You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Karstais kubls ziemā - kā droši izbaudīt šo peldi?

Karstais kubls ziemā, Photo by Taryn Elliott from Pexels

Karstais kubls ziemā, Photo by Taryn Elliott from Pexels

Pelde un atpūta karstajā āra kublā ir relaksējoša ikvienā gadalaikā, taču tieši aukstā laikā sajūta pēc šādas peldes ir īpaši laba, jo ūdens silda ķermeni, kamēr vēsais gaiss ir dzestrs. Īpaši patīkama ir atpūta kādā jaukā privātā viesu namā - daudzi no tiem piedāvā šādas karstās peldes zem klajas debess. Tomēr ir dažas lietas, kas ir jāzina, lai droši izmantotu karstā kubla priekšrocības ziemas laikā.

Uzmanīgi noņem vāku

Ja kubla vāks ir apsnidzis vai uz tā izveidojusies ledus kārtiņa, uzmanīgi noņem to. Vislabāk to veikt tikai tad, kad esi uzvilcis ziemas cimdus. Raugies, lai pārsegs neiekrīt ūdenī, jo tad, pēc izvilkšanas tas var apledot un būs grūti izmantojams.

Turi pa rokai dvieli un pledu

Ja siltā laikā izkāpšana no karstā ūdens nekādu šoku nerada, tad ziemā, pirms mesties karstajā, burbuļojošajā svētlaimē, pārliecinies, ka netālu ir pieejams sauss dvielis un silts peldmētelis vai pleds brīdim, kad izkāpsi no ūdens. Noteikti nenomet dvieli kaut kur zemē, lai tas nesasalst un nesamirkst. Tas pats attiecas uz tavām vannas čībām vai apaviem. Pārliecinies, ka, izkāpjot no ūdens, tie būs sausi un nebūs saslapinājušies vai dubļaini.

Čības ar labu protektoru

Vēl kāda nianse – ziemas laikā jebkurš mitrums var pārvērsties ledū, tostarp grīda ap kublu. Esi īpaši piesardzīgs pārvietojoties un dodoties uz peldi vai no tās – izvēlies kurpes vai čības ar labu protektoru zolē.

Sausas rokas!

Visbeidzot, pārliecinieties, ka rokas ir pilnīgi sausas, pirms pieskaraties metāla durvju rokturim vai aizbīdnim, lai dotos mājā, vai arī Tava āda var piesalt metālam!

Pareizas ūdens temperatūras uzturēšana kublā

Jebkurā laikā, kad izmantojat spa vai burbuļvannu, ūdens temperatūra ir vitāli svarīga. Ūdens nekad nedrīkst pārsniegt 40 grādus pēc Celsija. Iegremdējoties siltā ūdenī, ķermenis nevar pareizi regulēt temperatūru ar svīšanu. Ja temperatūra ir pārāk augsta un tu uzturies tajā pārāk ilgi, vari piedzīvot karstuma dūrienu, kas izraisīs ģīboni un miegainību, var iestāties pat bezsamaņa, kā rezultātā var noslīkt.

Aukstā laikā visticamāk, temperatūru gribēsi karstāku par 40 grādiem, taču tad raugies – nepaliec tajā pārāk ilgi. Tas nav tā vērts, lai riskētu ar veselību.

Valkā cepuri peldes laikā

Vēl viens padoms par temperatūru: dodoties kublā, uzvelc ziemas cepuri. Cepure palīdzēs jums regulēt ķermeņa temperatūru, jo lielu daļu ķermeņa siltuma mēs zaudējam tieši caur galvu.

Ir virkne jauku viesu māju un atpūtas vietu, kas piedāvā gan mājīgu nakšņošanu, gan peldi karstajā kublā. Izbaudi atpūtu droši!

Izlasi arī:


Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...