You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Kā pārbaudīt, vai iegādātais velosipēds nav zagts?

Velosipēds, Photo by Hans from Pexels

Velosipēds, Photo by Hans from Pexels

Velosipēdi iekaro ne tikai pasaules zaļo aktīvistu sirdis, bet arī aktīvas atpūtas cienītājus un pat cilvēkus, kas ikdienā pārvietojušies ar sabiedrisko transportu vai auto, un nolēmuši ieekonomēt ceļa izdevumus. Nereti izvēlamies pirkt lietotus velosipēdus, tomēr dažkārt šādā veidā varam papildināt zagļu kabatas. Kā pārbaudīt, vai iegādātais velosipēds nav zagts, skaidro Valsts policijas Sabiedrisko attiecību speciāliste Līna Kaļķe.

Ik gadu palielinās velosipēdu zādzību skaits

Valsts policijas reģistrētā informācija liecina, ka ik gadu aug velosipēdu zādzību skaits. 2019.gadā tika fiksētas 1616 velosipēdu zādzības, bet 2020. gadā reģistrēto velosipēdu zādzību skaits sasniedza jau 2678 vienības. Savukārt šogad septiņos mēnešos ir reģistrētas jau 1044 velosipēdu zādzības. Tomēr šis patiesais skaits neatbilst realitātei, jo daļa divriteņu īpašnieku vienkārši neziņo Valsts policijai par nozagšanas faktu.

Daļa no zagtajiem velosipēdiem tiek realizēti Latvijas iekšējā tirgū, atkārtoti tos pārdodot. Iegādājoties lietotu velosipēdu no privātpersonas, potenciālajam pircējam līdz šim bija sarežģīti pārbaudīt, vai velosipēds ir zagts, tādēļ radās situācijas, ka zagtu velosipēdu realizēšana bija viegli īstenojama, informē Līna Kaļķe.

Kustība “nepērc zagtu”

Tādēļ, lai iespēju robežās samazinātu zādzību skaitu un zagtu velosipēdu realizēšanu Latvijas tirgū, Valsts policija sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) uzsāk kustību "nepērc zagtu". Lai attīstītu šo kustību, CSDD piedāvā iespēju pirms velosipēda iegādes elektroniski pārliecināties, vai velosipēds nav atzīmēts kā zagts.

Lai iespēju robežās samazinātu zādzību skaitu un zagtu velosipēdu realizēšanu Latvijas tirgū, Valsts policija sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju ir izveidojusi elektronisku iespēju potenciālajam pircējam pirms velosipēda iegādes pārbaudīt, vai tas nav jau reģistrēts kā zagts.

Kā pārbaudīt, vai velosipēds nav zagts?

Lai pārbaudītu, vai velosipēds nav zagts, ir jāveic šādi soļi:

jāautorizējas e-csdd lapā vai CSDD mobilajā aplikācijā;

jāizvēlas darbība "Velosipēda reģistrācija" sadaļā "Darbības ar transportlīdzekļiem";

jāatzīmē iespēja "Pārbaudīt vai velosipēds nav reģistrēts kā zagts";

jānorāda velosipēda rāmja numurs un meklēšanas process jāapstiprina, izmantojot darbības pogu "Pārbaudīt".

Valsts policija un CSDD aicina pirms lietota velosipēda iegādes izmantot šo iespēju un pārliecināties, vai noskatītais divritenis nav kādam atņemts nelegālā ceļā un jau reģistrēts kā zagts. Šī funkcija dod iespēju jau laikus novērst zagta velosipēda tālāku realizāciju. Jaunā iespēja arī ļauj izvairīties no situācijas, kad pēc velosipēda iegādes to konfiscē Valsts policija, lai atdotu to likumīgajam īpašniekam.

Tāpat aicinām ikvienu velosipēda īpašnieku savu transportlīdzekli reģistrēt jau savlaicīgi, tādejādi nodrošinoties, ka gadījumos, kad Valsts policija atrod zudušu vai nozagtu velosipēdu, to iespējams atdot likumīgajam īpašniekam. Ja velosipēds ir jau reģistrēts un tiek nodots citas personas īpašumā, velosipēda ieguvējs tiek aicināts pārreģistrēt velosipēda īpašnieka maiņu.

Savukārt, lai palīdzētu citiem izvairīties no zagtas mantas iegādes, aicinām visus zagto velosipēdu īpašniekus informēt par zādzības faktu Valsts policiju un reģistrēt atzīmi e-csdd par velosipēda zādzības faktu.

Lasi arī:

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...