Ko dāvināt mazulim?

Photo by Valeria Zoncoll on Unsplash

Dāvanu izvēle nekad nav viegla, vienmēr vēlamies atrast kaut ko oriģinālu un patīkamu, un lai saņēmējs zina, ka esam centušies no sirds. Tas pats attiecas arī gadījumos, ja dāvanu pērkam mazulim – gribam, lai tas ir viņam noderīgs, un vecāki redz, ka neesam nopirkuši dāvanu ķeksīša pēc.

Kā zināt, vai dāvana zīdainim būs noderīga?

Lai dāvana būtu patiesi noderīga, nepieciešams saprast tās praktisko pielietojumu. Jaundzimušajam noteikti nebūs vajadzīgs sintezators vai puzle, jo pirmajos mēnešos viņš mācīsies iepazīt pasauli, nevis uzreiz zinās, ko darīt ar sintezatoru.

Tas pats attiecas, ja runa ir par zīdaini, tad svarīgi saprast, cik tālu bērniņš ticis savā attīstībā – vai jau sācis rāpot, vai tikai veļas, vai ir interese par čaukstošām vai grabošām lietiņām. Ja mazulim jau aprit gads, tad jārēķinās, ka dāvana var būt lielāka, ņemot vērā, ka zīdainis jau sācis celties vai pat staigāt.

Kādas dāvanas izvēlēties jaundzimušajam vai zīdainim svētkos?

Vienkāršāk, protams, izvēlēties dāvanu jaundzimušajam, zīdainim vai pat pieaugušajiem svētkos ir iedvesmojoties no dažādām idejām. Tad, nu, lūk, esam sagatavojuši idejas dāvanām!

1. Attīstošās mantiņas. Šī dāvana sniedz iespēju izpausties pēc sirds patikas – vari mantiņu iegādāties pats, vai uztaisīt to savām rokām. Mazuļa pirmajās dzīves nedēļās svarīgi ir attīstīt maņas. Tas parasti tiek panākts ar dažādām, ļoti vienkāršām, mantiņām. Piemēram, griķu maisiņš, čaukstoša mantiņa, kāda gumijota lieta, kas nav kaitīga veselībai, lai zīdainītis varētu to likt mutē. Te nu dien, nav vietas kļūdainām dāvanām, tikai jāļauj vaļa savam radošumam!

2. Dāvana zīdainim – rāpulītis! Ērts apģērba gabals mazulim, kuru ir ērti kopt un bez kura zīdainis savus pirmos mēnešus nevarētu iedomāties. Bieži domājot par dāvanām nemaz neiedomājamies par apģērbu, taču tas ir vajadzīgs visu laiku, īpaši pirmajos mēnešos, kad mazulis aug un notašķījas visvairāk.

3. Mazuļa cepurīte mānīgajam pavasarim un karstajai saulei! Turpinot iepriekš iesākto drēbju tematiku, jāsaka, ka arī cepurīte būs izcila dāvana. Svarīgi noskaidrot galviņas izmēru, vai pirkt lielāku izmēru nekā zīdaiņa galviņa ir šobrīd, lai cepure derētu vai nu tagad vai vēlāk – galvenais, lai nav par mazu. Cepure sargās bērniņu gan no negantā vēja, kas ir biežs viesis mūsu platuma grādos, gan stiprās saules, kas mūs lutina pavasara un vasaras mēnešos.

4. Zīdaiņa vannas halātiņš, kas arī ir ļoti praktiska dāvana. Mazulīti vannojam vairākas reizes nedēļā, taču ne vienmēr pie rokas ir dvielis, kurā nosusināt mazuli, vai sedziņa, kurā mazulīti ietīt pēc mazgāšanās. Te nu talkā nāk halātiņš, kas vajadzības gadījumā uzsūks mitrumu no zīdaiņa ķermeņa, gan kalpos kā sedziņa, lai zīdainis nesaslimtu.

Ja arī tu drīzumā plāno doties ciemos pie kāda mazuļa mammas, vai domā, ko nopirkt savam zīdainītim, tad apskati ecoemi.lv piedāvājumu. Atceries, svarīgākais ir saprast mazuļa attīstības pakāpi un dāvanas praktisko pielietojumu!