You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Kā justies drošam par savu mājokli ceļojuma laikā?

pexels.com

pexels.com

Vasaras beigas un agrs rudens joprojām ir piemērots laiks garākiem ceļojumiem uz siltākām zemēm. Lai atpūtu netraucētu bažas par mājokļa drošību, ieteicams sagatavot mājokli prombūtnei laikus. Lūk, daži padomi, kā pasargāt īpašumu pret zādzībām un citiem kaitējumiem:

  1. Izveido drošības sistēmu savos ikdienas paradumos. Noslēdz visas ārdurvis arī tad, ja dodies īsā pastaigā. Ja mājās ir balkons vai garāža, neatstāj tās vaļā, bet aizslēdz tās uz nakti.
  2. Pat, ja esi izgājis vien uz īsu mirkli, neatstāj zīmītes uz durvīm vai vārtiem. Neturi mājas atslēgas slēptuvēs ārpus mājas, zagļi parasti labi zina visas ierastās vietas. Labāk atstāj rezerves atslēgu kādam draugam vai uzticamam kaimiņam.
  3. Atstāj pagalmā vai pie ārdurvīm ieslēgtu gaismu – iespēja tikt pamanītam mazinās zagļa vēlmi ielauzties mājās. Pieslēdz apgaismošanas ierīces ar kustību detektoriem!
  4. Aizver aizkarus un žalūzijas! Nevienam nav jāredz lietas, kas atrodas tavās mājās. Neuzticies svešiniekiem!
  5. Radi iespaidu, ka mājās kāds ir! Ja būsi prom neilgu laiku, atstāj ieslēgtas gaismas, TV vai radio. Ja dodies prom uz ilgāku laiku, palūdz draugam vai kaimiņam, lai pāris reižu nedēļā iztukšo pastkastīti, ieved pagalmā iztukšoto atkritumu konteineru un parūpējas par citiem sīkumiem, kas var nodot īpašnieka prombūtni iespējamiem zagļiem. Noteikti nopļauj mauriņu vai apgriez krūmus, pirms dodies garākā ceļojumā!
  6. Ja bieži ceļo vai esi ārpus mājas vēlās stundās, noteikti apsver domu ieviest mājās kādu no apsardzes sistēmām! Ir pieejami dažādi drošības risinājumi, kā pasargāt savu īpašumu: videonovērošanas sistēmas, dažādu veidu signalizācijas un detektori. SIA “Loks” varēs piedāvāt tavam mājoklim piemērotāko.
  7. Jebkura apsardzes sistēma nāk komplektā ar informatīvu uzlīmi. Novieto uzlīmi ienācējam redzamākajā vietā uz mājokļa durvīm vai vārtiem!
  8. Tas nekas, ja tev nav suņa. Novieto suņa ēdiena bļodiņu netālu no ārdurvīm! Arī zīme “Uzmanību! Sētā suns!” veiks savu funkciju un liks ienācējam apdomāties.
  9. Domā kā zaglis! Ienākot savā īpašumā, padomā par ikvienu sīkumu, kas varētu nodot tava mājokļa drošības vājās puses un nekavējoties novērs tās!