Pavārs, viesmīlis, konditors un citas pieprasītas profesijas, kuras vērts apgūt

pixabay.com

Papētot darba sludinājumu portālus, kļūst skaidrs, ka ir nozares, kur darbinieki tiek meklēti īpaši aktīvi. Visvairāk darbinieku šobrīd trūkst ēdināšanas, tirdzniecības un klientu apkalpošanas jomā. Laiki, kad šīs profesijas skaitījās ne visai prestižas un ne visai labi apmaksātas, ir pagājuši. Šobrīd, ņemot vērā sīvo konkurenci par šīs jomas darbiniekiem, labs pavārs, konditors vai pārdevējs ir zelta vērtē un attiecīgi arī tiek atalgots. Arī zinošs viesmīlis un kvalificēts tūrisma speciālists mūsdienās tiks augsti novērtēts no darba devēju puses.

Vai vienmēr nepieciešama profesionāla izglītība?

Reizēm sabiedrībā valda viedoklis, ka, lai strādātu tādos amatos kā pavāra palīgs, viesmīlis vai pārdevējs, nekāda īpašā izglītība nav nepieciešama. Pietiek vien ar uzņēmību un iemaņas tiks apgūtas darba laikā. Personāla jomas speciālisti atklāj, ka tā viss īsti nav. Protams, kaut kādas iemaņas var apgūt uzreiz praksē, tomēr nopietni uzņēmumi vienmēr dos priekšroku darbiniekam ar attiecīgu izglītību. Arī pašam jaunajam speciālistam daudz veiksmīgāk būs uzsāk darba gaitas, ja būs apgūtas profesionālas zināšanas. Un visbiežāk arī atalgojums konkurētspējīgāks būs cilvēkiem ar attiecīgu izglītību.

Kur apgūt pieprasītas profesijas un vidējo izglītību?

Daugavpils Tirdzniecības profesionālā vidusskola jau vairākus gadu desmitus sagatavo augstas redzes, kvalificētus un darba tirgū pieprasītas profesijas. Skolā iespējams apgūt :

Ar iepriekš iegūtu pamatizglītību ( mācību ilgums 4 gadi, paralēli tiek iegūta arī vidējā izglītība):

-Pavārs

-Konditors

-Viesmīlības pakalpojumu speciālists

-Pavāra palīgs (mācību ilgums 3 gadi)

Ar vidējo vai pamatizglītību, sasniedzot 17 gadu vecumu

-         Pavāra palīgs ( mācību ilgums 10 mēneši)

-         Pārdevējs ( mācību ilgums 10 mēneši)

Ar vidējo izglītību ( mācību ilgums 14 mēneši)

-         Pavārs

-         Viesmīlis

-         Viesmīlības pakalpojumu speciālists

-         Tūrisma pakalpojuma konsultants