You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Vēlies noreibt? King's cup noteikumi - spēle draugu ballītei!

Photo by Dollar Gill on Unsplash

Photo by Dollar Gill on Unsplash

Ja nezini, ko spēlēt dzimšanas dienā, vārda dienā, vecmeitu vai vecpuišu ballītē, parastā tusiņā, vai pagalma svētkos, ja nevari izdomāt saliedēšanās spēli pieaugušajiem, kas tiešām saliedēs un atvērs ikkatru dalībnieku, tad šī spēle būs glābiņš! King's cup jeb karaļa kauss, ir kāršu spēle, kuras laikā spēlētāji pilda dažādus uzdevumus, vadoties pēc izvilktās kārts. Šī ir atraktīva "dzeršanas spēle", kurā var lietot kā alkoholiskus dzērienus, tā bezalkoholisku dziru.

King's cup spēles noteikumi

Nepieciešama vesela kāršu kava (bez džokeriem), kurā ir kārtis no 2 līdz A (dūzim). Uz cietas virsmas tiek nolikta tukša glāze, tai apkārt aplī tiek izkārtotas kārtis ar attēlu uz leju. Katrs dalībnieks salej sev dzērienu vienāda tilpuma glāzēs, visi sasēžas aplī un ir gatavi spēlei. Izvēlas spēlētāju, kurš pirmais vilks kārti, tad no šī cilvēka pulksteņrādītāja virzienā turpināsies spēle pēc kārtas - tad, kad 1. spēlētājs ir izvilcis un izpildījis savu uzdevumu, tad nākamais velk kārti.

Katras kārts nozīme atrodama zemāk:

Dūzis - tu sāc dzert, visi dzer līdz ar tevi, dzeršana turpinās līdz brīdim, kad tu atrauj lūpas no glāzes, ātrāk neviens nedrīkst beigt dzert. Ja kāds pārtrauc dzert ātrāk, viņam jāiedzer "soda mutīte" no sava dzēriena.

Divi - izvēlies 1 cilvēku, kurš dzers 2 malciņus no sava dzēriena, vai 2 cilvēkus, kuri padzersies pa vienam malciņam

Trīs - tu padzeries 3 mutes no sava dzēriena

Četri - izvēlies kādu, ar ko kopā iedzert malciņu no dzēriena

Pieci - izdomā noteikumu, kas visiem spēlētājiem jāievēro visas spēles garumā, piemēram, pirms katras iedzeršanas, spēlētājs uztaisa pietupienu. Spēlētājs, kurš aizmirst noteikumu ievērot, dzer soda malku par neizpildīto uzdevumu. Katru reizi izvelkot piecinieku, noteikumi summējas, tātad - beigās visi izpildīs 4 noteikumus pirms vai pēc dzeršanas, taču, ja vēlies, kādu noteikumu pārtraukt, gadījumā, ja izvelc 5, vari teikt - atceļu noteikumus, tad visi līdzšinējie noteikumi būs atcelti, bet jaunu šajā gājienā nevarēsi ieviest.

Seši - novieto īkšķi uz galda (vai grīdas, ja spēlējat uz zemes) virsmas. Pēdējais, kas pieskaras virsmai - dzer malciņu!

Septiņi - pacel abas rokas gaisā! Pēdējais, kas to izdara, dzer malciņu no sava dzēriena!

Astoņi - izvēlies cilvēku, kurš atlikušo spēli dzers kopā ar tevi, piemēram, izvēloties Jāni, katru reizi, kad tev jādzer, arī ja kāds cits ir licis tev dzert, vai tu dzer, izpildot sodu, arī Jānis dzers noteikto malciņu skaitu kopā ar tevi. Ja Jānis aizmirst iedzert kopā ar tevi, viņam jādzer 2 malki sava dzēriena, viens par tevi, otrs, kā sods.

Deviņi - izdomā vārdu, kuram pārējie domās atskaņas! Piemēram, tu pasaki vārdu "māja", spēlētājs pa kreisi no tevis saka "kāja", nākamais no viņa pa kreisi saka "rāja", nākamais spēlētājs nevar neko izdomāt, un tāpēc viņš iedzer mutīti.

Desmit - šī kārts ļauj tev izvēlēties kādu kategoriju, piemēram, tu saki "auto markas", tad tu sāc sakot "audi", nākamais spēlētājs saka "mazda", nākamais "opel", un tā, kamēr kāds atkārto vārdu (tas ir pārkāpums) vai nezina vairs nevienu citu marku, kā sods - viens malciņš sava dzēriena. Kategorijas var būt visdažādākās, ļauj vaļu iztēlei - koki, krāsas, mācību priekšmeti vidusskolā, viedtālruņu ražotāji, suņu šķirnes, Eiropas valstis, ASV štati, tēli filmā "Harijs Poters" vai kāda seriāla varoņi.

Kalps - Visi vīriešu kārtas pārstāvji iedzer pa malciņam

Dāma - Visas sieviešu kārtas pārstāves iedzer pa malciņam

Kungs - Ielej no savas glāzes dzērienu glāzē, kas atrodas pa vidu galdam. Lej 1/4 no glāzes, lai paliek vieta nākamajiem karaļiem. Cilvēks, kas izvelk pēdējo kungu/karali ielej atlikušo ceturtdaļu un izdzer visu glāzi!

Kur pirkt lētu alkoholu?