Laimīgā stunda bāros – īstais laiks atpūtai

Statistika rāda, ka 60% cilvēku apmeklē laimīgās stundas , lai iegādātos dzērienus par labāku cenu, savukārt, 45% to dara, jo vienkārši grib pavadīt laiku kopā ar draugiem.

 Kas ir laimīgā stunda?

Laimīgā stunda - laiks, kurā dzērieni tiek pārdoti ar atlaidi.

“Laimīgā stunda”, lai arī tā varētu šķist, nav moderns izgudrojums. Šis jēdziens pavīdējis jau 19. gadsimtā Amerikāņu jūrnieku slengā. Par laimīgo stundu sauca īpašu laiku ceļojumā uz kuģa - tajā notika boksa mači, dziedāšana, dejas un īsas izrādes. Laimīgā stunda ar dzērieniem tika saistīta 20. gadsimtā. Sausā likuma laikā Amerikā laimīgā stunda bija tad, kad tika dzerts vakariņu laikā. 1960. gadā laimīgā stunda kļuva par to, kā mēs to pazīstam mūsdienās - laiks, kad dzērieniem ir lieliskas atlaides (foodtimeline.org).

“Laimīgā stunda ir kā maza dāvana klientiem. Galu galā visiem patīk dāvanas, bet ko bārmenis var uzdāvināt saviem viesiem? Protams, tas ir bezmaksas otrais dzēriens. Un ne jau kaut kāds “neejošais” produkts, kuram drīz beigsies derīguma termiņš, bet gan tas pats iecienītais kokteilis, kuru cilvēks jau ir pasūtījs,” stāsta Spot kafe īpašnieks.

Cik gara ir laimīgā stunda Spot kafe?

Bārā Spot kafe viss notiek nedaudz citādāk. Bāra īpašnieks Artjoms paskaidro, kāpēc: “Lai gan Rīga nav Ņujorka vai Maskava, tā tik un tā ir salīdzinoši liela pilsēta, kas savā ziņā arī nekad neguļ, taču par spīti tam - vietu, kur pasēdēt kopā ar draugiem dzīvīgā un jautrā noskaņā, nesaņemot nosodošus skatienus, gandrīz nav vispār. Bārs vai klubs, uz kuru aiziet un padejot dienas vidū - tāda nebija. Tādēļ Spot kafe ir vaļā jau no 12.00 dienā!        

Pie mums, Spot kafe laimīgā stunda ilgst veselas 7 stundas katru dienu! Salīdzinājumam: Vecrīgā ir vairāk nekā 20 bāri - tajos laimīgā stunda parasti ilgst 2-4 stundas. Tādēļ bieži vien pēc pirmā apmeklējuma mūsu viesi kļūst jau par pastāvīgajiem klientiem.”