You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Kā iesaistīt bērnu ēst gatavošanā?

Ēst gatavošana, Photo by Elly Fairytale from Pexels

Ja bērni piedalās ēst gatavošanas procesā, tiek attīstītas ne tikai pavāra un pastāvības iemaņas, bet arī rosināta interese ēst veselīgāku maltīti. Bērni labprāt nogaršo sastāvdaļas, tai skaitā veselīgos dārzeņus un augļus. Un, protams, paša gatavota maltīte ir gardākā balva par paveikto. Pieaugušie, kas bērnībā iesaistījušies ēst gatavošanā, veic veselīgāka ēdiena izvēli ikdienā. Bērnus var radināt pie ēst gatavošanas jau no pavisam agras bērnības.

Līdz pusotra gada vecumam

Pavisam maziem bērniem ļoti patīk virtuves piederumi, ar kuriem tie var paspēlēties, un tie labprāt iesaistās vienkāršos ēst gatavošanas procesos, piemēram ēdiena maisīšanā ar karoti, sastāvdaļu bēršanā, protams, kopīgi, vadot bērna rociņas. Kad gatavo ēst, ņem līdzi savu mazuli un ļauj viņam darboties gar tukšiem katriem un plastikāta bļodām. Nekad neatstāj bērnu neuzraudzītu un, protams, neļauj tam spēlēties ar plīstošiem un bīstamiem, asiem priekšmetiem.

Pusotrs līdz 3 gadu vecums

Jo lielāks bērns, jo viņam lielāka interese visu palīdzēt, darīt pašam un izzināt. Šajā vecumā var jau kopīgi mazgāt augļus un dārzeņus, kā arī pat mīcīt mīklas, spiest cepumus ar formiņām, kopīgi kult. Var jau mācīt rīkoties ar plastmasas nazīti, piemēram, griezt mīkstus banānus, citu mīksti griežamu ēdienu. Atceries, ka bērnā radīsies interese par nažiem. Vienmēr tos turi bērnam nepieejamā vietā, pat tad, ja esi pārliecināta, ka bērns bez Tevi virtuvē neies rīkoties. Ies, un kā vēl! Atliks tik novērst skatienu.

4 – 5 gadu vecums

Bērni četru, piecu gadu vecumā jau ir pietiekami prasmīgi, lai uzticētu tiem rīkoties ar vienkāršām lietām vieniem pašiem. Piemēram, bērns mierīgi pats var pagatavot biezpienu, ar sviesta nazīti sasmērēt maizītes, var mīcīt, rullēt, putot, saklāt galdu (izvairoties no karstiem ēdieniem un smagu bļodu nešanas) pat mazgāt neplīstošus traukus. Gatavojiet kopā dažādas uzkodas, kas tam šķitīs īpaši interesanti. Māci bērnam vienmēr notīrīt aiz sevis darba virsmu!

6 – 9 gadu vecums

Bērnam jau pieaugušo klātbūtnē var uzticēt nazi, ja prasmes jau apgūtas kopā ar vecākiem. Teorētiski, tas ir vecums, kad bērns jau var gandrīz visu! Noteikti atgādini bērna drošības noteikumus virtuvē! Bērns jau var tikt iemācīts rīkoties ar plīti, protams, kā vienmēr – vecāku klātbūtnē. Šajā vecumā bērnam var iemācīt mizot dārzeņus, piemēram burkānus un kartupeļus.

Pēc 9 gadu vecuma bērns, kurš ir apmācīts līdz šim, var jau pastāvīgi gatavot ēst gan sev, gan citiem ģimenes locekļiem. Ļauj bērnam pašam izvēlēties recepti, ko pagatavot!

Lasi arī:

Kā palīdzēt bērnam atrast hobiju, kas viņam patīk?

Bērnam interesē IT? Piesaki viņu programmēšanas kursiem!

Kā iemācīt bērnam spēlēt šahu?

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...