Bezprocentu kredīts un citi solījumi: kā orientēties aizdevēju vārdnīcā?

Meklējot aizdevumu, ne reizi vien nākas saskarties ar skaļiem reklāmas solījumiem – viena aizdevēja trumpis ir bezprocentu kredīts, cits sola zemākās izmaksas un zibenīgi ātru naudas pārskaitīšanu. Lai aizņemšanās pieredze būtu tikai pozitīva, svarīgi ir iemācīties lasīt tekstu sīkā drukā, citiem vārdiem – iemācīties atpazīt solījumu patieso jēgu. Lasi tālāk, kā atšifrēt aizdevēju solījumus un izvēlēties piemērotāko kredītdevēju!

Bezprocentu kredīts – piedāvājums, no kura jāuzmanās

Bezprocentu kredīts ir viens no populārākajiem reklāmas saukļiem kredītu nozarē. Pazīstams arī ar nosaukumu “bezmaksas kredīts ”, tas ir aizdevums ar 100% atlaidi komisijas maksai. Teorijā tas ir labs piedāvājums, kas ļauj izvairīties no procentu pārmaksas, taču potenciāliem aizņēmējiem jāņem vērā, ka:

  • bezprocentu kredīts ir pieejams tikai aizņemoties pirmo reizi;
  • kredītlimita ziņā bezprocentu kredīts ir ievērojami mazāks nekā aizdevums, kam tiek piemērota procentu likme;
  • jebkurš aizdevums, arī kredīts bez procentiem, nozīmē papildu tēriņus nākotnē, jo kredīta atmaksa sākas jau nākamajā mēnesi pēc naudas saņemšanas.

Bezprocentu kredīts var būt finansiāli draudzīgāks nekā parasts aizdevums tikai tad, ja to pilnā apjomā atmaksā termiņā. Ja maksājums tiek kavēts, soda naudas un termiņa pagarināšanas komisijas izmaksā daudz vairāk nekā klasiskais ilgtermiņa kredīts ar procentiem.

Pieteikšanās internetā – tikai pirmais solis

Daudzi dod priekšroku aizdevumiem internetā, jo pašlaik tas ir operatīvākais kredīta saņemšanas veids. Aizdevēji nodrošina iespēju aizpildīt kredīta pieteikumu mājaslapā un saņemt aizdevumu, netērējot laiku vizītei kreditora birojā, bet šādai pieejai ir daži nosacījumi.

Interneta aizdevuma saņemšanu var aizkavēt aizdevēja prasība iesniegt papildu informāciju par ienākumiem. Jaunākās izmaiņas kredītu likumdošanā paredz, ka kreditoriem jāpievērš pastiprināta uzmanība klienta maksātspējas izvērtēšanai, tāpēc aizņēmējiem var būt nepieciešams iesūtīt bankas konta izrakstu vai elektronisko izziņu par nomaksātajiem nodokļiem.

Komunikācija ar kreditoru notiek elektroniski, galvenokārt ar e-pastu starpniecību, bet potenciāliem aizņēmējiem jāņem vērā, ka ne vienmēr aizdevuma saņemšanai pietiek aizpildīt reģistrācijas anketu un nosūtīt kredīta pieteikumu.

Nauda pēc 15 minūtēm – ne 100% garantija

Vēl viens izplatīts solījums kredītu reklāmās ir nauda 15 minūšu laikā. Patiešām, nebanku aizdevēji, kas savus pakalpojumus piedāvā tiešsaistē, sola naudas pārskaitīšanu vien 10-15 minūtēs. Un tomēr, aizņemoties internetā, jāņem vērā, ka ne vienmēr pārskaitījums notiek zibens ātrumā.

Naudas saņemšanas laiku ietekmē tas, kurā bankā atrodas aizņēmēja norēķinu konts. Elektroniskā maksājumu sistēma nodrošina ātru naudas pārskaitīšanu vienas bankas ietvaros. Dažas bankas ir noslēgušas savstarpēju līgumu par ātrāku pārskaitījumu apkalpošanu, taču vairumā gadījumu starpbanku pārskaitījums tiek apstrādāts vienas darba dienas laikā. Ja Tava prioritāte ir maksimāli ātra naudas saņemšana, obligāti pārbaudi, uz kurām bankām kreditors pārskaita naudu operatīvi. Parasti tās ir Latvijā pieprasītākās komercbankas – Swedbank, SEB, Citadele, Luminor.

