You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Izņemamas vai neizņemamas zobu protēzes: plusi un mīnusi

Pexels.com/

Pexels.com/

Smaids – cilvēka skaistākā rota, kas rada pirmo iespaidu par cilvēku citiem, ļauj vieglāk iepazīties ar jauniem cilvēkiem un padara personu atvērtāku komunikācijai un sabiedriskai dzīvei. Diemžēl tam visam ceļā var stāties zaudēti zobi. Neatkarīgi tas ir viens vai vairāki, trūkstošs zobs būtiski var ietekmēt cilvēka vēlmi smaidīt un komunicēt, radot barjeru attiecībās un zemu pašvērtējumu. Kā ar to tikt galā? Zobu protezēšana ir atbilde, un viens no nedaudzajiem risinājumiem, ja zaudēti vairāki vai visi zobi.

Protēžu veidi: Izņemamas un neizņemamas zobu protēzes

Pēc konstrukciju veida izšķir neizņemamas un izņemamas zobu protēzes.

Neizņemamās zobu protēzes nostiprina uz dabīgajiem zobiem un tas ir risinājums, ko izmanto gadījumiem, kad trūkst viens vai vairāki zobi. To lielākie plusi: tās ir ērtas lietošanā (nerada diskomfortu vai neērtības sajūtu), tāpēc pie tām ātri pierod. Nav sajūtas, ka mutē būtu kas lieks, kas nav mazsvarīgi. Neizņemamo protēžu trūkumi: lai tās uzliktu, zobus ir nepieciešams slīpēt, kas nav pārāk veselīgi taviem dabīgajiem zobiem, un reizēm, cilvēkam smaidot, ir redzamas metāla detaļas.

Izņemamās zobu protēzes lieto pa dienu, bet uz nakti un vakarā izņemt ārā. Ja mutē nav neviena zoba, ieteicama ir pilnā plate, kas sastāv no pamatnes, uz kuras nostiprināti mākslīgie kroņi. To pie žokļiem piespiež atmosfēras spiediens, kas savu darbu lieliski izdara augšžoklī, bet ne vienmēr labi apakšžoklī, tāpēc ir jāpaiet kādam laiciņam, lai pie tām pierastu, kas arī ir lielākais šo protēžu mīnuss.

Vai zināji, ka zobu protēzes ir pieejamas arī bērniem?

Bērniem daudz ātrāk kā pieaugušiem cilvēkiem pēc zoba zaudēšanas notiek žokļa deformēšanās un atlikušo zobu tuvošanās zobu rindu defektu virzienam. Tas ir iemesls, kāpēc arī bērniem ir pieejamas speciālas zobu protēzes, lai aizstātu jau zaudētos pastāvīgos zobus vai piena zobus. Šī protēze saglabā vietu arī vēl neizšķīlušajiem zobiem, tāpēc tās parasti ir pagaidu protēzes ar noteiktu kalpošanas laiku – līdz izšķiļas jaunais zobs.

Tikai veicot mutes dobuma pilnu izmeklēšanu zobārsts var ieteikt labāko zobu protēžu veidu, lai nākotnē vari lepoties ar skaistu smaidu. Viņš arī sniegs informāciju par ieejamajiem risinājumiem, to plusiem un mīnusiem, pamatojoties uz tavu individuālo gadījumu. Galvenais, nevilcinies, jo trūkstoši zobi var radīt pārmaiņas apakšžokļa locītavās un deformēt žokli, kas tavu smaidu ietekmēs vēl vairāk.

Lai pieteiktos konsultācijai, spied šeit: https://valis.lv/contacts/

Pexels.com/

Pexels.com/

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar advices

Saturs turpināsies pēc reklāmas