You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Magones Šutovienes ieteikumi Jāņu svinībām

Magone Šutoviene, "Slavenības. Bez filtra" ekrānšāviņš

Magone Šutoviene, "Slavenības. Bez filtra" ekrānšāviņš

Čaklā saimniece Magone Šutoviene zina, kā kārtīgi svinēt Jāņus pa latvisko: "Tagad gan karstumā gan negribas neko darīt, bet tomēr vajag. Kaut vai uztaisi tomātu un gurķu salātiņus, auksto zupu un uzliec uz galda zemenes no dārziņa." Pirms tumbu izvilkšanas pa logu, mielasta baudīšanas un lustēšanās ir šis tas jāizdara, lai svētki būtu īpaši:

Jāņu siers - "Mēs vienmēr esam gatavojuši to vienkāršāko variantu, bet no mājas piena un olām. No tā veikala ņemot gan ir paplāni. Vajag vēl ķimenes un sālīti."

Mājas uzkopšana un izdaiļošana - "To es daru jau kopš bērnības un mācu arī saviem bērniem. Viss ir jāizsūc un jāizmazgā. Vecie sārņi ārā, jaunā smarža iekšā! Žanis mums cērt un nes meijas, liekas trīslitru burkās ar ūdeni. Pēc tam sasienam pirtsslotās vai atdodam trušiem. Iesaku arī papardes un vēl kalmes - smaržo fantastiski, turklāt der pret blusām."

Jāņu vainadziņi - "Meitām puķes, bet vīriem ozoli. Man pašai vislabāk patīk pīpenītes, bet der viss, ko var tuvējā laukā atrast. Vecmāmiņa man mācīja kā tīt bizītē vienu pie otra. Magones es gan nekad nepinu, tās ātri novīst un nav īsti vainagiem piemērotas."

Ugunskurs - "Man bērnībā tā nebija, bet tagad katros Jāņos uguns deg arī uz mūsu uzkalniņa. Parasti savācam visādus dēļus, zarus, skaidas. Mēģinām līdz vieniem vai diviem ballēties, cik nu bērni var. Man Žanis arī kādreiz lec pāri. Es gan to nedarīšu, bail iekrist. Neaizmirstiet ugunskuru beigās atstāt oglēs, lai nenotiek nelaime."

Alus - "Es jau stipros nedzeru. Bet alus ir viens no tiem vieglajiem dzērieniem, kas man tīri labi garšo. Gaišais gan pārsvarā, tumšais tā mazāk. Karstā dienā var labi atveldzēties. Ja ne mājas miestiņš, tad Bauskas, Užavas, Madonas, Tērvetes ali ir garšīgi. Mazliet jau var - atbrīvo nervus."

Papardes zieda meklēšana - "Bērnībā mammai un visiem prasīju, kas ir papardes zieds, bet viņi smīkņāja. Līdz kādiem 18 gadiem glupi gāju meklēt, bet tā arī neatradu nekādus ziedus. Tagad jau mums bebuki ir, kāds mums papardes zieds. Bet lai jaunie, neprecētie vai jaunlaulātie tik iet meklēt!"

Šašliks - "Neesmu baigais majonēžu cilvēks. Mana recepte ir vienkārša - mājas cūka, sīpols, ķiploks, pipari, lauru lapas, etiķis."

"Galvenais svinēt droši un prātīgi," atgādina Magone, kura vēl arī 29. jūnijā svinēs savu 40. dzimšanas dienu. Visu par viņas piedzīvojumiem kanāla "STV Pirmā!" šovā "Slavenības. Bez filtra" meklē 1188 Play!

Ieskaties arī te:

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...