You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ko apskatīt Kuldīgā: vienas dienas pastaigu maršruts

Kurzemes sirdī esošā skaistā pērle Kuldīga ikkatrā gadalaikā dabas tūristiem sniedz vienreizējus skatus. Tā atrodas 155 kilometrus no Rīgas, tāpēc iesakām Kuldīgas pusē pavadīt vairākas dienas, bet, arī atvēlot tai tikai vienu, būsi pārsteigts par pilsētas unikalitāti, dabu, skaistumu un enerģiju, ko tā sniedz. Ko apskatīt Kuldīgā, ja atpūtai pieejama tikai viena diena? Lūk, atbilde.

Ventas rumba

Eiropā platākais dabiskais ūdenskritums, kas platumā sasniedz 249 m, ir senām leģendām un vēsturiskiem notikumiem apvīts. Mēdza teikt, ka šeit lašus ķer gaisā, jo hercogs Jēkabs uz rumbas novietoja zivju ķeramās ierīces. Arī tagad pavasaros un rudenī Ventas rumbā redzamas lidojošas zivis, bet ziemā uz rumbas veidojas unikāli ledus veidojumi, kas kā skulptūras izvietotas no viena Ventas krasta līdz otram.

Alekšupītes ūdenskritums

Pavisam netālu no Ventas rumbas atrodas Latvijas šobrīd augstākais ūdenskritums - Alekšupītes ūdenskritums. Tas ir 4,15 m augsts un atrodas netālu no Alekšupītes ietekas Ventā. Pirms ūdenskrituma atrodas sprosts ar slūžām, kas agrākos laikos ierīkots pils dzirnavu vajadzībām.

Ventas ielejas dabas taka

Pēc tam dodies uz Ventas ielejas dabas taku, kas atrodas “Ventas ielejas” liegumā. Taka ir 2 km gara, tā ved gar Ventas kreiso krastu un savieno Kuldīgas veco ķieģeļu tiltu ar jauno tiltu, kas ļauj iedzīvotājiem un Kuldīgas viesiem baudīt Ventas ielejas dabas skaistumu, neierastas ainavas un aktīvi pavadīt laiku dabā. Koka laipiņas, celiņi un tiltiņi pār gravām ļaus nesteidzīgi un mierpilni ļauties Latvijas dabas burvībai.

Mārtiņsala

Vasarā atpūtniekiem iecienīta vieta ir Mārtiņsala – Zilā karoga pludmale, kas iekārtota atbilstoši ar aktīvās atpūtas laukumiem bērniem un pieaugušajiem, labierīcībām, ģērbtuvēm, veselības taku un pat glābšanas staciju. Iespējams, tā ir ekskluzīvākā Zilā karoga pludmale, jo atrodas tieši pie pašas Ventas rumbas.

Kuldīgas pilsēta

Ja Kuldīgai atvēlēta viena diena un augstāk minētais jau apskatīts, dodies pastaigā pa pašu Kuldīgu un iepazīsti pilsētu ar bagātu kultūrvēsturi un unikālu arhitektūru. Senais ķieģeļu velvju tilts pār Ventu ir īsts Kuldīgas lepnums, bet viduslaiku vēsturiskais centrs ap Alekšupīti Baltijā tāds ir vienīgais. Izstaigā pilsētas klusās ieliņas, apskati restaurēto rātsnamu, Hercoga galma aptieku, vecās koka ēkas, Liepājas ielas promenādi, sinagogas ēku kompleksu, baznīcas, kuru torņi lepni slejas pāŗ pilsētu, Stafenhāgena namu, pilsētas dārzu un citas kultūrvēsturiskas vietas. Ļauj ielām tevi vest nesteidzīgā pastaigā un būsi pārsteigts, cik daudz skaistā mēs varam pamanīt, ja patiesi ieskatāmies.

Ja uz Kuldīgas pusi dodies no aprīļa līdz oktobrim, braucienā ieplāno arī Riežupes smilšu alas, kas atrodas vien 5 km attālumā no Kuldīgas un kuras var izstaigāt gida pavadībā.

Iespējams, atpūtai tevi iedvesmos arī šīs vietas:

Kuldīga (1188 foto)

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar advices

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas