You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Vai suņi tiešām skatās televizoru?

Suns pie televizora, Photo by Shane on Unsplash

Suns pie televizora, Photo by Shane on Unsplash

Vai esi ievērojis, ka vakarā, kad visi ērti iekārtojušies pie TV ekrāna, arī Tavs četrkājainais draugs nereti ar interesi vēro TV notiekošo un dažkārt pat reaģē. Vai tiešām dzīvniekiem arī interesē TV saturs?

Turklāt novērots, ka daži suņi TV neskatās, tomēr, kad ekrānā parādās kāds dzīvnieks, viņi reaģē ļoti spēcīgi – dažkārt izrāda interesi, ierejas, vai nikni sāk rūkt… Vai tiešām arī suns spēj atpazīt dzīvnieku TV ekrānā un kādēļ viņam ir tik spēcīga reakcija?

Izrādās ka suņi spēj uztvert attēlus televīzijā līdzīgi kā cilvēki. Turklāt suns ir pietiekami gudrs, lai spētu atpazīt, kad ekrānā parādās dzīvnieki – līdz ar to reizēm viņi mēdz reaģēt līdzīgi, kā to dara reālajā dzīvē – sveicina savus “draugus” no TV, dažkārt dusmojas, brīdina vai rej uz viņiem. Suņi spēj atpazīt attēlus, tomēr ir dažas atšķirības starp Tevi un Tavu četrkājaino draugu: suņa acis spēj daudz ātrāk fiksēt attēlu nekā mūsējās. Līdz ar to kadru ātrums, kādu redzam TV ekrānos, reizēm priekš suņa ir tik lēns, ka viņa attēls “mirgo” kā veca filma.

Suņi redz divu krāsu diapozonu – dzelteno un zilo krāsu un to nokrāsas. Salīdzinājumam – cilvēka redzei ir trīs pamatkrāsas, tādēļ mēs redzam pasauli izteiksmīgāku.

Papildus bioloģiskām īpatnībām, tas, kā suņi reaģē uz TV — neatkarīgi no tā, vai tas skraida apkārt, satraukti rej vai vienkārši to ignorē - var būt atkarīgs arī no suņa no personības vai šķirnes. Kāds ir agresīvāks, cits – kautrīgāks. Daži suņi ne tikai rej uz ekrāna redzamajiem dzīvniekiem, bet arī skrien aiz televizora tos meklēt.

Kā Tavs suns reaģē uz TV? Vai viņam arī ir savi iecienītākie raidījumi?

Izlasi:

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...