Kredīts no 18 gadu vecuma, kredīts ar negatīvu kredītvēsturi – pieejams ar nosacījumiem

Aizdevumu nozarē strādā vairāki uzņēmumi, kas piedāvā aizdevumus no 18-20 gadiem. Parasti tie ir īstermiņa kredīti ar samērā nelielu kredītlimitu, un jauniešiem var būt pieejams arī bezprocentu aizdevums. Te gan jāņem vērā, ka solījums “kredīts no 18 gadiem” ir informatīvs paziņojums, kas liecina, ka aizdevējs automātiski nenoraida pieteikumus no jauniešiem. Jebkurā gadījumā kreditors pieņem lēmumu, izvērtējot klienta maksātspēju, un 18-20 gadus vecajiem aizņēmējiem var būt piedāvāts zemāks kredītlimits.

Tas pats attiecas uz solījumiem piešķirt aizdevumu ar negatīvu kredītvēsturi. Pirmām kārtam tas nozīmē, ka aizdevējs izskata pieteikumus no personām, kuru kredītvēsturi ir sabojājuši pagātnes parādi un finanšu sarežģījumi, bet neviens kreditors negarantē aizdevuma izsniegšanu jebkurā situācijā.

Vērts paturēt prātā, ka aizņēmējiem ar negatīvu kredītvēsturi nebūs pieejams kredīts bez procentiem. Bezprocentu aizdevums ir kreditora īpašais piedāvājums tiem, kuri aizņemas pirmo reizi, bet sabojāta kredītvēsture liecina par neveiksmīgu aizņemšanās pieredzi.

Meklējot piemērotāko aizdevēju, nevajadzētu aizmirst par vēl vienu svarīgu izvēles kritēriju – aizdevēja pieredzi. Jo ilgāk kreditors strādā konkrētā tirgū, jo labāk tas spēj adaptēt savus pakalpojumus vietējai auditorijai.

VIA SMS – 10 gadu pieredze interneta kredītos

Nebanku aizdevējs VIA SMS strādā Latvijas kreditēšanas tirgū kopš 2009. gada. Pašlaik VIA SMS produktu klāstā ietilpst elastīgais ātrais aizdevums, patēriņa kredīts un kredītkarte. Visu produktu kredītlimits ir 3000 eiro.

VIA SMS strādā atbilstoši atbildīgas kreditēšanas principam, tāpēc bezprocentu kredīts un procentu atlaides aizdevumiem netiek piedāvāti. To vietā VIA SMS ir citas, aizņēmējiem noderīgas priekšrocības:

  • elastīgi aizņemšanās nosacījumi. Atšķirībā no klasiskā ātrā kredīta, elastīgo aizdevumu var atmaksāt gan pēc 30 dienām, gan vairāku mēnešu garumā. Pirmajā atmaksas datumā aizņēmēji var izvēlēties sev piemērotāko variantu, nemaksājot nekādas papildu komisijas par termiņa pagarināšanu;

  • iespēja aizņemties papildus kredītlimita ietvaros. Ja aizņēmējam rodas nepieciešamība pēc papildu aizdevuma, VIA SMS piedāvā divus variantus: vai nu palielināt esošā aizdevuma apjomu, vai nu saņemt cita tipa aizdevumu (piemēram, pieteikties ilgtermiņa kredītam, kad jau ir noformēts elastīgais aizdevums). Personas ar atbilstošu maksātspēju var aizņemties papildus piešķirtā kredītlimita ietvaros;
  • ērtākas atmaksas iespējas – veikt kredīta maksājumu var ne tikai ar norēķinu karti, caur internetbanku, vai ar pārskaitījumu bankas filiālē un Latvijas Pastā, bet arī ar WebMoney un Runpay platformu starpniecību.

Bezprocentu kredīts un citi reklāmas solījumi nevar būt izšķirošie faktori aizdevuma un aizdevēja izvēlē. Daudz lielāka nozīmē ir kredīta atmaksas nosacījumiem un aizdevēja reputācijai. Ja Tu apsver aizņemšanos īstermiņā vai ilgtermiņā, ienāc VIA SMS mājaslapā un iepazīsties ar kredītlīguma nosacījumiem!

Aizņemies atbildīgi, izvērtējot savas iespējas atmaksāt kredītu.