You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

No 1. marta varēs organizēt bēru ceremonijas arī iekštelpās

Bēru ceremonijas, foto by MichaelGaida, pixabay.com

Bēru ceremonijas, foto by MichaelGaida, pixabay.com

Ministru kabineta un Krīzes vadības padomes kopsēdē otrdien, 23. februārī, valdība atbalstīja Ekonomikas ministrijas piedāvātos grozījumus normatīvajos aktos, pastiprinātos drošības apstākļos no 1. marta ļaujot organizēt bēru ceremonijas iekštelpās, informē Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Šobrīd un vēl līdz martam bēru ceremonijas atļauts organizēt tikai ārtelpās, pulcējoties var ne vairāk kā 10 cilvēkiem vienlaikus (neskaitot personas, kas tieši saistītas ar bēru norises nodrošināšanu), bet ne vairāk kā no divām mājsaimniecībām. Ceremonijas laikā jālieto mutes un deguna aizsegi.

Ministru kabinets lēma, ka no 1. marta tiek atļauta bēru ceremonijas organizēšana arī iekštelpās, kur var piedalīties ierobežots cilvēku skaits un jānodrošina visu epidemioloģiskās drošības prasību ievērošana Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Līdz ar to bēru ceremonijās arī iekštelpās no 1. marta būs atļauts pulcēties ne vairāk kā 10 cilvēkiem vienlaikus(neskaitot personas, kas tieši saistītas ar bēru vai kristību norises nodrošināšanu), bet ne vairāk kā no divām mājsaimniecībām.

Vienlaikus spēkā ir saimnieciskā pakalpojuma sniedzējiem noteiktais pienākums, ka pakalpojuma sniegšanas vietā, t.i. arī bēru ceremonijas vietā, vienam apmeklētājam jānodrošina ne mazāk kā 15 m2 no telpas platības; vietā, kur vienam apmeklētājam publiski pieejamā telpu platība ir mazāka par 15 m2, vienlaikus var atrasties tikai viens apmeklētājs. Tāpat arī bēru ceremonijās iekštelpās visiem apmeklētājiem jālieto mutes un deguna aizsegi.

Detalizēti ar valdības apstiprinātajiem grozījumiem Ministru kabineta 2020.gada 6.novembra rīkojumā Nr.655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" var iepazīties Ministru kabineta tīmekļa vietnē.

Vairāk lasi:

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...