Oriģināli kostīmi bērniem

Jebkurš vecāks ir saskāries ar situāciju, kad atvasei negaidīti nepieciešams kostīms bērnudārza koncertam, skolas ludziņai vai tematiskajai ballītei. Turklāt augušas ir arī prasības pēc tērpa kvalitātes, oriģinalitātes un atbilstības mūsdienās populārajiem animācijas filmu tēliem. 

 Ja vien ģimenē vai starp draugiem un radiem nav kāda izteikti talantīga šuvēja vai apģērbu dizaineris, tad kostīma atrašanas vai izgatavošanas process sagādā liekas galvassāpes. Ne vienmēr var paļauties uz ātru piegādi no ārzemju mājaslapām, kuras piedāvā pasūtīt tērpus internetā. Turklāt nav garantijas, ka izmērs būs atbilstošs un bērnam derēs. 

Teātra studijas „Laiva” vadītāja Žanna pastāsta, ka pieprasītākie kostīmi uz bērnudārzu pasākumiem esot dzīvnieki un putni. 

Lieldienu laikā populāri esot cāļi un gaiļi, mazāk zaķīši, kas savu aktualitāti nezaudē līdz pat koncertiem, kas veltīti Mātes dienai, jo tiekot rādīta līdzīga programma. 

Rudenī, atbilstoši ražas novākšanas tēmai un Miķeļdienai, savukārt ievērību izpelnās dārzeņi – kartupeļi, gurķi, tomāti, zirnīši. Uz Ziemassvētku pasākumiem godā atkal tiek celti zvēri: vāveres, lāči, peles, eži vai tādi abstrakti tēli kā sniegpārsliņas un piparkūku vīriņi.

Teātra studija „Laiva” piedāvā ne tikai lielu izvēli jau gatavu tērpu nomai, bet arī ekskluzīvu iespēju radīt konkrētu kostīmu. Neparastākie pasūtījumi bijuši tādi kostīmi kā Zemenīte vai Ķiršu jaunkundze. Tāpat diez vai jebkur citur būs viegli atrast pīles, cielavas, zvirbuļa vai žagatas kostīmu. 

Ja vecāki ar savu ideju ierodas laicīgi, vismaz nedēļu iepriekš, tad kostīma izgatavošana nesagādājot nekādas problēmas. Turklāt, ja tērpu nevēlas pēc tam paturēt savā īpašumā, par to jāmaksā tāda pati summa, kā izīrējot – ļoti demokrātiski 10 eiro. Protams, pasūtot īres kostīmu, jārēķinās, ka izmērs tiks gatavots ar rezervītēm, lai derētu vairākiem bērniem. 

Tādejādi aizņemtajiem un nogurušajiem vecākiem nebūs jāvelta laiks un enerģija, mēģinot radīt tērpu, kas beigās var sagādāt vilšanos gan pašiem, gan bērnam. Arī izejmateriāli nav tik lēti, lai varētu ar tērpa izveidi eksperimentēt un beigās secināt, ka tas der vienīgi atkritumu tvertnei. Vai jāpārdzīvo, ja izrādīsies, ka papīra knābis saplīst uzstāšanās laikā vai pārtrūkst gumija, kas satur asti. 

Būtiski atcerēties, ka bērnība ir brīnumu un prieka pilns laiks. Kas gan var būt labāks piedzīvojums, kā kopā ar bērnu doties izvēlēties viņam kostīmu? Tas noteikti palīdzēs iejusties tēlā un motivēs censties priekšnesuma laikā no visas sirds. Bērniem patīk spēlēt dažādas lomas un to ir vēlams veicināt, tādejādi attīstot viņu radošo potenciālu, kas būs noderīgs arī pieaugušā vecumā.