You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Zaļā siena interjerā vai dārzā – moderni un izsmalcināti

Apaudzēta siena, Photo by Greg Jenkins on Unsplash

Smelies interesantas idejas zaļās sienas izveidei! Zaļā siena ir ideāls un moderns risinājums, kas palīdz ienest dabu gan interjerā, gan arī eksterjeru padarīt daudz interesantāku. Dzīvo augu sienas ir viena no pēdējā laika aktuālajām dārzkopības tendencēm. Dzīvie augi atsvaidzina telpu un rada mūsdienīgu un izsmalcinātu izskatu, pievieno telpai arī krāsu un raisa interesi.

Kā izveidot zaļo sienu?

1. Izvēlieties piemērotu vietu Zaļajai sienai

Zaļo sienu var beidot gandrīz uz jebkuras ciietas un stabilas sienas vai žoga – to var veidot gan istabās, gan arī ārpusē – tieši uz mājas, uz žoga vai dārza šķūnīša. Savukārt iekštelpās ir iespējams pasūtīt un veidot arī tādu zaļo sienu, kuru pat ir iespējams pārvietot.

Kad siena izvēlēta, ir jāsaskrūvē līstes rindas, aptuveni 38-40 cm attālumā vienu no otras. Pārliecinies ar līmeņrādi, ka līstes ir taisnas.

Ja esi izvēlējies zaļo sienu stiprināt pie mājas sienas, pirms darba uzsākšanas piestiprini pie sienas ūdensizturīgu membrānu, lai novērstu iespēju, ka augu mitrums vai laistīšanas process sabojā sienu.

2. Ieskrūvējiet podiņus vai veidojioet sienas dobītes

Puķupodu pieskrūvēšana pie līstēm ir ļoti vienkārša. Plastmasas podiņus var pieskrūvēt vienkārši ar elektrisko skrūvgriezi. Podiņu izvietojumu vari veidot pēc izvēles.

Tāpat ir iespējams veidot garenas dobītes, pie sienas skrūvējot iegarenas kastītes.

3. Padomā par laistīšanu

Zaļās sienas laistīšana jāsāk no augšas, jārēķinās, ka ūdens var tecēt uz leju. Ja taviem podiņiem ir apakšā caurumi – rēķinies, ka zem zaļā dārza (Vai katra podiņa) apakšā vajadzētu slapjumu savācošo vanniņu vai šķīvīti. Ja laistīšanu plāno ierīkot automātisku, tad padomā par ūdens pieejamību zaļās sienas tuvumā. Ir pieejami arī īpaši laistīšanas rezervuāri, ko uzpilda ar ūdeni reizi nedēļā vai divās. Taču tikpat labi vari būt pacietīgs laistītājs arī ar parasto lejkanniņu – galvenais neaizmirst to paveikt.

Dzīvo augu sienu nepieciešams laistīt ik pēc divām trim dienām atkarībā no klimata un augiem (ja vien neesi izvēlējies pievienot automātisku apūdeņošanas sistēmu), vairāk vasarā. Drošības pēc laiku pa laikam ar pirkstu pārbaudi, vai augsne nav sausa.

4. Zaļās sienas augu stādīšana

Piepildi pie līstēm pieskrūvētos podiņus ar augiem un augsni pa tiešo vai arī izvēlies mazākus podiņus un ievieto tos iepriekš pie sienas pieskrūvētajos ar visiem augiem. Ja izvēlies šo metodi – pārliecinies, ka ievietotais podiņš pieskaras pamatnei – lai tas nav krietni lielāks par pamatnes podiņu un “neiestrēgst”. Tas ir svarīgi, lai vēlāk augam nodrošinātu ūdens saņemšanu no vanniņas vai šķīvīša zem auga.

Kādus augus izvēlēties zaļajai sienai?

Izvēloties augus, noteikti apdomā, kādu zaļo sienu Tu vēlies – ziedošu? Varbūt aromātisku? Varbūt tavā zaļajā dārzā augs garšaugi? Vai tie būs nokareni un cik lieli tie izaugs? Noteikti konsultējies ar pārdevēju, ka pats neesi pietiekami zinošs. Idejām apskati šos piedāvātos variantus:

Zaļā siena dārzā:

Dārza stūrītis, kurā ir dzīvā siena, kļūs patiesi omulīga oāze atpūtas baudīšanai.

https://www.instagram.com/p/COFIsqCLlTo/

Pie žoga veidota zaļā siena

Žoga apaudzēšana ar augiem radīs daudz patīkamāku noskaņu. Kurš gan grib redzēt plikus ķieģeļu mūrus, noplukušus šķūnīšu sienas vai ne visai pievilcīgu žogu?

https://www.instagram.com/p/CONFfr8lAed/

Zaļā siena iekštelpās:

https://www.instagram.com/p/COBrBNhBl21/

Ziedoša zaļā siena

Ziedošu augu izvēle dzīvajai sienai mainīs visu telpas noskaņu. Paskat, cik skaisti!

https://www.instagram.com/p/COM1iUEFhHu/

Svaigi izveidota zaļā siena

Zaļā siena tūlīt pēc augu sastādīšanas var nedot maksimālu vizuālo efektu. Esi pacietīgs un pagaidi - drīz vien augi sazaļos , salapos un būs patiesi krāšņi!

https://www.instagram.com/p/COMXHz9pgoP/

Pie sienas piestiprināti puķu podiņi

Zaļās oāzes izveidošana ne vienmēr nozīmē visas sienas noklāšanu ar augiem. Tu vari izmantot arī retāk izvietotus podiņus, piemēram, acu augstumā. Turklāt daudz kas atkarīgs no izvēlētajiem augiem - daudzi no tiem ir nokareni un ar lielu lapotni - tādā gadījumā arī reti izveidoti podiņi ar laiku veidos lielu, zaļu masu.

https://www.instagram.com/p/COMPyjkl574/

Lasi arī citus interesantus rakstus:


Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...