Kā paātrināt un palielināt siltumnīcās audzēto ražu?

pixabay.com

Pavasaris tuvojas brašiem soļiem, un tas nozīmē ne tikai siltuma iestāšanos, bet arī gatavošanos ražas sēšanai siltumnīcās. Lai šogad raža augtu īpaši ātri un bagātīgi, nepieciešams pamainīt vien nelielu niansi – siltumnīcas segumu! Speciālisti apgalvo – labākais, kas šosezon atrodams ir NANO polikarbonāts.

Kā uzlabosies raža, kas audzēta siltumnīcā ar NANO polikarbonāta segumu? 

Sarkanā spektra gaisma, kas izstarojas, pateicoties plēvei pievienotajam piemaisījumam, stimulē augu attīstību, līdz ar to NANO polikarbonāts palielina ražību no 30% līdz pat 48% un paātrina ražas nobriešanu teju par mēnesi (3-4 nedēļas)!

Jāpiebilst, ka plēve arī pasargā augus no apdegumu rašanās, kas parasti veidojas saskarē ar tiešiem saules stariem.

Kāpēc izvēlēties NANO polikarbonāta seguma siltumnīcas?

Būtībā NANO ir labi pazīstamais baltais polikarbonāts, tikai nedaudz uzlabots. NANO polikarbonāts papildināts ar gaismas pārveidošanas īpašībām, nodrošinot kaitīgā ultravioletā starojuma pārveidi uz augiem labvēlīgu gaismas spektru.

Pateicoties sarkanajai gaismai, kuras viļņa garums ir λ=660 nm, sākas pastiprināta hlorofila un karotinoīdu sintēze augos. Tā rezultātā raža aug ātrāk un vairāk. Ja runājam par mazajiem lauksaimniekiem, tad viņu biznesa rādītāji uzlabojas par 30-35%.

NANO polikarbonāts atgrūž ūdeni, kas ir ļoti svarīgi ikvienas siltumnīcas īpašniekam. Kāpēc? Tāpēc, ka pilītes, kas sakrājas uz plēves siltumnīcas iekšpusē, var radīt nevēlamu efektu uz augiem – mitruma dēļ var veidoties sēnīšu slimība, kā arī citas slimības, kas kavēs augu attīstību un bojās tos. Siltumnīcas NANO plēve ir apstrādāta ar antikondensāta slāni, kas atgrūž ūdeni.

Vai varu izmantot NANO polikārbonātu siltumnicām ar apkuri?

Jā. Polikarbonāta loksnes saglabā savas pozitīvās īpašības neatkarīgi no siltumnīcas tipa.

Cik maksā NANO polikarbināta siltumnīcas?

Cena ir atkarīga no tā, kādu izmēru izvēlēsies. Lielākoties cenas ir šādas:

  • 2x4 m – no 246 €
  • 3x4 m – no 259 €
  • 3x6 m – no 344 €
  • 3x8 m – no 430 €
  • 3x10m - no 515 €