You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Kāpēc nepieciešams izmantot darba apstākļiem piemērotu apģērbu?

Pixabay.com

Pixabay.com

Dažādu profesiju pārstāvjiem ikdiena sākas ar ierašanos darbā un pārģērbšanos darba formā. Ārstiem, tie ir balti halāti, ugunsdzēsējiem zilajās formas, pašvaldības policijai – formas tērpi, tāpat arī strādnieki un tehniskie darbinieki valkā savus darba kārtības noteikumos atrunātos darba apģērbus. Kāpēc darba apģērbs ir svarīgs, un kas ietilpst darba apģērba komplektācijā?

Atkarībā no profesijas, tiek piemeklēts atbilstošākais apģērbs gan laikapstākļiem un gan videi, kurā darbinieki pavada ikdienu.

•Darba apavi

Darba apavi vienmēr tiek pielāgoti visām drošības prasībām, slēgtie apavi vairumā gadījumu ir ar cieto purngalu, kas nodrošina gan ērtu pārvietošanos, gan pasargā no iespējamām traumām (piemēram, krītošs āmurs vai atlūza no ēkas vai istabas sienas).

•Darba cimdi

Darba vajadzībām tiek izmantoti arī īpaši cimdi. Tos piemeklē katras profesijas specifikai – lai tajos būtu ērti, lai mazinātu potenciālo traumu risku, kā arī veicinātu efektīvāku darbu (piemēram, nodrošina saķeres funkciju, lai vieglāk pārvietot celtniecības materiālus vai mēbeles).

•Aizsargbrilles

Tās paredzētas acu pasargāšanai. Visvienkāršākās brilles ar UV400 aizsardzību domātas, lai aizsargātu acis no veicamajiem darbiem ar paaugstinātu bīstamību redzei. Augstāka līmeņa brilles pieejamas ar dažādiem stiklu tonējumiem vai polarizējošo efektu. Specifiski pieejamas arī brilles metinātājiem.

•Aizsargķivere

Ķivere ir galvenais aksesuārs, bez kā būvdarbu teritorijā neviens, pat ne apmeklētājs, nedrīkst spert kāju! Izvēloties ķiveri, ir jāpievērš uzmanība tās izmantošanas mērķim un īpašībām – gaisa temperatūrai, kurā tā tiks pielietota, materiālam, no kā tā veidota, ventilācijai, kā arī tam, vai ķivere nodrošina maksimālo redzeslauku. Ir ķiveres, kas efektīvi aizsargā ne vien seju un galvu, bet arī dzirdi.

•Cepure

Cepures ar nagu aizsargās no saules, parastās cepures uzturēs siltumu ziemā un pasargās galvu no putekļiem. Cepures ar iestrādātu stiprinājumu kalpos līdzīgi kā ķiveres, taču tās nav tik spēcīgas, tāpēc izmantojamas mazākas bīstamības vidē.

•Respiratori

Pateicoties respiratoriem un sejas maskām, darbinieks tiek pasargāts no dažādām elpceļu kaitēm. Respirators aizsargā strādnieku no kaitīgu vielu, gāzu un putekļu ieelpošanas. Savukārt vairākās nozarēs sejas maskas lietošana saistās ar nozares higiēnas prasībām, piemēram Farmācijā, medicīnā vai pārtikas rūpniecībā.

•Ausu aizbāžņi, aizsargaustiņas

Darba vietā, kurā ir paaugstināts trokšņu līmenis, nepieciešams nēsāt dzirdes aizsarglīdzekļus. Tie pasargās darbinieku no dzirdes bojājumiem, novērsīs iespējamās sāpes, kas varētu rasties no pastiprinātā trokšņa. Parastie ausu aizbāžņi jāievada ausīs un tie bloķēs skaņu. Advancētākas būs aizsargaustiņas, kuras tiek ieliktas ausīs, tad savienotas ar bluetooth funkciju, lai pieslēgtos kādai palīgierīcei, piemēram, telefonam vai planšetei, kā arī tajās ir iebūvēts radio, kuru iespējams klausīties strādājot.

•Stiprinājumi darbam augstumā

Ar darbu augstumā sastopas tie, kas darbojas industriālajā alpīnismā, veic spriegumaktīvus darbus gaisvadu līnijās, nereti arī mežizstrādē un citās nozarēs. Tas ir paaugstinātas drošības risks, tādēļ obligāti nepieciešams nodrošināties ar stiprinājumiem – sakabēm, karabīnēm, dažāda veida kāpšļiem. Stiprinājumi ir dažādi un tos nepieciešams iegādāties atkarībā no darba specifikas – augstuma, vides, klimata.

Kāpēc nepieciešams izmantot darba apstākļiem piemērotu apģērbu?

Gluži vienkārši – lai nodrošinātu efektīvu un drošu darbu. Darba apģērba galvenā funkcija ir aizsargāt darbinieku no iespējamajām traumām, kas varētu rasties veicot savus tiešos amata pienākumus. Ne darba devējs, ne pats darbinieks nav ieinteresēti gūt kādus nopietnus savienojumus, ko būtu iespējams novērst, piemēram, uzvelkot ķiveri, vai atbilstošus cimdus.

Savukārt, efektivitāte panākama izmantojot pareizos aksesuārus, piemēram, metinātājam savs darbs neveiksies ātri, ja tas nebūs nodrošinājies ar brillēm un cimdiem, tāpat kā celtnieks ar apaviem, kas paredzēti, lai pārvietotos pār būvgružiem, spēs staigāt ātrāk, nekā ar parastām kedām. Dažādi skrāpējumi, nopietnas brūces, sasitumi, lūzumi, apdegumi, redzes traumas, galvas traumas, dzirdes bojājumi, letāls iznākums – no tā visa iespējams izvairīties valkājot darba kārtības noteikumos atrunāto apģērbu.

SIA “B&B TOOLS LATVIA” speciālisti piebilda, ka bez visa iepriekš minētā, darba apģērbs pilda arī pavisam vienkāršu funkciju – vieno komandu un atšķir no pārējiem. Līdzīgs vai vienāds apģērbs ir sava veida atpazīstamības zīme kompānijai un komandai.
Varbūt lasot šo esi sapratis, ka darbiniekiem vajadzīgs papildus darba apģērbs, vai varbūt vēlies atjaunot esošo? Ieskaties, ko tev var piedāvāt http://bbtools.lv/ , plašs darba apģērba klāsts un zinoši darbinieki, kas labprāt sniegs konsultācijas!