Lūk, kāpēc daudzi steidz izvēlēties vizāžista profesiju!

Kādu profesiju izvēlēties, vai man tā patiks, vai man padosies pienākumi, vai būšu pietiekami talantīgs – šādi jautājumi parasti nomāc prātu jauniešiem, kuriem laiks pieņemt lēmumu par to, kur turpināt skolas gaitas. Daudzi, kas līdz galam nezina, ko grib iesākt ar dzīvi, turpina apgūt izglītību vispārējās programmās, taču tie, kuriem ir mērķis, dodas taisnā ceļā pēc profesijas, piemēram, apgūstot vizāžista profesiju.

Profesionālajā vidusskolā “RIMAN” daudzi steidz apgūt vizāžista profesiju, un ne velti. Vizāžista profesija sevī ietver tik daudz aizraujoša, ka grūti tai pretoties!

Kāda ir vizāžista ikdiena?

Vizāžista ikdiena ir dažādu notikumu pilna – tikšanās ar klientiem, klientu vēlmju izzināšana, gatavošanās grima uzklāšanai, veidojot dažādas skices, braukāšana apkārt no pilsētas uz pilsētu, reizēm pat došanās uz citām valstīm, semināru un konferenču apmeklēšana un treniņi mājās.

Šīs profesijas pārstāvjiem nekad nebūs garlaicīgi, pastāvīga pilnveidošanās un darbošanās ir neatņemama darba sastāvdaļa. Pēc kāda perioda, kad profesionālis sevi ir pierādījis, tiksi pamanīts arī slavenību redzeslokā un saukts grimēt sabiedrībā zināmas personas – gan privātiem nolūkiem, gan publiskiem pasākumiem un pat filmēšanām.

Kādas īpašības nepieciešamas vizāžistam?

Nav konkrēts īpašību kopums, kurām vajadzētu piemist vizāžistam, taču skaidrs ir tas, ka cilvēkam, kurš vēlas nodaroties ar skaistuma un tēla radīšanu, jābūt ar savu māksliniecisko redzējumu, bet tajā pašā laikā jāapbruņojas ar spēju un vēlmi uzklausīt citus. Vizāžistam jāprot atrast vidusceļš starp klienta trakajām un reizēm neizprotamajām vēlmēm un saviem uzskatiem, prasmēm un gaumi. Skaidrs tas, ka bieži nāksies atkāpties no sava individuālā redzējuma un vēlmēm, lai apmierinātu klienta vēlmes, bet tajā pašā laikā, jāatceras saglabāt stingru mugurkaulu un paskaidrot klientam, ka pie zaļas kleitas nepiestāvēs zils grims vai ka atdarināt tieši tādu pašu meikapu kā tajā tur bildē arī nebūs iespējams, jo tas gluži vienkārši nepiestāv klienta sejas vai acu formai, un neizskatīsies labi.

Vai par meikup mākslinieku var kļūt arī vīrieši?

Protams, ka par meikup mākslinieku var kļūt arī vīrieši! Mode un māksla nešķiro dzimumu, bet gan aicina visus interesentus attīstīt savas prasmes un realizēt savas radošās izpausmes.

Cik gadus jāmācās, lai kļūtu par vizāžistu?

Profesionālajā vidusskolā “RIMAN” vizāžista profesiju iespējams apgūt 2 gadu laikā.

pieteikties mācībām profesionālajā vidusskolā “RIMAN”?

Lai pieteiktos profesijas apguvei, nepārtraucot mācības vidusskolā, skolēnam jāierodas skolā kopā ar likumisko pārstāvi (gadījumā, ja mācīties gribētājs nav sasniedzis pilngadību), līdzi ņemot pasi vai ID karti, oriģinālo sekmju izrakstu no iepriekšējās mācību iestādes, izglītību apliecinošu dokumentu, medicīnisko izziņu, kas atbilstoša izvēlētajai profesijai un četras mazās 3x4cm portreta foto. Uz vietas varēsiet pieteikties vēlamajai programmai, aizpildot veidlapu.

Pieteikšanās sāksies jūnija sakumā.