You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Pāru terapija: Pazīmes, kas liecina, ka vērts apmeklēt ģimenes konsultantu

Attiecības, Photo by Jasmine Carter from Pexels

Attiecības, Photo by Jasmine Carter from Pexels

Ja attiecībās ar partneri piedzīvo grūtus laikus, iespējams, ir pienācis laiks apmeklēt laulību un ģimenes konsultantu jeb pāru terapiju. Tomēr var būt biedējoši meklēt profesionālu palīdzību, ja nekad to neesat darījuši. Bet sarunas process ar profesionālu laulību un ģimenes terapeitu ir mazāk biedējošs, nekā jūs varētu gaidīt. Ģimenes konsultanta mērķis ir palīdzēt klientiem - parasti romantiskam pārim, bet reizēm ģimenei ar bērniem - veselīgi risināt savus jautājumus kopā drošā un privātā vidē.

Pastāv daži nepareizi priekšstati par laulību un ģimenes terapeitiem

Pirms jūs nolemjat apmeklēt laulības un ģimenes terapeitu, vispirms jums vajadzētu saprast, ar ko viņi nevar palīdzēt. Pirmkārt, šis speciālists jums neteiks, kas jums jādara, kā arī nevarēs pavicināt burvju nūjiņu un novērst visas jūsu attiecību problēmas.

Laulības un ģimenes terapeits nav tur, lai jūs tiesātu vai ieņemtu atsevišķas puses, tādēļ ģimenes konsultants nekad nenostāsies viena vai otra cilvēka pusē. Viņi arī nav ekstrasensi un nevar paredzēt jūsu attiecību nākotni.

Jums arī nav jābūt precētam pārim, lai grieztos pie pāra terapeita.

Visvairāk postošais nepareizs priekšstats par laulību un ģimenes terapiju ir tāds, ka tas ir pēdējais līdzeklis attiecību glābšanai vai tikai pāriem, kuriem patiešām ir grūtības. Tomēr ir pāri, kas pat meklē ģimenes konsultanta norādījumus un atbalstu, kamēr viņu attiecības ir vislabākās, iegūstot nepieciešamos rīkus, lai novērstu un/vai pienācīgi atrisinātu turpmākus konfliktus, ja tādi rastos. Jo agrāk pāri ierodas terapijā, jo vieglāk ir novērst problēmas, arī iespējamās. Kad cilvēki gaida gadus pēc konflikta sākuma vai attāluma palielināšanās, viņiem ir iesakņojušies negatīvi ieradumi, modeļi un emocijas, kuras ir daudz grūtāk mainīt.

Kādas pazīmes liecina, ka ir vērts apmeklēt ģimenes konsultantu?

Jūs jūtaties iestrēdzis attiecībās.

Jūs atkal un atkal piedzīvojat vienu un to pašu konfliktu vai sarunu ar savu partneri un nevarat izdomāt veidu, kā to pārvarēt. Daudzas reizes tas notiek, ja viens vai abi attiecību partneri nejūtas dzirdami vai saprotami.

Jūs atrodaties krustcelēs.

Daudzi cilvēki redzēs terapeitu, kad viņi mēģinās noteikt, vai viņi vēlas turpināt attiecības - lai uzzinātu, vai tās ir labojamas, vai arī tās vēlas izbeigt.

Jums ir krīze.

Jūs esat saskārušies ar lielu problēmu attiecībās, piemēram, vienam partnerim ir romāns vai vienam partnerim ir garīgas slimības vai narkotiku lietošanas problēmas, un nezināt, kur un pie kā vērsties. Tas var izpausties arī kā trauma, kas ietekmē pāri, piemēram, mīļotā cilvēka nāve.

Jūs esat nolēmuši šķirties.

Jūs esat pieņēmuši šo lēmumu kopā, bet vēlaties šķirties pēc iespējas draudzīgākā veidā un, iespējams, iesaistīt bērnus. Ja vēlaties norādījumus, kā šo procesu mierīgāk paziņot bērniem un saglabāt visiem draudzīgas attiecības.

Jums ir problēmas ar saviem bērniem.

Daudzas reizes pāris ieradīsies terapijā, lai apspriestu jautājumus, kas saistīti ar problemātisku bērnu vai pusaudzi (t.i., neiet uz skolu, narkotiku lietošana, neapdomīga uzvedība). Tā bieži vien nav problēma ar bērnu, bet gan simptoms tam, kas notiek ģimenē.

Jūs nesat sevī aizvainojumu.

Rūgtuma vai vilšanās sajūta ir izplatīta ilgtermiņa attiecībās, un terapija palīdz to izjaukt.

Jūsu attiecības ietekmē citi.

Problēmas ar trešajām pusēm ārpus attiecībām, piemēram, ar vedeklām, kolēģiem, draugiem vai kaimiņiem, ar kuriem viens partneris nesatiek, var būt vēl viens iemesls apmeklēt terapeitu. Terapijas laikā jūs uzzināsiet konstruktīvus veidus, kā šo saspīlējumu risināt kā komanda (ģimene).

Jūs esat saderinājušies.

Pāri mēdz apmeklēt attiecību terapeitu pirms viņi apprecas. Daudziem cilvēkiem pirms laulībām nav vajadzīgas sarežģītas diskusijas par tādām tēmām kā finanses, bērni un vērtības. Tas izklausās pārsteidzoši, taču daudzi cilvēki baidās no šāda veida sarežģītas sarunas ar savu partneri. Laulības un ģimenes terapeits var palīdzēt konstruktīvi risināt nopietnas sarunas jau pirms laulībām.

Lasi arī:

Attiecības, Photo by Jasmine Carter from Pexels

Attiecības, Photo by Jasmine Carter from Pexels

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar advices

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas