Kā pareizi bērnu sagatavot analīžu nodošanai

Analīžu stobri, foto by National Cancer Institute, , unsplash.com

Ļoti svarīgi pareizi sagatavoties analīzēm, jo no tā ir atkarīgi rezultāti. 2-3 dienas pirms analīzēm vajadzētu ieturēt diētu, izņemt treknus ēdienus no sava uztura, samazināt našķus, jo nepareizs uzturs var ietekmēt analīžu rezultātus, tā raidījumā “Māmiņu klubs” skaidro speciāliste, runājot par to, kā sagatavot bērnu analīžu nodošanai.

Speciālists iesaka, ka arī gājienam uz laboratoriju ir nozīme - nedrīkst skriet un steigties, bērnam nevajadzētu braukt ar riteni, jo fiziskā slodze ietekmē analīžu rezultātus. Ja tomēr bērns ir skrējis, braucis ar riteni - tad būtu nepieciešams 10 -20 minūtes pavadīt miera režīmā - vienkārši pasēdēt. Pat intensīva raudāšana var ietekmēt analīžu rezultātus.

Vislabāk, ka pirms analīžu nodošanas cilvēks nav tikko ēdis - bet pēdējā maltīte ir bijusi pirms aptuveni 8 stundām. Ņemot vērā šo faktu - vislabākais laiks analīžu nodošanai ir rīta cēliens no plkst.7 līdz 11.

Noteikti jāizvairās no minerālūdens dzeršanas, gāzētu dzērienu lietošanas un saldinātu dzērienu un sulas patēriņa. Vislabāk no rīta iedzert nedaudz ūdeni - aptuveni vienu glāzi.

Vairāk lasi:

Vai bērna analīzes var nodot mājas apstākļos?