You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Kāda ir situācija uz valsts ceļiem?

Foto: Renārs Koris

2021.gads iesācies netipiski sniegoti un ar salu, kas daudziem autovadītājiem apgrūtinājis braukšanas apstākļus. Pēdējās dienās arī aktīvi strādā ceļu tīrīšanas tehnika. Kāda pašlaik ir situācija uz Latvijas valsts ceļiem? Skaties galeriju vai lasi zemāk.

Tagad autoceļu stāvoklis ir apmierinošs

Patlaban braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir apmierinoši. Apgrūtināta braukšana ir pa reģionālajiem autoceļiem Rīgas, Aizkraukles, Dobeles, Liepājas un Preiļu apkārtnē. Uz vietējiem autoceļiem šobrīd braukšanas apstākļi ir apgrūtināti visā valsts teritorijā, izņemot Ventspils un Jelgavas apkārtnē. Šodien un turpmākajās dienās aktīvi tiks veikta reģionālo un vietējo autoceļu attīrīšana no sniega un brauktuvju apstrāde ar pretslīdes materiālu posmos, kur to paredz normatīvie akti.

Kādā kartībā notiek ceļu uzturēšanas darbi?

Atgādinām, ka valsts autoceļi ir sadalīti pēc uzturēšanas klasēm. Prioritāri uzturēšanas darbi tiek veikti uz valsts galvenajiem autoceļiem. Jārēķinās, ka valsts reģionālie autoceļi ar mazu satiksmes intensitāti, kā arī vietējās nozīmes autoceļi var būt sniegoti. Tāpat jāatceras, ka viena ceļa dažādiem posmiem var būt dažādas uzturēšanas klases.

Valsts autoceļiem ziemas sezonā tiek noteiktas piecas uzturēšanas klases – A, A1, B, C un D. Pieļaujamais sniega biezums uz autoceļa brauktuves mainīgos laika apstākļos A un A1 uzturēšanas klases autoceļiem var būt seši centimetri. Savukārt B uzturēšanas klases autoceļiem astoņi centimetri, C uzturēšanas klasei 10 cm, D uzturēšanas klases autoceļiem pieļaujamais sniega biezums netiek normēts.

  • A uzturēšanas klases autoceļa brauktuves no sniega attīra un to apstrādi ar pretslīdes materiāliem veic trīs stundu laikā;
  • A1 uzturēšanas klasi attīra četru stundu laikā;
  • B uzturēšanas klasi attīra sešās stundās;
  • C uzturēšanas klasei autoceļa attīrīšanu no sniega veic 18 stundās;
  • D uzturēšanas klasei laiks netiek normēts.

Autoceļiem ar grants segumu noteikta ir C vai D uzturēšanas klase, kas nozīmē, ka laiks autoceļu brauktuves apstrādei ar pretslīdes materiālu un rievu izveidošanai sasalušā vai piebrauktā sniegā uz autoceļa brauktuves bīstamajos posmos netiek normēts. Līdz ar to ceļu lietotājiem jābūt uzmanīgiem, jo grants ceļu apstrāde ar pretslīdes materiāliem tiek veikta tikai satiksmei bīstamākajos posmos - stāvos kritumos, kāpumos, līkumos, krustojumos.

Par slideniem valsts autoceļu posmiem aicinām informēt VSIA Latvijas Valsts ceļi, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, šī informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem rīcībai.

Lasi arī šos rakstus:

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...