Kas jāzina par PVC plastmasas logiem

Photo by Lena Khrupina from Pexels

Latvijas logu tirgū tiek piedāvāts plašs iespēju klāsts, sākot no ekonomiskiem plastmasas PVC logiem līdz pat koka logiem. Starp loga veidiem pastāv būtiskas atšķirības, kas ietekmē gan loga cenu, gan loga kvalitāti ekspluatācijā. Šobrīd populārākie un cenas ziņā draudzīgākie viennozīmīgi ir plastmasas (PVC) logi.

PVC logu priekšrocības:

  • salīdzinoši zema cena,
  • ļoti labas siltumizolācijas īpašības (augstas klases PVC logiem),
  • augsta atmosfēras izturība (kalpošanas laiks praktiski neierobežots),
  • iespējamas dažādas krāsas un koka imitācijas, plaša furnitūras izvēle
  • ir izstrādātas iebūvējamas mikroventilācijas iekārtas

Aplūkosim PVC logu kvalitātes kritērijus:

 1. Siltumizolācija

Visbiežāk izvēloties jaunus logus par galveno un nereti vienīgi kritēriju tiek izvirzīta zemākā cena. Realitātē ne vienmēr zemākās cenas plastmasas logi nodrošina normatīvo LBN 002-15 siltumizolācijas prasību (Uw ≤ 1,3 W/m²K) izpildi vai izpilda to minimāli.

Montāžnieks DE logu speciālisti uzsver, ka izvērtējot siltuma zudumu, kas rodas apkures sezonā ekspluatējot “lētos”logus salīdzinājumā ar mazliet dārgākiem, bet augstākas klases logiem, aptuveni 4 gadu cena izlīdzinās, bet pēc piecu gadu ekspluatācijas “lētie” logi jau pārsniedz augstākas klases logu izmaksas uz siltuma zuduma rēķina.

 Daži tirgotāji, piedāvājot logus, uzsver tieši logu profila siltumcaurlaidības koeficientu – U. Tas ir neprecīzi, jo loga siltumcaurlaidības koeficientu nosaka tā rāmju, stiklu un savienojuma vietu kopējais U. Piemēram, ja pārdevējs labā seškameru rāmī ieliek parasto 2 stiklu paketi, ir maza jēga. Labāk pieckameru rāmī ielikt 3 stiklu paketi. Salīdzinājumam – pieckameru rāmim ar 2 stiklu paketi siltumcaurlaidības koeficients U = 1,25. Ja tādam pašam rāmim izmanto trīskameru stikla paketi, U = 1,0. Tā ir liela atšķirība. 

Tā ka ieteicams logiem uzreiz izmantot 3 stiklu paketi, kas arī nodrošinās logu rūtis pret svīšanu. Cenas ziņā 3 stiklu paketes ir par 10 – 15% dārgākas, kas vienu standarta logu var sadārdzināt par 20 – 25 eiro. Tomēr tam ir attaisnojums. Ja ārā ir sals, tad 2 stiklu paketei iekšējās rūts temperatūra turēsies 9 – 12 oC robežās. Veidosies rasas punkts, gaisā esošais mitrums kondensēsies, un logs nosvīdīs. Toties 3 stiklu paketei iekšējās rūts temperatūra tikai par dažiem grādiem atšķirsies no telpas temperatūras, un rasas punkts neveidosies. Tā ir liela priekšrocība. Vēl svarīga ir logu blīvgumiju kvalitāte. Lētākas aukstumā sacietēs un biežāk būs jāmaina, bet kvalitatīvas blīvgumijas labāk noturēs siltumu ziemā un ilgāk kalpos.

2. Stikla pakete

 Labāku siltumizolācijas rādītāju dēļ jaunākās paaudzes logiem līdzšinējo dubultstiklu paketi standarta izpildījumā nomainījusi trīs stiklu pakete. Telpu starp stikliem piepilda ar gāzi (parasti argonu), iegūstot augstu izolācijas efektu. Stiklus noteiktā attālumā vienu no otra notur distanceri no alumīnija, nerūsošā tērauda vai plastmasas. Tukšā telpa distanceru iekšienē piepildīta ar speciāliem līdzekļiem, kas spēj uzsūkt mitrumu. Tā novērš ūdens tvaiku veidošanos starp stikliem un logu aizsvīšanu tvaiku kondensācijas rezultātā. Izmantojot stiklus ar īpašu pārklājumu vai iepildot starp stikliem īpašu gāzi ( kriptonu), iespējams izgatavot stiklu paketes, kas nodrošina vēl labāku skaņas un siltuma izolāciju, aizsardzību pret saules stariem un ielaušanos.

3. Montāžas kvalitāte

 Logs var būt augstas klases, taču ja to nepareizi uzstādīs, tad siltuma zudums var saglabāties augsts tik un tā. Kāpēc? Neprofesionāla montāža un neatbilstošu montāžas materiālu izvēle! Montāžnieks DE logu montāžas meistari bieži vien dodas uz izsaukumiem, kur jānovērš neprofesionālas logu uzstādīšanas mēģinājumu sekas. Tāpēc pārliecinieties, vai Jūsu jaunos logus uzstādīs sertificēti logu montāžas meistari, kas ieguvuši Latvijas Logu Durvju Ražotāju Asociācijas sertifikātu.

4. Logu garantija

Nereti gadās situācijas, ka Latvijas reģionu un pilsētu iedzīvotāji meklē palīdzību pie Montāžnieks DE, jo sākotnējais logu uzstādītājs ir pazudis. No loga pūš, situma zudums ir liels, bet nav neviena, kurš sniegs garantijas remontu vai atbildēs par montāžas kvalitāti. Tāpēc jāizvēlas  uzņēmumus, kas jau vairākus gadus darbojas Latvijas logu tirgū un pazīstams ar augstu darba kvalitāti, lai vēlāk nerastos nevēlami pārpratumi.

Ja vēlaties savam mājoklim izvēlēties kvalitatīvus logus un saņemt profesionālu pakalpojumus, tad esat laipni gaidīti Montāžnieks De filiālēs visā Latvijā.