Dari, ko mīli! 5 skaistākās ar roku darbu saistītās profesijas

pixabay.com

Mēs dzīvojam laikmetā, kurā arvien ekskluzīvāks kļūst roku darbs. Laikā, kad arvien lielāku lomu ikdienā ieņem informācijas tehnoloģijas un digitāli risinājumi, prasme kaut ko izgatavot pašam ar savām rokām ir īsta vērtība!
Ja vēlies apgūt amatu, kurā radīsi paliekošu prieku gan sev, gan citiem, apsver kādu no šīm profesijām, kas saistītas ar skaistu lietu radīšanu:

1. Mēbeļu restaurators
Gan jau arī tev mājās atrodas kāda sena, skaista mēbele, kuras nolietojums tā vien sauc pēc restaurācijas meistara rokas. Mēbeļu restaurācija ir pārvērtību māksla, kas ietver ne tikai koka restaurēšanas prasmes, bet arī šūšanas, tapsēšanas un citas mākas. Turklāt šī darba tirgū ir ļoti pieprasīta profesija, jo šādu meistaru Latvijā nav daudz. Ja vēlies uzzināt par to, ko dara mēbeļu restaurators, noteikti vari doties apskatīties šo procesu klātienē!

2. Juvelieris
Līdzīgi kā restaurators, juvelieris rada īpaši ekskluzīvas lietas, kas priecē gan aci, gan tausti. Un, kamēr vien cilvēki saderinās un precas, darbs juvelierim vienmēr atradīsies!

3. Florists
Kas gan ir kāzas, jubilejas un arī bēres bez skaistiem ziediem un to kompozīcijām? Viss dzīves cikls tiek pavadīts ar ziedu dāvināšanas tradīcijām. Florista darbs ir ļoti estētisks un trausls, un pieprasa tiešām smalku gaumes izjūtu un veiklu roku darbu.

4. Konditors
Šīs profesijas pievilcīgums, šķiet, komentārus neprasa. Šokolādes, kūku un citu saldumu mīļi noteikti sapņo par to, lai vienmēr varētu pirmie degustēt savus iemīļotos gardumus. Tiem, kuriem patīk iepriecināt draugus ar pašceptu torti, iespējams, vērts apsvērt šādas profesijas apguvi.

5. Šuvējs
Tā sauktās “ātrās modes” produkcija nekad nespēs izteikt apģērba valkātāja personību kā individuāli piegriezts un rokām darināts tērps. Turklāt šuvējs nekad nevar sūdzēties par to, ka “nav, ko vilkt”! Izņemot gadījumus, kad pasūtījumu ir tik daudz, ka nav laika parūpēties par paša garderobes papildināšanu.