You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Kāpēc mājās ir zirnekļi?

Photo by michael podger on Unsplash

Photo by michael podger on Unsplash

Rudenim tuvojoties, ar vien biežāk sienas, grīdu stūrus vai griestus rotā zirnekļu tīkli un sulīgi melni vai brūni zirnekļi. Nereti rodas jautājums – kāpēc tieši manā istabā un kā tas šeit nonācis? Īpaši, ja dzīvoklis vai māja tiek regulāri tīrīta, tad rodas vēl lielāks izbrīns par astoņkājaino kukaiņu parādīšanos dzīvesvietā.

Izrādās, atbilde ir pavisam vienkārša – gaisa temperatūrai atdziestot un gaisam kļūstot mitrākam, zirnekļi meklē siltākas vietas, kur iedzīvoties un dēt savas oliņas. Zirnekļu mērķis noteikti nav nonākt iekštelpās un biedēt cilvēkus, bet gan pasargāt sevi no aukstuma un nepateicīgajiem laikapstākļiem. Pie tam, septembrī sākas zirnekļu pārošanās laiks, tāpēc ap šo mēnesi, vīriešu dzimtas zirnekļi dodas meklēt sievietes, un tāpēc šķiet, ka zirnekļu ir kļuvis vairāk – tie ir redzamāki un aktīvāki.

Visbiežāk zirnekļi mājās nonāk pa logu, retāk – no kāpņu telpas vai ūdens notekcaurulēm. Domāsi – bet es taču dzīvoju 5 stāvā, no kurienes šeit zirnekļi?, bet - vai Tavas ēkas ārsiena ir nosiltināta? Ja atbilde ir “jā”, tad tas arī būs īstais iemesls. Melnie kukaiņi bieži nonāk iekštelpās, jo nejauši ierāpo pa logu, bet pie loga tie nonāk izejot ārā no savām mājām, kas daudziem zirnekļiem ir spraugas starp ēkas pamatu sienu un siltināto daļu. Ja siena tomēr nav siltināta – vai tuvumā atrodas kāds koks, kura zari stiepjas līdz pat tavam logam vai balkonam? Jo arī tas ir variants, kāpēc tie iekļuvuši iekšā.

Vai mājas zirnekļi ir kaitīgi?

Lai gan ir cilvēki, kuru bailes no zirnekļiem ir pārvērtušās jau fobijā, ko dēvē par arahnofobiju, tomēr patiesībā zirnekļi mums nevar nodarīt nekādu fizisku kaitējumu. Zirnekļi savā ziņā ir cilvēka sabiedrotie – tie noķer kukaiņus, kas ieklīduši telpās un notiesā tos. Vienīgais, ko tie nodara mājvietai – atstāj zirnekļu tīklus aiz sevis, kuros krājas putekļi (taču, ja tīri māju regulāri, arī tiem nevajadzētu sagādāt problēmas).

Kā atbrīvoties no zirnekļiem?

Ir pāris lietas, ko vari ieviest ikdienā, lai novērstu zirnekļu uzturēšanos istabās:

  • Regulāri izsūc grīdas, sienu stūrus un grieztu stūrus. Ja kādā no telpām mēbeles novietotas tā, ka no sienas un mēbeles malas ir starpa – iztīri arī tur, jo tā var būt vieta, kur zirnekļiem veidot savus tīklus.
  • Ja pamani zirnekļu tīklu – izjauc to!
  • Aizpildi spraugas sienās un grīdā!
  • Neatstāj mirušus kukaiņus nekur, jo tas ir pārtikas avots zirnekļiem, kas veicina to palikšanu istabā.

Lasi arī:

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...