kroņi vai noņemamās protēzes, tādējādi pilnvērtīgi atjaunojot pazaudēto zobu.

Kādos gadījumos zoba implants būs piemērotākais risinājums?

Implantoloģija palīdz atrisināt daudzas problēmas, piemēram, jebkuras rindas zoba atjaunošana, pareizas sejas anatomijas atjaunošana, košļāšanas funkcijas atjaunošana.

Implanti būs īpaši piemēroti tiem pacientiem, kuriem kādu iemeslu dēļ trūkst vairāki zobi. Ja zaudēti četri vai vairāki līdzās auguši zobi, protēze balstīsies uz žokļa kaulā ķirurģiski ievietotiem implantātiem. Tas nozīmē, ka katra trūkstošā zoba vietā nav jāliek atsevišķs implants. Piemērām četru zobu balstīšanai visbiežāk ir nepieciešami tikai divi implanti. Savukārt, lai noturētu pilnu zobu rindu, dažreiz var pietikt pat ar četriem implantiem.

Implantoloģijas priekšrocības

Kādas ir implantoloģijas priekšrocības salīdzinājumā ar protezēšanu?

  1. Netiek iesaistīti blakus esošie veselie zobi.
  2. Pat vairāk – implanti palīdz atbrīvot no spiediena blakus esošos zobus.
  3. Zobu implantu ievietošanai nav vecuma ierobežojuma.
  4. Implanti novērš kaulaudu atrofiju.
  5. Implanti praktiski neatšķiras no dabiskajiem zobiem un nerada svešķermeņa sajūtu mutē.
  6. Zobu implanti arī vizuāli neatšķiras no dabīgajiem zobiem.
  7. Pēc sadzīšanas implants nerada nekādus ierobežojumus ikdienā – ne ēdot, ne sportojot!

Kas jāņem vērā, veicot implantoloģiju?

Implantoloģija nav tūlītējs risinājums, bet diezgan laikietilpīgs process, jo implanta ieaugšana prasīs vismaz pusotru mēnesi. Vispirms tiek izlemts, kur implantus ievietot, tad tie tiek ieskrūvēti zem vietējas anestēzijas un 3 mēnešus ļauj tiem ieaugties žokļa kaulā. Kad tie kļuvuši patiešām stabili, uz implantiem tiek likti kroņi, tilti vai citas konstrukcijas.

Kādas ir blakusparādības? Var būt nelielas īslaicīgas sāpes un pietūkums, taču procedūras laikā un pēc tās zobārsts veiks nepieciešamos pasākumus sāpju un pietūkuma mazināšanai. Pēc implanta ievietošanas neilgu laiku ēdot būs jāsaudzē implanta vieta.

Pacientus nereti satrauc arī jautājums, vai ar implantiem drīkst iet pirtī un vai nebūs nepatīkamas izjūtas salā – taču zobārsti saka, ka titāna sakausējumi nesakarst un arī uz aukstumu nereaģē.

Cik izmaksā zobu implanti?

Protams, jāņem vērā arī finansiālie apsvērumi. Implants nav lēts prieks, taču atrisina virkni ar pašapziņu un veselību saistītu problēmu. Tieši tādēļ nevajadzētu cenu izvirzīt par galveno kritēriju. Var arī gadīties, ka lētā gala implanti neiedzīvojas un procedūra jāsāk no jauna.

Tieši tādēļ vēlams uzticēties implantoloģijas profesionāļiem stomatoloģijas centrā „BF-ESSE” Rīgā, Brīvības gatvē 369. Ar zobu implantu cenām un citu pakalpojumu izmaksām iespējams iepazīties “BF-ESSE” mājaslapā.

unsplash.com

unsplash.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar advices

Saturs turpināsies pēc reklāmas