You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Izplatītākie iemesli, kāpēc kondicionieris nestrādā kā vajag

Netrādā kondicionieris, Photo by Hans Reniers on Unsplash

Netrādā kondicionieris, Photo by Hans Reniers on Unsplash

Tiklīdz gaisa temperatūra pārsniedz 20 grādu robežu, cilvēki steidz baudītu siltos laikapstākļus. Tomēr, nonākot birojā, mājās vai kādā sabiedriskā telpā (lielveikalā, sporta zālē), rodas problēmas, jo iekštelpās, atšķirībā no ārpuses, gaisa apmaiņa nenotiek tik raiti, cik mēs vēlētos, turklāt saule turpina spīdēt logos un sildīt telpas visas dienas garumā, radot piesmakušu un karstu gaisu. No pārkaršanas palīdz izvairīties aukstā gaisa kondicionieris, protams, ja tas strādā kā nākas.

Kāpēc kondicionieris nestrādā?

  • Viens no izplatītākajiem iemesliem, kāpēc nestrādā kondicionieris ir aizsķepis vai netīrs filtrs

Lai šāda situācija negadītos, nepieciešams sekot līdzi ražotāja norādījumiem par to, cik bieži nepieciešams mainīt filtru. Dažiem kondicionieriem filtrs jāmaina reizi mēnesī, citiem ik pēc trīs mēnešiem, ir arī filtri, kas ir vairākkārt lietojami – tos pašrocīgi ir jātīra. Vari pārbaudīt filtra tīrību ar spilgtu gaismu no kabatas lukturīša vai telefona – ja gaisma iet cauri, tad tas vēl nav aizķepis, bet, ja tā atduras pret virsmu, tātad filtrs ir pilns ar putekļiem! Ir svarīgi pārbaudīt filtra stāvokli, ne tikai tāpēc, lai kondicionieris pilnvērtīgi atvēsinātu telpu, bet arī, lai gaisa kvalitāte būtu normas robežās un lai izvairītos no ierīces sasalšanas.

  • Gaisa kondicioniera motora pārdegšana

Motora pārkaršana ne tikai ir atbildīga par karsto un piesmakušo gaisu iekštelpās, bet arī liecina par dzesētājierīces darbības beigām.

  • Kļūda termostatā

Vienmēr būtiski ir pārbaudīt termostatu – vai temperatūra ir uzstādīta korekta, vai tas ir ieslēgts, vai tas nav pakļauts tiešiem saules stariem. Ja viss ir korekti, tad iemesls jāmeklē citur.

  • Dzesētājvielas noplūde

Ja ilgstoši netiek pārbaudīta kondensēšanas sistēma, var gadīties, ka kādā vietā ir desētājšķirdruma noplūde, kas gan ietekmē temperatūras svārstības iekštelpās, gan, atkarībā no noplūdes vietas, ietekmēs arī summu, no kuras nāksies šķirties, lai atjaunotu bojātās detaļas. Izdevīgāk būs izsaukt meistaru vismaz reizi gadā, kurš pārliecināsies par iekārtas tehnisko stāvokli.

  • Gaisa kompresora problēmas

Kompresors apgādā kondicionieri ar enerģiju, kas tiek izmantota karstā un aukstā gaisa apmaiņai. Ja kompresors nestrādā vai sācis bojāties, aukstums mājās nebūs jūtams, jo gluži vienkārši gaisa apmaiņa nenotiks. Kompresors var strādāt neefektīvi, ne tikai vecuma vai tehnisko bojājumu dēļ, bet arī tāpēc, ka esi aizmirsis uzpildīt kondicionieri ar dzesētājšķidrumu – šādā gadījumā kompresors pārkarsīs, taču, ja šķidruma būs pārāk daudz, tas var sastrēgt kompresorā, izraisot piespiedu apstāšanos.

Ja tev radušās aizdomas par to, ka gaisa kondicionieris nedarbojas kā nākas, sazinies ar “Servocontrol” speciālistiem, kas pārbaudīs gaisa kondicioniera iekārtas tehnisko stāvokli, un vajadzības gadījumā arī spēs to salabot! Savukārt, ja vēlies uzstādīt gaisa kondensēšanas sistēmu savā mājoklī vai ēkā, kas ir tavā pārvaldībā, piesaki tikšanos, lai vienotos par plānoto darbu apjomu un izmaksām.

“Servocontrol” ir profesionāļu komanda, kas parūpēsies, lai telpās vienmēr būtu darba gatavībā esošs kondicionieris! Zvani uz 26537465 vai 67377552 vai raksti uz info@servocontrol.lv !

Netrādā kondicionieris, Photo by Hans Reniers on Unsplash

Netrādā kondicionieris, Photo by Hans Reniers on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar advices

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas