You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Uzvedības etiķete, dodoties pastaigā

Pastaiga mežā (Image by Audrius Vizbaras from Pixabay)

Pastaiga mežā (Image by Audrius Vizbaras from Pixabay)

Daudziem ir zināma uzvedības etiķete, dodoties uz koncertu, saviesīgu pasākumu vai restorānu, bet pastāv arī dažādi mazi, viegli ievērojami likumi, kas jāievēro, dodoties parastā pastaigā. Lūk, uzvedības etiķete, dodoties pastaigā.

1. Esi kluss

Vai atcerieties, kā pieaugušie bērnībā mēdza teikt: “Nebļausties, neesi mežā!” Patiesībā arī mežā nedrīkst bļaut, jo tādējādi var izbiedēt tajā mītošos dzīvniekus un putnus. Jo klusāk mēs uzvedīsimies pastaigas laikā, jo vairāk dzīvās radības varēsim ieraudzīt, tāpēc uzvedies klusi un aicini klusiem būt arī savus līdzgājējus.

2. Turies uz takas

Šis ir ne tikai padoms, kas sargā no apmaldīšanās nepazīstamās vietās, bet arī pieklājības etiķete, atrodoties brīvā dabā. Izvēloties novirzīties no jau iemītām taciņā, tu vari neapzināti kaitēt dabai, piemēram, samīdot floru vai pat nejauši iznīcināt kādu aizsargājamu augu.

3. Nepiemēslo

Ja pastaigas laikā esi līdz paņēmis kādu našķi, tā papīriņu noteikti paņem līdzi un izmet mājās atkritumu tvertnē. Dzīvnieki un putni no cilvēku atnestajiem un mežā atstātajiem atkritumiem ļoti cieš, tāpēc ir svarīgi atstāt tīru un sakoptu vidi. Ja vēlies mežā sarīkot pikniku, izmanto atkārtoti lietojamus, parastus vai papīra traukus nevis plastmasas piederumus.

4. Iemācies mežā nokārtot dabiskās vajadzības kā kaķis

Ja pastaigas laikā saproti, ka nepieciešams nokārtot dabiskās vajadzības un tuvumā nav neviena tam paredzēta, civilizēta vieta, dari kā kaķi: izroc nelielu bedrīti, bet pēc tam to aizroc. Tiešā ūdens tuvumā kārtot dabiskās vajadzības nedrīkst.

5. Kurini ugunskuru, kur un kad tas ir ļauts

Ugunskurus drīkst kurināt tikai tādās vietās, kur tas nerada apkārt esošai videi. Vislabāk ir kurināt tos jau ierīkotās, labiekārtotās ugunskura vietās. Gada karstajos mēnešos noteikti seko līdzi ugunsbīstamībai un aizliegumiem, kas tās dēļ var tikt noteikti.

Lasi arī šos rakstus:

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...