You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Noslīdējuši plakstiņi, “varžu kājiņas”, maisiņi zem acīm: ko var darīt?

Acu plakstiņi, attēls no Pexels.com

Acu plakstiņi, attēls no Pexels.com

Ar gadiem mūsu ādas elastība zūd, un tas vispirms ir manāms sejā. Tieši acu zona ir tā, kur redz pirmās novecošanās pazīmes. Augšējie plakstiņi noslīd uz skropstām, parādās smaguma sajūta plakstiņos, rodas maisiņi zem acīm vai apakšējo plakstiņu spilventiņi ir par lielu. Ko var darīt, kad noslīdējuši plakstiņi, “varžu kājiņas”, maisiņi zem acīm un līdzīgas novecošanās pazīmes jau ir parādījušās? Konsultē speciālisti no Plastikas ķirurģijas klīnikas.

Efektīvākā metode – plakstiņu plastika jeb plakstiņu korekcija

Blefaroplastika jeb plakstiņu plastika, jeb plakstiņu korekcija - tā ir operācija, kurā tiek likvidēti liekie tauku spilventiņi, grumbas, noslīdējusī augšējo un apakšējo plakstiņu āda un maisiņi zem acīm. Vairumā gadījumu rētas nav manāmas, turklāt ar laiku tās praktiski izzūd, jo griezuma līnijas augšējo plakstiņu operācijā tiek nomaskētas plakstiņu krokā. Savukārt, apakšējo plakstiņu operācijas laikā griezuma līniju paslēpj zem skropstu līnijas.

Plakstiņu plastiku veic lokālā vai vispārējā anestēzijā. Pēc operācijas stacionārā jāpaliek vien dažas stundas, pēc tam var doties mājās un turpināt atveseļošanās procesu, sekojot ārsta norādījumiem. Tūska un zilumi pēc acu plastiskās operācijas ap acīm saglabājas 7 – 10 dienas, bet pēc tam novecošanās pazīmes, kas katru rītu, skatoties spogulī, traucēja, būs pazudušas.

Plakstiņu korekcija ir mūsdienīgs risinājums, ar kura palīdzību augstāk minētās novecošanās pazīmes vari novērst, turklāt īsā laika periodā.

Kad var veikt plakstiņu korekciju?

Labākais laiks, kad veikt acu plastisko operāciju:

  • Tieši tad, kad radusies nepieciešamība, sameklē speciālistu un piesakies uz konsultāciju;
  • Jebkurā vecumā. Labā ziņa, ka šai procedūrai nav vecuma ierobežojumu;
  • Vēsajā laika periodā, kamēr nav iestājies karstums. Vēsākos apstākļos ir ātrāks un vieglāks pēcoperācijas atveseļošanās periods.

Citi veidi, kā uzlabot zonu ap acīm

Bez blefaroplastikas jeb plakstiņu plastikas ir arī citi veidi, kā var uzlabot zonu ap acīm:

  • Hialuronskābes injekcijas. Tās piemērotas gadījumos, kad problēmas rada tumšie loki zem acīm vai nepieciešams atjaunot adekvātu ādas hidratāciju un uzlabot tās elastīgumu. Gadījumos, kad ir dziļas asaru rievas vai izteikta pāreja no zemacu “maisiņiem”, iespējams šo zonu nomaskēt ar hialuronskābes preparātu, kas ne tikai mitrinās, bet arī sniegs trūkstošo tilpumu. Hialuronskābes injekcijas tiek veiktas bez anestēzijas. Procedūra parasti ilgst 20-30 minūtes. Efekts saglabājas no 6 līdz 18 mēnešiem. Lai iegūtu ilgnoturīgu efektu, procedūra jāatkārto;
  • Taukaudu reinjekcijas. Grumbas un tilpuma defektus, kas radušies novecošanās rezultātā, iespējams koriģēt arī ar taukaudu injekcijām, materiālu ņemot no paša pacienta. Šīs operācijas laikā zem apakšējā plakstiņa tiek izveidots tauku slānītis, kas atjauno ādas tilpumu un nomaskē tumšās ēnas. Taukaudu injekcijas procedūrā tiek izmantota lokālā anestēzija. Procedūra ilgst līdz vienai stundai. Pietūkums un zilumi izzūd apmēram divās nedēļās.

Lai noteiktu, kura no metodēm būs vispiemērotākā acu zonas problēmu novēršanā, nepieciešams vērsties pie speciālista. Ja vēlies vairāk uzzināt par plakstiņu korekciju, iesakām izvēlieties privāto plastiskās ķirurģijas klīniku ar vairāk nekā 30 gadu pieredzi, kas nodrošina unikālus pakalpojumus, labus rezultātus un pilnīgu konfidencialitāti, piemēram, Plastikas ķirurģijas klīniku. Plakstiņu korekcija ir nozīmīgs solis savas pašvērtības atgūšanā. Sper to jau šodien.

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...