You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vai ir jāguļ pusdienas laiks?

Pusdienlaika snauda, Image by Daniela Dimitrova from Pixabay

Pusdienlaika snauda, Image by Daniela Dimitrova from Pixabay

Par to vai jāguļ pusdienlaiks, vecākiem domas dalās. Kamēr citiem ir stingra nostāja, ka tas ir bērnam jādara, ir vecāki, kas pat bērnudārza diendusu neatbalsta. Tādēļ nākas atcerēties, kādas priekšrocības ir, ja tiek gulēta diendusa. Otra lieta, ko vērts atcerēties ir tas, ka miega režīms nav paredzēts tikai mazuļiem. Pētījumi rāda, ka pēcpusdienas snauda ir lieliska arī pieaugušajiem. Nav nepieciešams justies slinkam, lai ļautos dienas miegam. Īss miegs pēcpusdienā var uzlabot atmiņu, darba sniegumu, garastāvokli, padarīt modrāku un mazināt stresu.

Miegs var uzlabot atmiņu

Pētījumi liecina, ka miegam ir svarīga loma atmiņu saglabāšanā. Miega režīms diendusas laikā var palīdzēt atcerēties dienas sākumā apgūto tikpat daudz kā pilnvērtīgs nakts miegs. Miega režīms palīdz neaizmirst tādas lietas kā motoriskās prasmes, maņu uztveri un verbālās prasmes.

Atceries – bērna ikdiena sastāv no tā, ka viņš visu laiku apgūst ko jaunu – iepazīst pasauli, mācās rīkoties ar dažādām lietām un pat mācās runāt. Bērns mācās arī tad, kad Tu pat to neievēro. Miegs, arī diendusā nostiprina šīs apgūtās prasmes. Diendusa noteikti ir vērtīga arī skolēniem, studentiem un pieaugušiem, kuri ikdienā apgūst ko jaunu.

Pētījumi liecina, ka bērni, kas guļ diendusu, ir ar labākām sekmēm mācības, jo vienkārši visu labāk atceras.

Miegs palīdz smadzenēm labāk darboties

Miega režīms var ne tikai palīdzēt atcerēties tikko iemācītās lietas, bet arī palīdzēt smadzenēm izveidot saikni starp atklātajām lietām. Tas var palīdzēt izprast dažādas lietas, darbus daudz vieglāk.

Miegs uzlabo darbaspējas

Jo vairāk cilvēks strādā, jo vairāk nogurst, līdz ar to samazinās darba spējas. Tas pats attiecas arī uz bērniem. Noguruši bērni ir niķīgāki un nevēlas iesaistīties dažādās aktivitātēs, dažkārt pat ikdienas procesos – nevēlas ēst, mazgāties un tamlīdzīgi. Pavisam iespējams, ka bērns nav izgulējies. Pētījumi liecina, ka snauda var palīdzēt saglabāt konsekvenci.

Miegs uzlabo garastāvokli

Ja jūties nomākts, mēģini nosnausties, lai uzlabotu garastāvokli. Miegainība vai pat tikai atpūta stundu bez aizmigšanas var padarīt gaišāku Tavu redzējumu. Eksperti saka, ka relaksācija, kas rodas, guļot un atpūšoties, uzlabo garastāvokli neatkarīgi no tā, vai aizmiedz vai nē. Tieši tādēļ arī dārziņos vai mājās pat mazam bērnam ir vēlams vismaz atgulties. Ja bērniņš nevēlas aizmigt, var vienkārši pagulēt gultā, paklausoties kādu pasaku, kopīgi aplūkojot grāmatiņu vai baudīt vecāku veikto muguras masāžu.

Diendusa uzmundrina

Ja uzreiz pēc pusdienām sāc justies nedaudz miegains, Tu neesi viens. Cīņa ar miegu pusdienas laikā ir īsta. 20 minūšu snauda var palīdzēt pārvarēt nogurumu un Tu jutīsies uzmundrināts.

Pusdienlaika snauda ir labāka par kofeīnu un cukuru

Ja jūties noguris, bet ir darāms darbs vai mācības, lai to paveiktu, iespējams, labāk iesnausties. Salīdzinot ar kofeīnu vai cukura lietošanu, snauduļošana var uzlabot atmiņu un mācīties.

Diendusa vērtīga, ja paredzēts garš vakars vai pat nakts

Ja zini, ka Tev plānots garš vakars vai pat nakts, ko nāksies pavadīt nomodā, labāk nodrošini savu ķermeni ar miega rezervi jeb vienkārši maksimāli guli, kad vien iespējams – arī diendusu. Šis no der ne tikai ceļojumu laikā, bet arī jaunajām māmiņām, kurām nākas pavadīt naktis nomodā. Vienkārši paguli kopā ar savu mazuli pusdienlaiku un nakti būs vieglāk pievarēt.

Pusdienas laika gulēšana samazina stresu

Ja esi pakļauts lielam spiedienam, miegs var atbrīvot stresu un uzlabot imūnsistēmu. Eksperti uzskata, ka 30 minūšu snauda var palīdzēt. Arī mazi bērni mēdz būt satraukti, sevišķi tas attiecas uz dažādām pārmaiņām – uzsākot dārziņa gaitas, piemēram.

Miegs veicina radošumu

Vai esi kādreiz pamodies ar lielisku ideju? REM miegs, kas parasti sākas 70 līdz 90 minūtes pēc aizmigšanas, aktivizē smadzeņu daļas, kas saistītas ar attēliem un sapņiem. Miegs ar REM miegu var palīdzēt apvienot idejas jaunos veidos, lai rastu atbildes.

Lasi arī:

Pusdienlaika snauda, Image by Daniela Dimitrova from Pixabay

Pusdienlaika snauda, Image by Daniela Dimitrova from Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar advices

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas