You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Tērauda jumtu seguma plusi un mīnusi

Tērauda jumtu segums, Photo by Curtis Adams from Pexels

Tērauda jumtu segums, Photo by Curtis Adams from Pexels

Tērauda jumti ir vieni no biežāk uzstādāmajiem jumtiem. Tomēr kā jau visam, arī šī metāla jumta segumam ir savi plusi un mīnusi. Aplūkosim tos!

Tērauda jumtu seguma plusi

Ilgstošs kalpošanas laiks:

Tērauda jumti var kalpot pat 40 – 70 gadus, atkarībā no to kopšanas. Tas ir daudz ilgāks jumta kalpošanas laiks, salīdzinot ar citiem jumta segumiem. Tērauds ir izturīgs pret koroziju un uguni. Tas var izturēt arī spēcīgu vēju. Vēl tas labi izolē ēku no ārējā mitruma, kas palīdz izvairīties no puves un pelējuma problēmām jumtā un bēniņos.

Tērauda jumti ir energoefektīvi:

Tā kā metāls atspoguļo saules siltumu, vasarā tas var izrādīties ļoti energoefektīvs jumta seguma materiāls. Tas arī pasargā no kaitīgiem UV stariem. Kad māja absorbē mazāk siltuma, gaisa kondicionierim nav jāstrādā tik smagi. Uzstādīšanas procesa dēļ tas ziemā nodrošina arī lielisku izolatoru: paneļi, kas pārklājas, uz jumta virsmas rada gaisa kabatas un kopā darbojas kā papildu izolācijas slānis.

Tērauda jumti ir droši cilvēkam un videi:

Tērauds ir ugunsizturīgs materiāls, kas samazina ugunsgrēka risku ēkas bēniņos vai citur mājās. Tā kā tas labi noslēdz mitrumu, pastāv arī mazāks pelējuma rašanās risks, kas var nopietni apdraudēt veselību. Tērauda jumtu izturība padara tos par videi draudzīgu jumta seguma izvēli, jo to retāk jāaizvieto, līdz ar to rodas mazāk atkritumu! Tērauds ir visvairāk pārstrādātais materiāls uz zemes, un tā izstrādājumi parasti sastāv no aptuveni 50% pārstrādāta materiāla! To var arī atkārtoti izmantot, kad jumts ir beidzis savu kalpošanas laiku..

Tērauda jumtu seguma mīnusi

Tērauda jumtu segums ir dārgāks:

Patiesībā, tērauda jumtu segumam ir tikai viens mīnuss – tā sākotnējās izmaksas var būt augstākas nekā citiem jumta segumiem. Tomēr tā izturība un energoefektivitāte laika gaitā var ietaupīt naudu! Iespējams, ka visu mūžu nekad nebūs jāuzstāda jauns jumts! Tāpēc ilgtermiņā šis mīnuss tomēr pārvēršas par plusu.

SIA “DOKaTa” uzstāda gan tērauda jumtus, gan dūmvadus. Uzņēmuma jumiķi uzstādīs arī Tavai ēkai kvalitatīvu tērauda jumtu un veiks tā uzkopšanas darbus – jumta un dūmvadu tīrīšanu tā, lai Tavas ēkas jumts kalpotu ilgstoši un bez raizēm!

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...