You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Padomi intīmai higiēnai

Kaut gan ikdienā par to ne vienmēr aizdomājamies, intīmajai higiēnai ir liela nozīme, lai mēs ikdienā justos labi un komfortabli. Tādēļ ļoti svarīgi ir zināt, kā pareizi izvēlēties piemērotus intīmās higiēnas līdzekļus un tos pareizi lietot. Padomos dalās BENU Aptiekas skaistuma konsultante Amanda Dārziņa.

Šobrīd dažādu intīmās higiēnas kopšanas līdzekļu piedāvājums ir ļoti plašs. Kādas ir galvenās to atšķirības, kam pievērst uzmanību? BENU Aptiekas skaistuma konsultante A. Dārziņa iesaka izvēlēties tādus līdzekļus, kam piemīt dabisks pH līmenis, tādējādi to iedarbība ir maiga un saudzīga. Ieteicams izvēlēties pēc iespējas dabīgu sastāvu saturošus līdzekļus, kas ir hipoalerģiski un nesatur parabēnus, silikonus, sintētiskas sastāvdaļas un ziepes, lai mazinātu kairinājuma, niezes un diskomforta rašanās risku. Ir pieejami intīmās higiēnas līdzekļi, kas satur prebiotikas – tie veicina pienskābo baktēriju vairošanos un darbojas kā aizsargs pret sēnītēm un baktērijām. Ir arī līdzekļi ar pretiekaisuma un antibakteriālu iedarbību.

Tāpat ir būtiski izvēlēties savam vecumam atbilstošus intīmās kopšanas līdzekļus, vadoties pēc savām vajadzībām, hormonu līmeņa, maksts pH līmeņa vai ārējo faktoru kritērijiem. Dažādiem vecumiem ir piemēroti atšķirīgi intīmās higiēnas līdzekļi, piemēram, bērniem, grūtniecēm, menstruāciju laikā lietojamie, pēc vai pirms menopauzes lietojamie. Iegādājoties intīmās higiēnas līdzekli, ir svarīgi zināt, piemēram, vai to drīkst pielietot menstruāciju laikā, vai tas ir piemērots grūtniecēm un citus jums aktuālus aspektus.

Ja iepriekš nav bijusi pieredze ar intīmo līdzekļu izvēli, sākumā izvēlieties neitrālu līdzekli, lai ar laiku varētu izprast savas vajadzības. Tāpat piemērotu līdzekli izvēlēties jums vienmēr palīdzēs speciālists, piemēram, ārsts vai farmaceits. Atcerieties – pareizi piemeklēts intīmās higiēnas līdzeklis neļaus izjaukt iekšējo un ārējo intīmās zonas līdzsvaru. Savukārt, ja izvēlētais kopšanas līdzeklis jums neder, to var noteikt pēc izraisīta diskomforta sajūtas, niezes, apsārtuma, kas brīdina par nepieciešamību pārtraukt lietot šo līdzekli un mainīt to pret citu.

Tāpat papildiniet rūpes par intīmās zonas higiēnu ar kopjošiem līdzekļiem ikdienai, kas papildus mitrinās maksts gļotādu. Plašā piedāvājumā ir vaginālās lodītes vai krēmi, kā arī citi noderīgi līdzekļi.

Protams, īpaši svarīgi ir neaizmirst par regulāru ginekologa apmeklēšanu!

Izmanto iespēju!

Visu septembri BENU Aptiekā īpaši izdevīgas cenas dažādiem intīmās higiēnas līdzekļiem! Izvēlieties visu vajadzīgo savai ikdienas intīmajai kopšanai, bet, ja rodas jautājumi – vērsieties pie mūsu farmaceitiem pēc padoma tieši jums piemērotākā līdzekļa izvēlei!

Padomi intīmai higiēnai, Shutterstock

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar advices

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas