You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vai laime slēpjas naudā un kā panākt, lai tā veicina laimi?

Nauda un laime, Image by Tumisu from Pixabay

Nauda un laime, Image by Tumisu from Pixabay

Ir divu veidu cilvēki – vieni, kas uzskata, ka nauda padara laimīgus, otri uzskata, ka naudā laime neslēpjas. Taisnība ir abos variantos!

Kāpēc laime slēpjas naudā?

Vairākos pētījumos minēts, ka bagātāki cilvēki jūtas laimīgāki. Kad kaut ko vēlamies, neatkarīgi no tā, vai tas ir grandiozs jauns īpašums vai auto, vai kaut niecīgs saldumiņš, lai to iegūtu, parasti mums nepieciešama nauda. Nopērkot kaut nelielu konfekti, mēs remdējam savu vēmi un uz to brīdi iegūstam baudu un jūtamies priecīgāki. Varētu teikt, ka tas ir kaut neliels laimes brīdis.

Ja Tev patīk iepirkties, par laimīgu atslodzes brīdi var saukt arī pašu iepirkšanos. Katru reizi, kad iegūsti kāroto, Tu izjūti prieku.

Par lielāku laimi, kas slēpjas naudā var dēvēt ne tikai emocijas par nopirkto preci, bet tad, ja tas ir kāds īpašs pakalpojums – atslodzes brīdis, piemēram ceļojums vai kaut vai masāža. Bet jo vairāk tas brīdis ir vērts un priecīgāks, ja nauda ir ieguldīta veselībā, kas patiešām sniedz rezultātus vai, piemēram, bērnu vai savā izglītībā vai interesēs, kas priecē cilvēku.

Kāpēc laime tomēr neslēpjas naudā?

Lielākai daļai cilvēku, neatkarīgi no tā, cik ļoti lielu prieku tas izbauda par beidzot iegādātu preci vai pakalpojumu, nauda neturas mūžīgi. Tas ir īslaicīgs prieka brīdis, pēc kura nereti nākas atskārt, ka, piemēram, nopirktās kārotās kleitas un kurpju dēļ, nāksies strādāt virsstundas, lai varētu nomaksāt elektrības rēķinu.

Nauda nesniedz laimi arī tad, ja no tās cilvēks neredz jēgu. Ļoti daudzi bagāti cilvēki patiesībā jūtas nelaimīgi, neskatoties, uz to, ka var atļauties dzīvot burtiski kā karaļi un baudīt lielu daļu no pasaulē pieejamiem labumiem.

Lai cik ļoti cilvēks nebūtu bagāts, ir lietas, ko pasaulē nevar nopirkt – izcila veselība un mīlestība.

Kā panākt, lai nauda veicina laimi?

Pajautājiet sev: ko es pērku, kas nav būtiski manai izdzīvošanai? Vai izdevumi patiešām veicina manu laimi? Ja atbilde uz otro jautājumu ir nē, mēģiniet atpūsties no šiem izdevumiem. Vairāki pētījumi arī liecina, ka nauda, kas ieguldīta citu cilvēku vajadzībām, nes lielāku gandarījumu.

Nesen veiktā pētījumā vairāk nekā 1000 studentu, kas absolvējuši Britu Kolumbijas universitāti, novērtēja, vai viņi mēdz novērtēt laiku vairāk nekā naudu vai naudu laika gaitā. Lielākā daļa studentu atzina, ka laiks tiek noteikts par prioritāti, taču ne daudz.

Pētnieki atklāja, ka studenti, kuri piešķīra prioritāti naudai, gadu pēc skolas beigšanas bija mazāk laimīgi, salīdzinot ar klasesbiedriem, kuri izvēlējās noteikt laiku par prioritāti.

Protams, tas nenozīmē, ka vajadzētu noraidīt nākamo paaugstinājumu darbā. Vidēji turīgāki cilvēki ir laimīgāki par nabadzīgākiem un ļoti bagātiem cilvēkiem.

Lai nauda veicinātu laimi, to jātērē pieredzei un izteikti pozitīvām emocijām, nevis lietām, piemēram, ceļojumiem, koncertiem vai īpašām maltītēm, nekā pērkot materiālas lietas, piemēram, drēbes un aksesuārus. Pērciet patīkami pavadītu laiku. Vēl viens veids, kā gūt patīkamas emocijas no naudas tērēšanas, ir to ieguldīt citos. Bet ir svarīgi, kā arīun kāpēc jūs atdodat daļu savus ienākumus. Ir svarīgi , lai jūs uzskatītu, ka jūsu lēmums dāvināt tiek pieņemts brīvi, nevis pienākuma pēc.

Lasi arī:

Nauda un laime, Image by Tumisu from Pixabay

Nauda un laime, Image by Tumisu from Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar advices

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas