You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Narkologs par alkohola lietošanu un paģiru ārstēšanu

Zems paškontroles līmenis un mērķis salāpīties, lai nesāp, visbiežāk noved pie tā, ka cilvēks nākamajā dienā pēc ballītes stiepj roku pēc nākamās glāzes, taču to nedrīkst pieļaut. Narkologs Edvīns Jaunušāns skaidro, ka alkohola lietošana otrajā dienā pēc dzeršanas var novest pie problēmas – atkarības.

Šī iemesla dēļ no problēmas jāatbrīvojas jau pašā saknē, ja pasākums ir piektdienā, tad alkoholu jābeidz lietot līdz pusnaktij, lai neizjauktu bioritmu, savukārt, sestdien jārēķinās un jāsadzīvo ar sekām, ja tādas ir. Narkologs, gan iesaka, iepriekš apdomāt dažādus veidus, kā izvairīties no paģirām –

  • Pirms pasākuma apēd sviestmaizi vai kādu īpaši taukainu ēdienu, tas noklās kuņģa sieniņas un alkohols nebūs tik kodīgs
  • Izdzer glāzi ūdens pirms pasākuma, un dzer ūdeni arī pasākuma laikā, tādā veidā izvairīsies no galvassāpēm
  • Iepriekšējā vakarā vai pasākuma dienā izpildi kādu fizisku aktivitāti, piemēram, ej paskriet pāris kilometrus vai apmeklē baseinu vai sporta zāli – tas palīdzēs organismam pārstrādāt alkoholu
  • Lai atvieglotu aknu slodzi, pirms ballītes vari iedzert 3 Carsil tabletes, kā arī pēc ballītes izdarīt to pašu
  • Ballītes laikā dejo, dziedi un piedalies aktivitātēs – fiziskā slodze palīdz pārstrādāt alkoholu, bet neaizmirsti paralēli dzert ūdeni!
  • Izvairies no smēķēšanas – labāk apej 3 apļus apkārt mājai bez cigaretes. Smēķēšana samazina skābekļa daudzumu asinīs, savukārt, lietojot alkoholu tas nāk tikai par sliktu, tāpēc, ja nevēlies, lai tev ir slikti, cigaretes vietā uzvelc kājās apavus un apej riņķī pagalmam, tādā veidā atjaunosi zudušo skābekli organismā.

Ja nu tomēr nākamajā dienā jādzer, piemēram, tiek svinētas kāzas, kas ilgst 3 dienas, tad ārsts iesaka alkohola patēriņu samazināt par 5 – 10 reizēm.

Pamostoties no rīta jūties pohains? Tad nekādā gadījumā nestiepies pēc alkohola, bet gan ūdens glāzes.

Ja galvassāpes ir ļoti neciešamas, tad var lietot kādu bezrecepšu pretsāpju medikamentu, taču uzmanies, lai tā sastāvā nav paracetamols, jo tas ļoti noslogos aknas.

Ja nomāc nelaba dūša, palīdzēs jebkurš minerālūdens, īpaši Borjomi. Ja nepāriet, vari pats izsaukt vemšanu, lai atbrīvotos no tā, kas kairina kuņģi. Arī nākamajā dienā noderēs kāds trekns ēdiens, kas nosegs kuņģa sieniņas un pasargās no augstā skābes līmeņa.

Ja dauzās sirds un paaugstināts asinsspiediens, jāsāk domāt par to, ka alkohola patēriņš ir jāsamazina nākotnē, pretējā gadījumā cilvēks sevi pakļauj insulta vai infarkta riskam. Taču nākamajā dienā var iedzert vilkābeles vai Korvalola pilienus, arī Validols palīdzēs. Pārējās zāles gan pieejamas ar receptēm, tāpēc, ja asinsspiediens nesamazinās, nepieciešams saukt narkologu vai ģimenes ārstu uz mājas vizīti, lai tiktu pie zālēm. Atceries, ka augsta asinsspiediena gadījumā jābūt minimālām fiziskajām aktivitātēm.

Ja piemeklējis krateklis, palīdzēs 2 tabletes Mildronāta (250 g) vai kafijas krūze. Kafijai gan jābūt ar saldo krējumu, lai novērstu pārlieku skābo vidi kuņģī.

Narkologs rekomendē ikvienam, kurš redz, ka tuviniekam vai draugam ir radušās problēmas ar alkohola patēriņu, aprunāties ar šo cilvēku privāti un aicināt izbeigt otrās dienas dzeršanu un samazināt alkohola patēriņu. Ja cilvēks uz šāda tipa sarunām nereaģē un turpina lietot alkoholu lielos daudzumos, nepieciešams vērsties pie speciālista – narkologa, lai tiktu galā ar problēmu!

Paģiras, Photo by Jamie Street on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar advices

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas