You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Par ko cilvēki biežāk melo iepazīstoties?

Pirmais randiņš Photo by Shamim Nakhaei on Unsplash

Pirmais randiņš Photo by Shamim Nakhaei on Unsplash

Iepazīšanās laikā cilvēkiem ir tendence samelot par sevi un neatklāt visu līdz galam, daļēji tādēļ, ka mēs gribam, lai visi notic šiem vārdiem un arī mēs paši vēlamies tiem ticēt. Ja pieķer sevi, ka Tu bieži mēdz mānīties par to, kas tu esi vai kāds Tu esi – tad ir nopietns iemesls apdomāt – kāds tu patiesībā gribi būt un kādēļ tas tev ir svarīgi? Iepazīstoties cilvēki visbiežāk samelo par savu vecumu, ienākumiem vai interesēm, mēdz uzlabot savus fotoattēlus, kā arī apzināti veidot savu tēlu tādu, kādu grib, lai to redz citi. Jāatceras, ka pārāk liela melošana šādā veidā var ietekmēt to, kā Tu sevi redzu, un var arī norādīt uz Tavu zemo pašcieņu, jo meli ir norāde, ka Tu, iespējams, neesi apmierināts ar to, kas Tu esi.

Meli par partnera vēlamo vecumu

Lielākajai daļai cilvēku ir savi priekšstati par to, ko viņi meklē partnerī. Taču, izrādās, ka pastāv liela atšķirība starp to, ko viņi apgalvo, ka vēlas, salīdzinājumā ar to, ko cilvēki patiesībā meklē. Kāds pētījums atklāja, ka vīrieši bieži melo, sakot, ka vēlas savā partnerī redzēt kādu noteiktu pazīmi.

Izrādās, vīrieši, kas apgalvo, ka viņi vēlas vecāku partneri, bieži vien melo. Kādā pētījumā, kurā tika analizēti respondenti iepazīšanās vietnē, lielākā daļa apgalvoja, ka vēlas partneri, kas nav vairāk nekā 2 gadus vecāks par viņiem pašiem. Dati parādīja, ka vīrieši reti uzsāk sarunu ar vecākām sievietēm, kamēr dāmas labprāt deva priekšroku kungiem, kas vecāki par viņām. Pastāv uzskats, ka tas, iespējams pamatojas evolūcijas teorijā – vīrieši neapzināti meklē jaunāku partneri, kas ir auglīga un spēj iznēsāt bērnus, kamēr sievietes – tādu, kas spēj apgādāt pēcnācējus.

Taču jāatceras, ka iepazīšanās vietnēs cilvēki ne vienmēr meklē ilgtermiņa un nopietnas attiecības, attiecīgi – šī ir iespēja ļauties eksperimentiem arī ar tādiem partneriem, kas neatbilst viņu patiesajām vēlmēm, kad runa ir par ilgtermiņa partnera izvēli.

Vīrieši – piepušķo augumu, sievietes - pievilcību!

Iepazīšanās periodā mēs parasti vēlamies atstāt iespaidu uz potenciālo partneri, īpaši, ja viņš mums šķiet simpātisks. Mūsdienās, kad iepazīšanās bieži vien notiek internetā, palielinās arī dažādas maldināšanas iespējas, kad daudzi par sevi sniedz nepatiesas, piepušķotas vai sagrozītas ziņas. Kādā pētījumā tika izskatīti maldināšanas modeļi un tipiskākie veidi vīriešiem un sievietēm. Tika konstatēts, ka vīrieši biežāk sagroza informāciju par ģimenes stāvokli un sagaidāmajām attiecibām, kā arī par savu augumu, kad vīrietis ir uzlūkojis krietni jaunāku dāmu, reizēm viņš samelo arī par vecumu, lai šķistu vairāk tai piemērots.

Savukārt sievietes biežāk melo par savu pievilcību, cenšoties uzlabot fotogrāfijas, samelot par savu svaru, jā, dažkārt arī vecumu.

Kā atpazīt meli?

Iepazīšanās spēle ir viltīga un pēdējā lieta, kas tev nepieciešama, ir partneris, kam tu nevari uzticēties – tas protams, ja Tu meklē nopietnas attiecības. Te mēs nerunājam par īstermiņa piedzīvojumu. Šeit ir dažas pazīmes, kas var liecināt, ka tu satiecies ar meli.

Stāsti nesakrīt – tajos ir detaļas, kas neiederas stāstā u.c. Jāsaprot iemesls, kādēļ tā notiek – vai partneris pārspīlēja, lai izskatītos pievilcīgāks, vai tomēr stāsts nav patiess?

Neadekvāta un izbrīnīta reakcija uz negaidītiem jautājumiem. Ja cilvēks gatavs stāstīt patiesību, viņam nav problēmas ar to, bet tādu cilvēku, kas izvēlējies uzburt par sevi kādu konkrētu tēlu, var samulsināt pēkšņi negaidīti jautājumi “ne par tēmu”. Šādos gadījumos melis sākotnēji būs nedaudz pārsteigts, iepauzēs pirms turpinās stāstījumu.

Meļi ir pārāk noslēpumaini. Ja tu domā, ka partneris ir pārāk noslēpumains un nav atvērts par savu dzīvi, tad sāc domāt - iespējams, viņš vai viņa melo par visu – par ģimeni, draugiem, darbu vai jebko citu. Nē, tev nav uzreiz jābēg projām, bet saglabā piesardzību!

Viņiem vienmēr ir gatavs attaisnojums visam. Meļiem ir tendence taisnoties. Tikai tā viņi var sevi attaisnot no jebkāda veida vainas. Piemēram, ja viņi kavē vakariņas, viņi nāks klajā ar ļoti labiem attaisnojumiem, lai segtu savas pēdas, piemēram, kāds sabojāja riepu vai pazaudēja sava dzīvokļa atslēgas, vai arī suns bija jāved pie veterinārārsta... Ir grūti panākt, lai viņi pieņem savu kļūdu un uzņemas jebkāda veida atbildību vai atvainojas.

Izlasi arī:

Pirmais randiņš Photo by Shamim Nakhaei on Unsplash

Pirmais randiņš Photo by Shamim Nakhaei on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar advices

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas