Kādu iespaidu uz ķermeni un prātu atstāj izbrauciens ar laivu?

Laivošana parasti saistās ar ilgiem un gariem laivu braucieniem draugu, ģimenes vai kolēģu kompānijā, tomēr arī pāris stundu izbrauciens pa ezeru ir dēvējams par laivošanu. Vai zināji, ka laivošanai ir vairāki pozitīvi efekti uz cilvēka prātu un organismu?

Samazināsi kortizola līmeni asinīs

Ilgstoša stresa dēļ cilvēka organismā pastiprināti ražojas hormona kortizola līmenis, kas atstāj negatīvas sekas kā fiziskajai veselībai (mazina imunitāti, pasliktina kaulu veidošanos), tā garīgajai veselībai (mūžīgais stress, nervozitāte). Atpūta uz ūdens veicina mieru un harmoniju, tāpēc ikvienam, kas ciešs no hroniska stresa ieteicams laiku pa laikam rast iespēju vienatnē vai ar partneri atpūsties uz ūdens.

Izbaudīsi meditāciju, kas atbrīvos ķermeni un prātu

Ieairējot ezera vidū, kur no straumes nav ne miņas vai tā ir knapi jūtama, varēsi atgulties laivā un pabūt ar sevi. Miers, klusums, plašās debesis virs galvas un ūdens, kas ieskaus tevi, radīs patīkamu un sirreālu noskaņu – it kā tu būtu vienīgais, kas palicis uz šīs zemes. Ļaujies mieram un klusumam, aizver acis un centies ne par ko nedomāt, tā pavadot vismaz 15 minūtes, sajutīsi vieglumu gan ķermenī, gan prātā!

Veicināsi radošās smadzeņu daļas darbību

Daba pati par sevi veicina smadzeņu darbību. Kad mums nav uzmanības novērsēju, piemēram, viedierīces, kolēģi, ģimene un citas lietas, par kurām uztraucamies ikdienā, ir laiks pabūt ar savām domām un ļauties fantāzijai. Dabas skaņas, kas tajā pašā laikā veido mieru un klusumu, aizplūstošais, nesasniedzamais horizonts un vienatne veicina smadzeņu darbību, veidojot dažādas jaunas, kreatīvas idejas, kas, iespējams, nekad iepriekš nav nākušas prātā.

Uzlabosi fizisko formu un vairosi endorfīnu līmeni smadzenēs

Airēšana ar laivu ir fiziska aktivitāte, tās laikā ne tikai atbrīvosi prātu, bet arī parūpēsies par fiziskās formas stāvokli un uzlabošanu. Fizisko aktivitāšu laikā, tāpat kā mīlestībā, neironos izstrādājas endorfīni, kas pēcāk nonāk smadzenēs, veicinot labsajūtu, eiforiju un nomierinošu efektu. Turklāt, fiziskajām aktivitātēm nav jāaprobežojas ar airēšanu – ņem līdzi peldkostīmu un meties atspirdzinošā peldē, kas pozitīvi nodarbinās visu ķermeni!

Kāpēc mazinās stress, atrodoties uz ūdens?

Tiklīdz iekāpsi laivā un paairēsies nedaudz tālāk no krasta, rūpes gluži vai izzudīs. Stress mazināsies, jo, atrodoties tālāk no krasta, zudīs visi stresa izraisītāji – ielu troksnis, cilvēku čalas, biroja troksnis, datoru klaboņa, paziņojumi viedierīcēs un citas ikdienas skaņas būs zudušas. Uz ūdens būsi tikai tu un laiva, turklāt varēsi baudīt absolūtu mieru un klusumu, ja stāvēsi uz vietas, visdrīzāk sadzirdot kustonīšu čalošanu, sienāžu čīgāšanu, varžu un krupju kurkstoņu un putnu dziesmas. Airējoties sadzirdēsi relaksējošo ūdens tecēšanas skaņu, kad tiks šķelta plakanā ūdens virsma ar kādu no airiem.

Biroja kondicionēto gaisu nomainīs svaigais ūdens gaiss, kas dos patīkamu sajūtu visam organismam, visvairāk jau smadzenēm. Ja kādreiz esi apmeklējis kādu meditatīvu nodarbību vai esi mēģinājis meditēt mājās pats, izmantojot kādu tiešsaistes video, noteikti būsi ievērojis, ka ūdens skaņas nereti tiek izmantotas kā fona pavadījums – tas tāpēc, ka šīs skaņas nomierina prātu un palīdz vieglāk atslēgties no ārpasaules. Turklāt, interesants fakts, cilvēka smadzenēm vistīkamākā krāsa ir zilā un visi tās toņi.

Kur iespējams izbraukt ar laivu Rīgas apkārtnē?

Atpūtas bāze “Lake House Resto”, kas atrodas Baltezerā tieši pie ezera krasta, piedāvā lielisku iespēju – laivu nomu. Izraujies no ikdienas steigas, trokšņa un stresa! Vien pāris desmitu minūšu braucienā no Rīgas, atradīsi lielisku vietu, kur atjaunot prātu un izbaudīt atpūtu. Ja vēlies, iespējams rezervēt arī mājiņu, lai paliktu pa nakti, vai vari ieturēties turpat esošajā restorānā. Apmeklē lakehouseresto.lv un uzzini vairāk!