You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Lobās tapešu stūri? Iespējams, remonta laikā esi pieļāvis kādu no šīm kļūdām

Sienas apstrāde pirms tapešu līmēšanas, Photo by Ksenia Chernaya from Pexels

Sienas apstrāde pirms tapešu līmēšanas, Photo by Ksenia Chernaya from Pexels

Tapešu līmēšana pēc būtības nav sarežģīts process un daudzi to paveic pašu spēkiem. Kādu laiku parasti viss ir skaisti, bet tad sāk parādīties atlupuši stūri un atlīmējušās tapetes salaiduma vietās. Vai tā ir jābūt? Patiesībā nē! Un ir virkne kļūdu, kas, iesējams, tika pieļautas tapešu līmēšanas laikā, kas veicina šo stūru lobīšanos.

1. Nepareizi izvēlēta tapešu līme. Izvēloties tapetes, noteikti ir jāpārliecinās, vai tā ir paredzēta visa veida materiāliem. Tapetes un tapešu materiāli mūsdienās ir krasi atšķirīgi, ja pats netiec skaidrībā, labāk pajautā pārdevējam-konsultantam, kāda līme būs piemērotāka Tevis izvēlētajiem materiāliem.

2. Slikti apstrādāta un nenogruntēta stūru virsma. Kā zināms, pirms tapešu līmēšanas, ir ļoti svarīgi rūpīgi veikt sienas apdari, norītīt sienu no putekļiem, likvidēt plaisas. Ja sagatavošanas pasākumi veikti pavirši, tad kādā brīdī tapetes sāk lobīties. Un likumsakarīgi, ka stūros un pie griestiem tas parasti notiek vispirms, jo lielos laukumus cilvēki notīra un nogruntē viegli, bet stūros grūtāk tikt klāt, tādēļ nereti darbiņš paliek līdz galam nepadarīts.

3. Remonta laikā nav ievērots nepieciešamais temperatūras režīms telpā. Ja telpā ir ļoti karsts un sauss gaiss, vēlams to mazliet mitrināt, pirms tapešu līmēšanas tajā ienesot pāris trauku ar ūdeni. Ja situācija pretēja un telpa ir pārāk auksta un mikla – to var pasildīt, ieslēdzot apkuri vai sildītāju, bet jāņem vērā, ka tapešu līmēšanas laikā vajadzētu nodrošināt nemainīgu telpas temperatūru, nekādā gadījumā nedrīkst atvērt logus un vēdināt telpu, līdz tapetes nav līdz galam nožuvušas. Pretējā gadījumā, tās nogāzīsies ļoti ātri.

4. Nav ievēroti tapešu marķējumi. Ja tapetēm ir paredzēta josliņa, kur loksnēm ir jāpārklājas, tad ņem to vērā, arī stūros. Savukārt, ja tāda nav paredzēta – tad nekādā gadījumā necenties līmēt pāri vienu tapešu loksni otrai. Jāņem vērā, ka žūstot tapetes rausies un vietās, kur tās pārklājas, var veidoties neglītas grumbas.

5. Pārāk nostieptas tapetes. Līmēšanas brīdī tapetes mēdz pastiepties (tas gan atkarīgs no izvēlētā materiāla). Ja tās pielīmē pie sienas pārāk nostieptas, tad jāņem vērā, ka žūstot tās var sarauties un veidoties šķirbas starp loksnēm – šīs šķirbas būs labvēlīga vide gaisa burbuļiem, kas vēlāk var izraisīt tapešu lobīšanos.

6. Sienā ir palikusi plaisa vai paneļu šuve, pa kuru nāk aukstums. Ja plaisa nav aizvērta un apstrādāta, bet tikai pārlīmēta ar tapeti, tad ļoti iespējams, ka šai vietā tapetes ar laiku sāks plīst un lobīties.

7. Izvēlētas zemas kvalitātes tapetes. Īpaši grūti strādāt ar parastām papīra tapetēm, ja tās ir vienā plānā slānī. Tās ir viegli saplēst un pēc līmēšanas var parādīties krokas, ja līmētājs nav bijis īpaši prasmīgs. Tādēļ, ja izvēlies šādas tapetes, to līmēšanu labāk uztici profesionālam meistaram.

8. Netika izspiests atlikušais gaiss līmēšanas procesā. Ja Tu līmē tapetes pats, tad zini, ka pēc tam, kad tapete ir pielīmēta pie sienas, ir svarīgi ar rullīti, špakteļlāpstiņu vai tīru drāniņu izlīdzināt gaisa burbuļus un grumbas. Šai procesā īpaša uzmanība ir jāpievērš tieši stūriem un malām.

9. Māja ir “nosēdusies”. Ēkas, īpaši, ja tās ir jaunas, ar laiku nosēžas, apšuvums šai procesā var ieplaisāt un nolobīties un tas ietekmē arī tapetes. Ja Tava māja ir jauna, nesteidzies ar defkta novēršanu vismaz kādu gadu – gada laikā ēka “izstaigās”un pēc tam varēsi līmēt tapetes un tās būs noturīgākas. Savukārt dzīvokļa remontu uztici profesionālim lai pēc tam nav jāpārtaisa.

Kā pielīmēt nolupušos tapešu stūrus?

Līmējot tapetes, stūros reizēm ir nedaudz jāieriež tapete, lai caur caurumu izdalās liekais gaiss un pēc nožūšanas neparādās krokas. Taču, ja tapetes jau ir sākušas lobīties, tās vienkārši ir jāpielīmē atpakaļ. Lūk, pāris lietas, ko vajadzētu ņemt vērā:

1. Atlupušo stūri necenties uzreiz nosmērēt ar līmi. Pirms tam pavelc mazliet to nost līdz vietai, kur tas stingri turas pie sienas, tad ar otiņu uzklāj tapešu līmi gan uz sienas, gan tapetes, īpašu uzmanību pievēršot galiem un stūriem. Pēc tam tapeti pielipini pie sienas un izlīdzini, beigās noslauki lieko līmi ar mitru lupatiņu.

2. Pārbaudi, vai patiesais burbuļa cēlonis nav svešķermenis vai netīrums zem tapetes vai arī nolupis apmetuma gabals. Ja tā ir – pirms tapetes atkārtotas pielīmēšanas, jums jālikvidē visi netīrumi un bojājumi.

3. Ja pamani burbuli tapetes laukumā, kas nav stūris, vari to pielīmēt, neplēšot nost visu loksni – tev būs nepieciešama vienīgi šļirce, kurā iesūkt līmi un pēc tam injicēt to vietā, kur veidojas gaisa burbulis.


Izlasi arī citus interesantus rakstus:

Sienas apstrāde pirms tapešu līmēšanas, Photo by Ksenia Chernaya from Pexels

Sienas apstrāde pirms tapešu līmēšanas, Photo by Ksenia Chernaya from Pexels

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar advices

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas