You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kādi 5 šķidrumi regulāri jāpārbauda automašīnai?

Photo by Ethan Cull on Unsplash

Photo by Ethan Cull on Unsplash

Lai nekļūtu par biežu viesi autoservisā, par savu spēkratu jārūpējas ik dienas. Viens no vienkāršākajiem uzdevumiem, kas būs pa spēkam jebkuram autovadītājam, ir regulārā šķidrumu līmeņu un kvalitātes pārbaude automašīnai, lai nodrošinātu, ka tā ripo uz priekšu bez aizķeršanās.

1. Motoreļļa

Tā parasti ir viena no pirmajām lietām, ko iemācās jauni autovadītāji un process ir aplam vienkāršs: atvērt kapotu, atrast eļļas mērstieni, izvikt ārā, noslaucīt, iemērkt vēlreiz un apskatīt kāds ir eļļas līmenis.

Ja tas ir pietiekams – droši var turpināt ceļu, ja zems – nepieciešams eļļu papildināt. Atkarībā no mašīnas stāvokļa un vecuma, var nākties atjaunot eļļas līmeni diezgan bieži. Ja šķiet, ka auto patērē pārāk daudz eļļas, jādodas uz autoservisu un jārisina šī problēma kopīgi ar automehāniķi.

Cik bieži jāpārbauda motoreļļa?

Agrāk tika rekomendēts pārbaudīt to katru reizi, kad tiek uzpildīta degviela, bet mūsdienās ir pietiekoši, ja tas tiks izdarīts reizi mēnesī.

Cik bieži jāmaina motoreļļa?

Tas ir atkarīgs no automašīnas, ražotāja un gada un šo informāciju iespējams atrast īpašnieka rokasgrāmatā pie ražotāja ieteikumiem, cik bieži nepieciešams mainīt motoreļļu.

2. Transmisijas šķidrums

Transmisijas šķidrumu pārbauda līdzīgi kā motoreļļu, vienīgi mašīnai vajadzētu darboties, kad tas tiek darīts. Atšķirībā no motoreļļas, transmisijas šķidrums ir daļa no slēgtas sistēmas un tā līmenim nekad nebūtu jābūt zemam. Ja tā notiek – nepieciešams vērsties pie automehāniķa. Transmisijas šķidrumam tiek pārbaudīts nevis apjoma līmenis, bet kvalitāte – šķidrumam jābūt sarkanam un bez deguma smaržas. Ja tas ir brūns un/ vai ar deguma smaržu, ir nepieciešams to mainīt.

Cik bieži jāpārbauda transmisijas šķidrums?

Katru mēnesi.

Cik bieži jāmaina transmisijas šķidrums?

Vidēji ik pēc nobrauktiem 80 000- 160 000km.

3. Dzesēšanas šķidrums jeb antifrīzs

Dzesēšanas šķidrums pasargā automašīnu no pārkaršanas, tāpēc tā līmenim nekad nevajadzētu būt zemam. Dzesēšanas šķidruma līmeni radiatorā pārbauda tikai tad, kad mašīna nedarbojas un ir atdzisusi. Ja līmenis ir zems, šķidrums jāpielej, tomēr jāievēro, lai tiktu lietots tas pats šķidrums, kas jau atrodas .

Cik bieži jāpārbauda dzesēšanas šķidrums?

Vismaz divas reizes gadā – pirms vasaras un pirms ziemas.

Cik bieži jāmaina dzesēšanas šķidrums?

Reizi 2-3 gados.

4. Bremžu šķidrums

Bremžu šķidruma rezervuārs atrodas automašīnas vadītāja pusē un līmeni iespējams pārbaudīt, vienkārši apskatot konteinera ārpusi. Līmenim nekad nevajadzētu būt zemam, savukārt kvalitātes ziņā šķidrumam jābūt zeltainai krāsai. Ja tas ir brūns, ir laiks to nomainīt.

Cik bieži jāpārbauda bremžu šķidrums?

Kad tiek mainīta motoreļļa.

Cik bieži jāmaina bremžu šķidrums?

Ik pa 2 gadiem.

5. Stūres pastiprinātāja šķidrums

Lai to pārbaudītu, ir tikai jāatver kapots un jāsameklē rezervuārs. Stūres pastiprinātāja šķidruma līmenim normāli nevajadzētu būt zemam, tādēļ, ja tā notiek ir vērts vest automašīnu pie mehāniķa vai meklēt noplūdi.

Cik bieži jāpārbauda stūres pastiprinātāja šķidrums?

Vienreiz mēnesī.

Cik bieži jāmaina stūres pastiprinātāja šķidrums?

Pēc nobrauktiem 80 000km vai arī nekad – parasti mašīnas rokasgrāmatā ir ieteikts papildināt stūres pastiprinātāja šķidruma līmeni regulāri, bet par rezervuāra pilnīgu iztukšošanu un nomaiņu nekas nav teikts. Ja arī tavā gadījumā tas nav minēts, par šķidruma nomaiņu nav jāuztraucas.


Photo by Ethan Cull on Unsplash

Photo by Ethan Cull on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar advices

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas