Kādas iekārtas atvieglo graudaudzētāju darbu?

Graudu torņi, graudu transportēšanas iekārtas, mobilās graudu kaltes un daudzas citas iekārtas ik gadu palīdz graudaudzētājiem strādāt efektīvāk un produktīvāk. Iesācējiem, kas nupat sākuši nodarboties ar graudaudzēšanu, svarīgi saprast, kādu iekārtu iegādē būtu vērts ieguldīt un kam jāpievērš uzmanībā tās iegādājoties, tāpēc aicinājām SIA “Graintech” pārstāvjus pastāstīt par svarīgāko.

Kas jāņem vērā, izvēloties graudu uzglabāšanas torņus?

Graudaudzētājiem ļoti svarīgi ir izvēlēties kvalitatīvus un ietilpīgus graudu uzglabāšanas torņus. Lai ieguldītā nauda netiktu izmesta vējā un graudi saglabātu savu kvalitāti, izvēloties torni uzmanība būtu jāpievērš:

  • Metāla kvalitātei, kas tiek izmantots torņa sienām
  • Metāliskās daļas cinkojuma pakāpei (jo augstāka, jo labāk)
  • Jumta seguma materiālam, formai un slīpumam, lai izvairītos un pasargātu graudus no jebkāda mitruma.

Ar kādām iekārtām transportēt graudus?

Graudu transportēšanas iekārtas iedalās dažādās sērijās. Galvenās no tām ir –

  • K sērijas ķēžu tipa transportierī no 20 t/h līdz 500 t/h;
  • S sērijas skrāpju tipa transportieri no 20 t/h līdz 500 t/h;
  • E sērijas kausiņu elevatori no 20 t/h līdz 500 t/h;
  • B sērijas lentas tipa transportieri no 20 t/h līdz 1000 t/h.

Visām sērijām ir plašs papildaprīkojuma klāsts, kas ļauj pielāgot iekārtu specifiski katram projektam.

Kuru graudu kalti izvēlēties?

Ir dažādu veidu graudu kaltes, populārākās no tām – stacionārās B sērijas porciju kaltes, mobilās graudu kaltes un caurplūdes kaltes.

Stacionārās B sērijas porciju kaltes visbiežāk iekļauj tehnoloģiskajās plūsmās kopā ar citām pirmapstrādes un pēcapstrādes iekārtām. Pamataprīkojumā ietilpst kolonas konstrukcija ar siltinātu karsto kanālu, centrbēdzes tipa ventilators, vadības panelis un dīzeļdegvielas siltum-ģenerators. Pēc nepieciešamības iespējams kombinēt ar transportieriem, kausiņu elevatoru un citām iekārtām.

Mobilās graudu kaltes domātas mazām un vidējām saimniecībām. Tā ir ātri uzstādāma, un neprasa laikietilpīgu projektēšanu. Kalšu ietilpība ir mazāka, salīdzinājumā ar caurplūdes kaltēm. Žāvēšana tiek veikta ar aizvara tipa dozēšanas mehānismu, kas nodrošina vienmērīgu graudu kustību. Lielākais pluss šai kaltei ir spēja apstrādāt mitru produkciju, piemēram, pākšaugus.

Caurplūdes kaltes darbojas, izmantojot jauktās gaisa plūsmas, ko nodrošina radiālie ventilatori. Žāvēšana tiek veikta uz plakanas virsmas, lai novērstu aizdegšanās riskus. Kā kurināmais tiek izmantota dabas gāze vai sašķidrinātā gāze kopā ar tiešās sadegšanas gāzes degli. Ja nepieciešams caurplūdes kaltes iespējams sakomplektēt kopā ar siltummaini un dīzeļdegvielas degli vai kombinēt ar alternatīvajiem kurināmā avotiem.

Īpaša uzmanība jāpievērš kaltes energoefektivitātei, tāpēc, lai ietaupītu līdzekļus ilgtermiņā, pirms iegādājies kalti, salīdzini vairākus ražotājus un modeļus.

Jāatceras, ka veiksmīgākai darbībai nepieciešamas arī graudu pieņemšanas bedres un graudu tīrīšanas iekārtas. Abu iekārtu izmēri un funkcijas jāizvēlas ņemot vērā paredzētās ražas apjomus. Pirms iegādāšanās noteikti nepieciešams salīdzināt vairākus variantus un konsultēties, kā ar iekārtu ražotājiem un izplatītājiem, tā ar graudaudzētājiem, kas jau guvuši pieredzi darbā ar dažādām iekārtam.

SIA “Graintech” ir 100% Latvijas kapitāla, un apvieno nozares speciālistus ar daudzu gadu pieredzi. Visas iekārtas, ko uzņēmums izplata, atbilst Eiropas Savienības normām. Izvēloties iekārtas pie “Graintech”, saņemsi Latvijā ražotu, projektētu un samontētu produktu, nodrošinot efektīvu un ātru iekārtu piegādi un apkopi visa gada garumā.

Vēlies uzzināt vairāk? Ieskaties - www.graintech.lv .