Kur Žigimants Krēsliņš ņem naudu saviem ceļojumiem?

Žigimants Krēsliņš, raidījums Rezervēts

Asprātīgo blogeri un piedzīvojumu meklētāju Žigimantu Krēsliņu, šķiet, pazīst ikviens sociālo tīklu lietotājs. Viņa blogs lietotnē “Facebook” pulcējis tūkstošiem sekotājus un viņa unikālā īpašība ceļojuma laikā piedzīvoto atstāstīt īpaši trāpīgā un tiešā valodā, sajūsmina tik daudzus. Trešdienas vakarā Žigis viesosies kanāla 360TV raidījumā “Rezervēts” un beidzot atklās jautājumu, kas nodarbina tik daudzus viņa sekotājus – kur viņš, kā skolotājs, ņem naudu saviem ceļojumiem?

“Dārgākais ceļojums, kas man ir bijis, ir Jaunzēlande, Austrālija. Tas man izmaksāja kaut kur četrus tūkstošus. Bet es arī naudu vācu kaut kādus divus ar pusi gadus” saka Žigis, piebilstot, ka dzimšanas dienās jau draugi vairs nejautājot, ko uzdāvināt. Viņi jau zina – ir jādāvina nauda.

Vaicāts, vai saņem naudu arī no “YouTube,” Žigis saka, ka ienākumi no šīs platformas esot, taču tie ir neregulāri un salīdzinoši nelieli. “Pa gadu varbūt piecus sotakus var salasīt. Principā vienu normālu mēnešalgu kaut kur Liepājā.” Žigis neslēpj, viņam bijuši vairāki piedāvājumi no potenciālajiem sponsoriem ar aicinājumu reklamēt viņu preci vai pakalpojumu. Taču Žigim šai jautājumā ir sava nostāja “Es nereklamēju visādus kazino, arī alkoholu un cigaretes.” Arī pirmsvēlēšanu laika piedāvājumam nomelnot konkurentu partijas, par ko solīts “zolīds cipars,” Žigis atteicis.

Žigimants Krēsliņš runā tautas valodā. Nepieklājīgi, tieši un ironiski. Lamājas. Bet tieši viņš ir tas, kuru Tu gribētu par savu labāko draugu. Ar kuru varētu iedzert un ceļot, kur acis rāda. Blogeris, kurš nekad par tādu nav gribējis kļūt. Skolotājs, kurš vairākas reizes gadā var atļauties ceļot pa visu pasauli. Stindzinošās bailēs viņš nakti pārlaidis Austrālijā, bet Dagdā saredz vairāk skaistuma kā citur pasaulē. Brauc ar vecu mašīnu un sievu sauc par Lauveni. Rīko bērnu nometnes un cenšas viņos iekodēt cilvēcību – iejūtību, izcelt labo un palīdzēt tam, kuram mazāk dots. Ir Porzinģis un tad viņš – otrs populārākais liepājnieks šobrīd. Interneta huligāns savos labākajos dzīves gados. Žigimants Krēsliņš raidījumā “Rezervēts” – “savējo trešdienā”, plkst. 22:00, kanālā 360TV.