Pārgājiens Amatas loki jau šajā nedēļas nogalē

Iezis (Momenti.lv)

Jau šajā nedēļas nogalē - 24.oktobrī - notiks vienas dienas pārgājiens Amatas loki. 23km gar neizsakāmi skaisto Amatas upi, labiekārtotas atpūtas vietas, grupas vadītājs un tējas pauzes - tas viss paredzēts 7-8 stundu ilgā atpūtā pa vienu no Latvijas skaistākajām vietām. 

Pārgājiena sākumpunkts

Pārgājiena sākumpunkts ir Melturu vilciena stacija, plkst. 08:10. Uz sākuma punktu Tu vari nokļūt ar vilcienu, kurš no Rīgas atiet 06:30. Melturu vilciena stacijā Tevi sagaidīs pārgājiena vadītājs, lai pēc tam visi kopīgi, bet atsevišķi dotos ceļā.

Pārgājiena maršruts

Pārgājiena maršruts vedīs pa Amatas lokiem, kas skatienam ir atklājuši daudz dažādus devona perioda nogulumiežus. Vizbulīšu iezis, Ķaubju iezis, Stūķu iezis un Zvārtas iezis - varēs tos aplūkot no malas un dažos pat uzkāpt. Pārgājiena laikā varēs uzpildīties gulbju avotā un, iespējams, varēs pat ielīst Iļāku un Bruņa alā, kas ir vecākā tektoniskās izcelsmes ala Latvijā. Maršruts nav pārāk grūts, bet ir jārēķinās ar dažādiem ceļa segumiem, pāris stāvākiem kāpumiem un rudenīgiem laika apstākļiem. Pārgājiens ir paredzēts mierīgs un nesteidzīgs. Tajā būs pauze, kuras laikā varēsi uzsildīt ūdeni, lai malkotu tēju Amatas krastos. Paķer līdzi savu mīļāko krūzīti! 

Pārgājiena noslēgums

Pirms transporta mājup varēsi veldzēt slāpes ar alus kausu vai tējas krūzi krodziņā ''Pie dzirnakmeņa''. Pārgājiens beigsies Ieriķos, kur ar vilcienu vai ar autobusu varēs doties atpakaļ uz Rīgu.

Vairāk informācijas par pasākumu atradīsi Postnos.com.

Šeit arī neliels foto un video ieskats, kas Tevi sagaida pārgājienā gar Amatas upi.

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot -  pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!