You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kas jāievēro lieciniekam kriminālprocesā

pexels.com

pexels.com

Bieži negadās kļūt par liecinieku kādam kriminālam noziegumam, tāpēc visbiežāk, nonākot šādā situācijā, cilvēki nezina kā rīkoties. Zvērinātā advokāte Petra Janule, skaidro, kas obligāti jāievēro lieciniekam kriminālprocesā.

Lai gan varētu šķist, ka pa gabalu redzētais atgadījums uz tevi neattiecas, zini – attiecas gan. Iespējams tieši no tavas liecības izšķirsies lieta par labu vienai vai otrai pusei, tāpēc lieciniekam ir pienākums ierasties pēc procesa virzītāja aicinājuma. Neierašanās bez attaisnojoša iemesla ir pamats procesuālo sankciju piemērošanai.

Kā lieciniekam tev jābūt pilnīgi atklātam un nedrīksti ieņemt kādu pozīciju, vai izdomāt kādu papildus niansi. Jāliecina patiesība, ja neatceraties notikumus, tā arī jāsaka, pretējā gadījumā var iestāties kriminālatbildība par nepatiesu liecību sniegšanu. Būtiski, ka lieciniekam ir tiesības neliecināt pret tuviniekiem.

Jāatceras, ka nepilngadīgas personas pratina procesa virzītājs, kuram ir iegūtas speciālas zināšanas darbam ar nepilngadīgo personu, vai arī pie nopratināšanas piedalās pedagogs vai psihologs.

Ja radusies situācija, kurā esi kļuvis par krimināla nozieguma aculiecinieku, vai esi iesaistīts pašā procesā, un tev nepieciešama palīdzība vai konsultācija, sazinies ar Petru Januli +371 26 961 685.

pexels.com

pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar advices

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas