You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā izvairīties no tipiskākajiem avāriju cēloņiem uz ceļa?

Pixabay.com

Pixabay.com

Uzmanības novēršana no ceļa

Braukšana ar auto prasa iemaņas vienlaicīgi koncentrēties uz vairākiem un dažādiem faktoriem. Tomēr mūsdienās uzmanības novērsēju ir vairāk nekā jebkad agrāk – viedtālruņi, tālruņa zvani, GPS, radio pārslēgšana, GPS iestatīšana, modernie displeji, utt. Sēžot jau pie auto stūres un traucoties pa pilsētu vai lielceļu – tas viss novērš vadītāja uzmanību un var izraisīt sadursmi.

Padomi, kā izvairīties no nelaimes gadījumiem:

  • Izslēdziet tālruni
  • Samaziniet darbību skaitu, ko veicat, atrodoties pie stūres, atmetot visu lieko!

Slideni ceļi

Slidenie ceļi ir viens no populāriem autoavāriju cēloņiem aukstajā laikā. Īpaši bīstams ir melnais ledus, ko pamanīt pirmajā acu uzmetienā ir teju neiespējami.

Ja nejūties pārliecināts kā ziemas šoferītis – vienkārši paliec mājās vai izvēlies sabiedrisko transportu. Ja tomēr esi devies ceļā, izvērtē braukšanas ātrumu, neforsē, ievēro lielāku distanci, jo bremzēšanas gadījumā būs nepieciešams garāks apstāšanās ceļš. Bremzējot vairāk izmanto metodi – samazināt ātrumu gaitā ar zemāku pārnesumu, nevis izmantojot strauju bremzēšanu.

Saule apžilbina acis

Saules atspīdums var radīt problēmas autovadītājiem, īpaši rītausmā un krēslas laikā. Pat, ja tevi apžilbina saule, visa atbildība par transportlīdzekli gulstas uz taviem pleciem un sauli kā vaininieku tu norādīt nekur nevarēsi.

Lai izvairītos no negadījuma, izmanto automašīnā esošos saulessargus un turi pa rokai saulesbrilles. Reizēm palīdz arī spogulīšu pārregulēšana, ja gaisma nāk tieši no muguras – var nedaudz pagriezt, pamainot gaismas stara leņķi tā, lai tas nespīdētu tieši acīs.

Bedres

Bedres ir viens no autovadītāju biediem. Šeit palīdzēt var vienīgi modrība, cenšoties tajās neiebraukt. Tāpat vari izmēģināt izmantot GPS, lai saplānotu savu maršrutu tikai pa tiem ceļiem, kur satiksmes plūsma ir ātrāka – līdz ar to var pieņemt, ka ceļš ir labākā stāvoklī.

Izvairīšanās no dzīvniekiem

Brīdī, kad dzīvnieks ir izskrējis uz ceļa, automātiska un dabiska reakcija – mēģinām no tā izvairīties. Nereti tiek strauji bremzēts vai parauta stūre uz sāniem, tomēr šis manevrs var būt ārkārtīgi bīstams. Diemžēl dažkārt drošāk ir trāpīt dzīvniekam nekā iebraukt, piemēram, pretējā braukšanas joslā un sadurties ar pretimnākošo transportlīdzekli.

Lai izvairītos, no dzīvniekiem, īpaši uzmanīgi jābrauc vietās, kur tie mēdz parādīties – mežos, pļavās, visbiežāk – krēslas stundās. Vari izmēģināt arī dažādus sensorus dzīvnieku atbaidīšanai, tomēr arī tie nepasargās tevi 100%.

Lidojoši objekti

Akmeņi, kas triecas pret vējstiklu, vai koka zars, kas uz transportlīdzekļa nokrīt braukšanas laikā – šādi gadījumi ir negaidīti un var izbiedēt autovadītāju, kas var novest pie avārijas. Labākais, ko šādā situācijā var darīt – censties saglabāt kontroli pār savu auto.

Ja tomēr negadījums ir noticis – centies saglabāt vēsu prātu un izvērtēt, vai esošajā situācijā tavs auto ir pietiekami labā stāvoklī, lai Tu varētu turpināt ceļu. Ja neesi pārliecināts – noteikti izsauc profesionālu uzņēmumu, kas sniegs tehnisko palīdzību uz ceļa vai nepieciešamības gadījumā palīdzēs evakuēt Tavu auto.

Pixabay.com

Pixabay.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar advices

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas